logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » problem ze skrzynia c3 w 2,0R4

problem ze skrzynia c3 w 2,0R4

witam
mam takie pytanie odnosnie skrzyni c3 poniewaz nie dziala mi tak jak powinna.
dziala mi tylko jedynka luz parking i wsteczny... dwojka i trojka nie.
otoz jade sobie blotna droga mnustwo wody dokola wiec nie chce sie zakopac nagle patrze przedemna cos w rodzaju "spiacego policjanta(taki maly pagorek)" no to ja przez niego hop oczywiscie w miare wolno ale i tak byla "male tapniecie" i zgasl po czym go odpalilem i ruszylem a po chwili sie zorientowalem ze jakde tylko na jedynce..
co sie moglo popsuc w niej i czy latwo to naprawic ? zadnych rys i obic pod samochodem nie widac a i udezenie nie bylo mocne bywaly gorsze ..pomocy
z gory dzieki za podpowiedz.

Michal FAZI / 2003-09-30 18:46:00 /


a olej w skrzyni jest

Michal FAZI / 2003-09-30 18:50:30 /


Bardzo możliwe, że ten wypadek spowodował przesunięcie się dzwigieniek zmiany biegów lub został uszkodzony - wjedz na kanał i to sprawdz - możliwe że zamiast D masz włączony bieg 1. Tylko tyle mogę pomóc.

Albi_Poznan / 2003-09-30 23:45:21 /


dolałem dwa litry oleju do skrzyni i chodzi dobrze nigdzie nie widzialem zeby olej sciekał lub uciekł wiec juz zupełnie niewiem o co chodzi no normalnie czeski film

Michal FAZI / 2003-10-01 18:01:22 /


Gościu dobrze sugeruje, może wstrząs spowodował przesunięcie linki, wodzika, dźwigni, łepka końcówki linki.... sprawdź organoleptycznie bezpośrednio załączanie na skrzynce, o ile się da, czy wszystkie pozycje odpowiadają drążkowi.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-03 13:21:26 /


prawde mowiac nie sprawdzalem ale to jest raczej wykluczone poniewaz na "D" nie wlaczala sie 2 i 3 a "R" "P" "N" dziala bez zarzutow i jest na swoim miejscu ciekawi mnie natomias to ze po paru godzinach od zdazenia wlalem niecale 2 litry oleju do skrzyni i powoli zaczelo wracac do normy i wrocilo a na domiar tego jak skrzynia sie juz "naprawila" to olej zaczol sie lac na tlumik i cholernie kopcil a trwalo to moze z 3-5 minut czyzby nadmiar zlecial ? teraz wszystko gra..

Michal FAZI / 2003-10-04 23:31:53 /