logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Uszczelki

Uszczelki

Nabyłem uszczelki pod głowicę do 2.8, i mam drobny problem: która jest prawa a która lewa i z której strony patrzeć ?
Jeszcze czy ktoś się orientuje gdzie można dostać uszczelki pod pompe wody, termostat,kolektor wydechowy i dolotowy?

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-06-08 00:38:51 /


Zacznę od końca uszczelki pod kolektor wydechowy, ssący możesz kupić i raczej nie powinieneś mieć z tym kłopotu. Pod pompę wodna i termostat raczej będziesz musiał dorobić (przynajmniej ja nie mogłem nigdzie kupić). Co do uszczelek pod głowicę to: przymierz uszczelki do bloku i - kanały olejowe (na uszczelce mają kształt łezkowaty, czy jak sie to tam nazywa :-))powinny pasować na swoje miejsce: mieć otwór na popychacz z lewej strony - z przodu, a prawej z tyłu i otwór na szpilkę odwrotnie niż napisałem wczesniej czyli z lewej strony - z tyłu i z prawej z przodu (w ten sposób określisz dół i górę uszczelek), jak już wiesz gdzie jest dół, a gdzie góra to zwróć uwagę na kanały wodne czy pasują z kanałami w uszczelce (chodzi mi o dół uszczelki, u góry będzie po jednej małej dziurce nad każdym z cylindrów). Następnie sprawdź czy po założeniu uszczelek odsłonięte są symetrycznie kanały wodne po obu stronach (nie przejmuj sie tym że z prawej strony z przodu na uszczelce jest otwór mimo że w bloku go nie ma i że bardziej pasował by na drugą stronę bloku). Jeżeli wszystko dobrze po oglądasz to Ci to będzie pasowało, jeżeli nie zbyt wyraźnie sie wyraziłem to napisz spróbuję jeszcze raz:-) bo w tej chwili nie mam uszczelki przed sobą, a dla mnie to jest jasne, ale różnie może być :-). I jeszcze jedna uwaga jak będziesz składał silnik to zwróć uwage na uszczelkę pod kolektorem ssącym żeby Ci się nie przesunęła i nie zamknęła kanału wodnego. Pozdrawiam

kavaler / 2002-06-08 03:23:45 /


ranty cylindrow w uszczelce sa wykonczone metalem, z jednej strony tego metalu jest wiecej, okolo 3-4mm, z drugiej mniej okolo 1-2mm, to gdzie jest wiecej powinno isc na dol, ( btw , Perana wiesz dokladnie czemu?), chyba chodzi o to ze spod uszczelki jest bardziej narazony na wypalanie i ta oslona jest wieksza
Poza tym na prawie kazdej dobrej uszczelce na koncu jest wytloczony napi FRONT TOP, wtedy wiadomo juz chyba gdzie taki napis powinien sie znajdowac.
Niektore badziewne firmy robia te same uszczelki na obie strony
W glowicach nie ma roznicy, sa zamienne lewa i prawa ale uszczelki roznia sie detalami bo troche wystaja poza glowice

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-06-08 08:59:33 /


Z rozróżnieniem góra-dół nie ma problemu, gorzej lew-prawa.
Niestety tylko mam problem z dostaniem w moim mieście uszczelek pod kolektory, może ktoś wie gdzie takowe można dostać?

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-06-28 19:41:50 /