logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Łożyska do maostu

Łożyska do maostu

Jakie numery mają poszczególne łożyska w moście ( lub rozmiar )?
Zależy mi zwłaszcza na 4 - ech znajdujących się wewnątrz tj. tych przy przełożeniu.
Mam most 3.44. Czy podczas produkcji zmieniano typ łożysk?
Nie znam roku produkcji tego mostu, może da się coś odczytać z tej blaszki informacyjnej [P75(lub S)E64004 CC]?

PiotrekFCapri / 2002-06-10 23:23:17 /


Na pamięć nie znam, ale AFAIK były ze 2-3 wersje łożysk. Przede wszystkim były 2 typy mostów: typ J (Timken/Banjo) i D (Salisbury/Koeln), co można wyczytać ze strony http://www.capri.pl/garage/rear-axles.php . Skoro 3.44, to chyba Salisbury/Koeln, czyli bardziej popularny typ. Piszesz że nie znasz roku produkcji tego mostu, ale może chociaż trochę bliższych szczegółów: masz Mk1/2/3, albo z jakiego samochodu pochodzi most jeśli nie jest oryginalny, czy to może być przed 1974 rokiem czy po 1974?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-06-11 11:51:09 /


Na pewno jest to 3.44 (jest tak na tabliczce - tej na moście).
Jest to mkIII.
Układ napędowy jest zmieniony tj. orgynalnie był 1.6.
Obecnie jest 2.0 V6 , skrzynia i most też były zmienione (skrzynia przeze mnie a most to zagadka - ale na pewno 3.44).
Silnik jest z 80r. (AT- XII 80r. ?).

PiotrekFCapri / 2002-06-11 23:23:18 /


czy wszystkie mosty Salisbury miały takie same łożyska w koszu?
dzięki za info

starrsky / 2004-01-24 18:19:52 /


Witam. Jakby ci sie udało ustalic jakie to łozyska i np. kupic to napisz tutaj firme i numery katalogowe .Dzieki i Pozdro dla Wszystkich

leciej / 2004-01-24 18:35:51 /


w capri sa dwa rodzaje mostow i maja inne lozyska

lozyska wszytkie mozna dostac orginalne i zamienniki
jezeli chce sie kupowac do mechanozmu roznicowego trzeba zanc wymiary poniewaz zaden katalog nie ma wyszczegolninych lozysk mech. roznicowego tylko na polosie do kola sa opisane i maja przydzielone numery

to tyle z tego co ja wiem
jaby co to mam takie lozyska


CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-25 00:51:54 /


tak, wszystkie Caprikowe mosty salisbury mialy takie same lozyska w koszu orocz lozysk ataku Mk1 produkowanych w anglii
niemieckie Mk1 i wszystkie Mk2-3 maja to samo

Chuder pisze ze dwa rodzaje ale chodzi o timkena, salisbury byl tylko jeden

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-25 10:59:17 /


no i lozyska te oczywiscie maja numery katalogowe podrobek
mozna je dostac, moge tez miec oryginaly

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-25 11:02:28 /