logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Polerowanie szkieł reflektorów

Polerowanie szkieł reflektorów

Witam
Zaczynam składać mojego "potwora".Oddałem odbłyśniki to galwanizerni i wyszły zajebiście.Ale po złożeniu reflektorka nie wygląda to już tak różowo.Przyczyną jest zmatowione szkło reflektora.Na całej jego powierzchni są takie mikrodziurki od uderzeń kamyczków.I tutaj pytanie: czy da się jakoś usunąć te "kratery" przez polerowanie szkła ewentualnie czy da się wypełnić czymś te ubudtki.Może jakiś lakier bezbarwny??

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-29 11:12:28 /


Kiedyś istniał taki preparat o nazwie szkło wodne, to był roztwór wodny krzemianów o składzie podobnym do szkła, tyle że nie wiem czy zastosowanie go w Twoim przypadku to dobry pomysł. Szlifowanie też może być kłopotliwe, bo może się z szkiełka zrobić soczewka w miejscu gdzie jej nie powinno być. Takie głupie pytanie: nie da się kupić nowego/używanego w dobrym stanie? :-) No dobra, pewnie się nie da skoro pytasz.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-29 14:54:07 /


Można zeszlifować papierem ściernym 2000. Ale to cholernie żmudna robota i lepiej było by kupić "nowe używki".

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-29 15:18:22 /


obawiam się że "nowych używek" nie dostanę :-( To niestety nie Capri, że części jest pod dostatkiem....
A może spróbować pastą polerską?? Jak na razie na prowadzeniu jest pomysł z papierem ściernym :-)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-29 15:29:48 /


polerowalem szklo proszkiem- tlenkiem zelaza, efekt jest niezly tylko trzeba sie napracowac.

Kriss_MustangII / 2003-09-29 16:24:34 /


gdzie można zakupić ten specyfik??

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-30 08:11:00 /


zapodaj adres to wysle ci tyle co mam. jak sie go stosuje to znajdziesz na forum bo pytalem kiedys o brazowy proszek do polerowania: http://www.capri.pl/services/forum-thread.php?id=3f1c05a6b85b6

Kriss_MustangII / 2003-09-30 09:46:42 /


podobno wszelkie szkło można polerować pastą stosowaną przez lakierników i blacharzy do polerki lakieru ( źródło : szklarz samochodowy )

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-30 12:21:14 /


szkło jest chyba troche twardsze niż lakier więc z tą pastą to nie będzie tak łatwo.Próbowałem "automaxem" ale bez rezultatu (może zbyt delikatny).Poczekam na przesyłeczkę od "Krisa" i zobaczymy co dalej.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-30 12:54:14 /


Szyby polerują profesjonalną pastą , elektryczną polerką i zabiera to trochę czasu , do większych ubytków sa specjalne kleje bardzo rzadkie ( i drogie ), które potrafią wniknąć w szczeliny i pęknięcia . Przeważnie taki klej twardnieje po naświetlaniu promieniami UV .

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-30 13:50:17 /


Witam,

jest na to sposób i robi się to tak jak kolega powyżej napisał. Można wodnym papierem ściernym wygładzić powierzchnie (odszlifować na głębokość rysy) i polerować środkiem jak HARTPOLISH FG50.
Jest on szybko dostępny na aukcjach internetowych jak e-Bay.pl itp.

Pozdrawiam, Michał Pabis. http://www.hartim.com.pl

Michał Pabis / 2006-09-03 19:02:20 /