logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Tak zwana "nowa skrzynia" a rzęzi...

Tak zwana "nowa skrzynia" a rzęzi...

Witam... tym razem Gab w imieniu Magdy, bo bez sensu dwa konta zakładać. Jako stary miłośnik/posiadacz Volvo dopiero "ucze się" Forda, a przyzwyczajony, że u Szwedów wszystko jest 2 x za grube, za ciężkie i na zapas :)) nad różnymi rzeczami się zastanawiam, co by ich nie ułamać :). Powtarzam tu trochę pytanie z Taunus.pl, ale tamto forum przy całym szacunku do niego jest uczęszczane ja posiedzenia Sejmu przez posłów.
Szybkie pytania:

1.) Skrzynia nie siedzi równo w aucie - wizulanie. Po zdjęciu osłony drążka, widzimy że jest ostro przesunięta w strone pasażera, tzn. nie jest centralnie w dziurze. Ale jednocześnie widać, że jakby idzie "skosem" w stosunku do tunelu (tzn. nie jest przesunieta równolegle do niego) No i teraz właśnie zagadka - czy krzywa jest buda, sam tunel, czy może cały układ nap siedzi krzywo? Tylko czy auto byłoby w stanie jeździć i całkem sie dobrze prowadzić mając wszystko tak przekoszone? Tym bardziej, że pewien Spec_od_Taunusow :) składał go i nie narzekał.

2.) Ta sama skrzynia (4 z silnikiem 1.6) podobno jest nowa, czy tam może naprawiana, w każdym razie ładnie umyta :)) No i ogólnie cicho to ona nie pracuje, ale.. rozpędzamy się, wrzucamy wciskamy sprzeglo i mamy tak: na luzie w zasadzie cisza, wrzucamy 2 nie puszczajac sprzegla - słychać rzężenie/szum/mielenie (ale ciche). Biegi wchodzą ok, sprzęgło podobno też nowe?
Pytanie: co odpanie i kiedy ? Cholera z tymi trybami - w Volvo mam automata BW35, ta skrzynia ma tyle lat co ja i wiem, że mnie przeżyje :))

Gab_jako_Magda

Taun TC1 2dr 1.6 '73 & Volvo 242 2.0 '74

wbasq / 2008-06-08 16:01:06 /


Sprzedaj mi tego Borga 35 z Volvo :)

Konar / 2008-06-08 16:04:32 /


łożysko wyciskowe sprzęgła może rzęzi,a jak puścisz sprzęgło nie huczy? sprawdzałeś czy jest olej w skrzyni?

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-06-08 16:08:53 /


Olej w skrzyni sprawdzal warsztat pewien, podobno jest :) Sprawdze jeszcze dokładnie kiedy rzęzi a kiedy nie. A Borga nie oddam ;) co prawda czyni z Volvo karawan pogrzebowy (pod światłami jesteś pierwszy, a póżniej 20 sek. do setki) ale taki juz urok jej przełożeń w połączeniu z tym silnikiem i tym mostem. Za to skrzynia chodzi jak zegarek i cenie ją za cepowatość konstrukcji i analogowość.

Gab & Magda
Stary Ford & Stare Volvo

wbasq / 2008-06-08 16:49:12 /


Sprawdź, czy rzęzi jak auto stoi w miejscu, na luzie, przy nie wciśniętym sprzęgle. Jeśli tak - to by to wskazywało na igiełkowe łożysko pilotujące wałka sprzęgłowego.

Jan Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-06-08 17:08:58 /