logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Atrapa zegarów Capri Mk 1b, II,III - tzw. Nie wycięte radio !!!

Atrapa zegarów Capri Mk 1b, II,III - tzw. Nie wycięte radio !!!

Dziś spotkałem się z uwagą od kupującego, zdumiewającą uwagą choć przyznam prawdziwą i aby zapobiec takich uwag w przyszłośći należy się małe sprostowanie.

Większość z Nas wie co oznacza "nie wycięte radio" w rozumieniu atrapy od Capri.
Jednak nie wszyscy wiemy, bo po otrzymaniu przesyłki z atrapą, kupujący stwierdził i może słusznie że: - atrapa jest ale miejsce na radio jest wyciete !!!!

Chciałbym by ktoś inny opisał o co chodzi, ponieważ nie chce sam opisywać problemu cięcia atrap przez fanów nowszej generacji sprzętu.

Z góry Dziekuje.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-09 21:03:01 /


otoz wyciecie na atrapach od capri rozni sie od zwyklego do radia nowego wiec wszyscy tna ja na prostokat.. nie wycieta znaczy taka z dziurka w trapez z zaokraglonymi rogami u gory ... tak to widze... i chetnie wezme taka jak klient niezadowolony :>

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-06-09 21:05:46 /


niepocięta atrapa
http://www.capri.pl/image/car/121/52541

pocięta atrapa
http://www.capri.pl/image/comment/191194/98173

zaślepka to jeszcze inny temat

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-09 21:33:45 /


zaślepka -> http://www.capri.pl/library/microfilms/capri2/A05.20 (43)

jak widać funkcjonuje jako osobny element, bo zapewne o to kupującemu chodziło?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-09 21:45:01 /


btw. atrapy funkconowały w 2 wersjach, 'standart' z otworem jak na linku powyżej,
oraz "pełne" - w wycięciami na gałki i "wyświetlacz"
http://www.capri.pl/image/car/1518/45321
ale to chyba tylko z wyposażeniem ghia

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-09 21:48:47 /


Tak BTW Coke... w Twoim pierwszym poście przy zegarach z wycięciem na radio są zegary od... mk2? ale w Mk3. W ostatnim poście też ale siedzą już w Mk2 "przed liftem". I teraz pytanie: czy te zegary były w Mk2 w każdej wersji? Są dosyć charakterystyczne..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-06-09 23:26:58 /


moje zegary to mix, prędkościomierz przerobiony z mk3, reszta zegarów z mk1b, mk2 miały białe wskazówki,

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-09 23:56:52 /


Nie chcąc zakładać kolejnego wątku, dopiszę się tutaj. Chodzi mi o podanie wymiarów zaznaczonych na rysunku. Oraz odpowiedz na pytanie: Czy w tych wersjach desek do Capri Mk1 czyli tylko z otworami na "wyświetlacz" i gałki radia te wymiary były różne , zależne od modelu instalowanego radia? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-19 23:45:49 /


Wydaj mi się że większość była znormalizowana, jak ktoś ma na wierzchu niech zmierzy i wpisze, można wtedy porównać. Ale na moje kaprawe oko to tak jak dzisiejszy standard radia.

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-20 00:04:14 /


Niestety standardu w tamtych czasach nie było zadnego jesli chodzi o wymiary odbiorników radiowych. Dlatego otwory mogą mieć różne wymiary, chyba że montowany był tylko jeden model radia i wszystkie deski były dostosowane pod ten model, wtedy wymiar otworów był by tylko jeden :). Ale szczerze w to wątpię , więc możesz się spodkać z różnymi wymiarami otworów.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-20 09:47:54 /


A i jeszcze jedno.
SzooGun, "Na moje kaprawe oko" to moje powiedzenie, chronione prawami autorskimi. :D

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-20 09:50:57 /


Standardu może i nie było... ale przecież sporo sprzętu spod znaku niebieskiej kropki pasuje jak ulał, nie uwierze że najpierw kupowałeś radio a potem latałeś za maskownicą do niego lub kombinowałeś jak wyciąć deske. Aż pójde i pomierze jak znajde chwilke.

Co do praw autorskich to ja nic nie wiem... nie słyszałem, znam conajmniej 5 osób łamiących prawa autorskie nagminnie.

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-20 10:20:21 /


Chodziło mi o wymiary o które pytał Szafa.
Ja np. Deskę wyklejam sobie fornirem czeczotą z orzecha i przystosowuję ją sobie pod radyjko Skald 2 które notabene będzie służyło tylko jako wypełnienie pustego miejsca bo funkcjonalny sprzęt będzie zakamuflowany. Przynajmniej takie są plany.
Ale masz rację. W niemcowni do samochodów w większości montowali baupuncty więc może zaistnieć jakiś standard dla danej marki.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-20 10:53:06 /


Będę bardzo wdzięczny SzooGun za te wymiary:) A sprawa jest taka że mam radio, ale nie mam pojęcia od jakiego forda. Miało jakąś tam blendę ale, nie wydaje mi się ona oryginalna. Po jej zdjęciu radio wygląda właśnie jak takie mocowane w deskę.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-20 11:48:58 /


Były blendy pod dziure z Kaprikowej dechy, kształt zaślepki, 2 wgłębienia na pokrętła i otwór na skale/przyciski. Pomierze jak finalnie dotre do domu/Kapcia.

Co do standardu to wydaje mi się że duuuża większość "car audio" z tamtej epoki produkcji zachodniej ma bardzo zbliżone wymiary, np rozstaw pokręteł praktycznie zawsze wypada tak samo... Philips, Grundig, Blaupunkt. Odstępstwem mogą być "wydumki" do wydumanych aut.

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-20 13:20:30 /


Wie ktoś może czy idzie gdzieś kupić taki materiał jak w oryginalnej atrapie zegarów?
http://www.capri.pl/image/comment/191194/98173

Kilgore / 2009-11-03 00:57:53 /