logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » garaż » uszczelki obudowy nagrzewnicy

uszczelki obudowy nagrzewnicy

witam,
czy sa jakies specjalne uszczelki do obudowy nagrzewnicy (taunus TC1)? bo mam jakas gabke co przecieka i wypadaloby ja wymienic i nie wiem czy improwizowac :)
pozdrawiam

rozwal Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-07-08 00:37:21 /


Przerabiałem w Capri i nieco spier... Stara gąbka jakimś cudem robi robote, jeżeli chcesz coś nowego to odpuść gąbka, zastosuj jakąś miękką gume, byle znosiła z godnością nawiew ciepłym powietrzem. Aha, i naklejaj z dużym zapasem bo będzie Ci wiać każdą dziurą tak jak mi teraz z dorabianymi gąbkami.

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-07-08 08:32:17 /


kiedyś były w sklepach gąbki doszczelniające do okien starego typu. Robią robotę.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-07-08 08:45:34 /


Takie w rolce? Gąbka dobra ale martwilbym się o szerokość, może być za mało przyklejone i się pourywa, fakt fakt jak to zamocujesz zrobi robote!

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-07-08 09:08:59 /


ja też improwizowałem:
- przy samej nagrzewnicy gąbka poliuretanowa samoprzylepna w taśmach do nabycia w składach budowlanych - szerokość od 20 do 100 mm, grubość 3-10 mm więc wystarczająca. Poliuretan wytrzymuje do około 120 st C.
- na łączenia obudowy z karoserią pianka polietylenowa w taśmach (prawie nie przepuszcza powietrza) do nabycia jak wyżej. Polietylen mięknie przy około 70 st C więc koło nagrzewnicy się nie nada.

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-07-08 17:44:55 /


dzieki wielkie za podpowiedzi :)

rozwal Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-07-08 17:46:59 /