logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Swiezy Caprik

Swiezy Caprik

Kupilem sobie Caprika III 78' i mam pare rzeczy do zrobienia. Obecnie gnebi mnie skrzynia biegow. Gdy wrzuce wsteczny to "znikaja" pozostale biegi. Mecze sie przez dluzsza chwile, wrzucam wsteczny, kombinuje i po jakims czasie biegi sie "odnajduja". Cos jest grane????

Puzon / 2003-10-18 02:08:21 /


mialem taki przypadek ale w skrzyni od 2.8/3.0 typu 5, jaki masz silnik?

ogolnie to skrzynia raczej jest do rozebrania i przejrzenia
chyba ze to skrzynia z zewnetrznymi wodzikami i cos jest z nimi nie tak

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-18 10:46:37 /


Mam coś takiego u siebie w Mk1 1.7V4. Ale nic więcej nie mogę pomódz;)

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-18 15:41:48 /


silnik 1600, wodziki na zewnatrz, skrzynia 4-ka

Puzon / 2003-10-18 16:40:35 /


właśnie jestem w trakcie wymiany takiej skrzynki, miałem ten sam problem i do tego jeszcze wyskakiwał wsteczny i trójka... możesz spróbować pokombinować z wodzikami, tzn. posprawdzaj czy nie ma luzów na mocowaniach i sprawdź koniecznie to urządzenie przy zmianie dźwigni biegów (chodzi mi o o to gdzie są przymocowane wodziki) tam też mogą być luzy i jak to sobie wszystko tam radosnie lata to sie w końcu roz*****oli, i bedą sie działy takie właśnie rzeczy... a jak to nie pomoże to zrób to co ja, poprostu wymień skrzynie... pozdr.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-18 19:27:14 /



Treetop dzieki za rade :). Chwile przed tym jak zagladnalem dzisiaj na stronke, posiedzialem w kanale pod samochodem i ogladalem wszystko. I jest tak jak mowisz. Jest troche luzu przy mocowaniu wodzikow. Gdy wyrzucam wsteczny to mocowanie wstecznego zatrzymuje sie na mocowaniu chyba biegu 1 i 2. Czasami ustawi sie obok a czasami nie i wtedy bieg nie jest do konca wyrzucony. Dopychalem wodzik recznie i biegi sie "odnajdywaly". Teraz czekam na poniedzialek i znowu do kanalu :)

Niestety poprzedni wlasciciel/wlasciciele nie dbali o tego Caprika i wszystko albo ma luzy albo zapieczone pordzewiale sruby nie mowiac o innych powazniejszych usterkach.

Jeszcze raz dzieki za rady!

Puzon / 2003-10-19 01:27:39 /


Hej Treetop - jaka skrzynie wkladasz i czy jest z tym jakis problem?? Jakies przerobki??

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-20 09:34:32 /