logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » prędkościomierz się zaciął

prędkościomierz się zaciął

Cześć mam taki problem - zaciął mi się prędkościomierz w Capri. To znaczy wskazówka stanęła na jakiejś tam prędkości i stoi. Czasami jak się go pociśnie to się podniesie do rzeczywistej (chyba) wartości ale później się na niej zatrzymuje i systematycznie spada aż do 60. Ponieważ wskaźnik kilometrów działa to zakładam, że problem jest w samym wskaźniku - pekła pewnie jakaś sprężynka, czy coś.

No i teraz pytanie, czy nastawiać się na wyciągnięcie i rozebranie prędkościomierza i wymianę jakiś jego elementów ? CZy to jest w ogóle możliwe (zarówno rozbieranie jak i ew. wymienianie czegokolwiek). Czy też na wymianę urządzenia (chyba mam nawet na składzie jakieś zegary). Tylko co w tym drugim przypadku z przejechanymi kilometrami ? Nie chciałbym zmieniać aktualnie wskazanego przebiegu - da się ustawić przebieg ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-17 10:01:40 /


wiertarka, linka i jedziesz - masz przebieg jaki chcesz

Kriss_MustangII / 2008-06-17 10:32:02 /


wyczyścić, przedmuchać, rozruszać i będzie działać, miałem tak samo, działa do dziś

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-17 16:59:37 /


znaczy że da się go rozebrać i złożyć do kupy ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-17 18:40:20 /


a dlaczego by nie ?
u mnie wystarczyło przedmuchanie wyjętego prędkościomierza, bez rozbierania

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-17 18:43:36 /


To na czym dokładnie polegało przedmuchanie bez rozbierania ?

I właściwie najważniejsze pytanie - jaki jest patent na wyjęcie prędkościomierza ? Mógłbyś to w miarę dokładnie opisać ? Bo ja póki co tylko wyciągałem całą konsole zegarów na tyle żeby wepchnąć rękę i wymienić żarówki. Nie wyciągałem jej z samochodu i nie wiem szczerze jak się te wszystkie kable i przewody odczepia (najbardziej problematyczna jest chyba rurka do czujnika ciśnienia oleju i właśnie linka prędkościomierza, reszta to chyba tylko kable). Czy żeby wyjąć prędkościomierz wyciąga się całą konsolę zegarów a później wyjmuje właściwy, czy też można konsole zostawić i wyjąć jeden zegar ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-18 08:57:33 /


wyjmujesz 'kombi instrument' z samochodu:
musisz odczepić linkę prędkościomierza, wtyczkę z kablami i wężyk ciśnienia oleju
później z tego wymontowujesz prędkościomierz, przedmuchiwania nie mam zamiaru tłumaczyć
bez rozbierania = bez rozkręcania prędkościomierza na czynniki pierwsze

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-18 20:24:08 /