logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Szwedzki kretynizm

Szwedzki kretynizm

Niesamowite: gdzies na swiecie sa wieksi idioci niz u nas.
http://www.auto-swiat.pl/autozet,artykul/Vision_Zero___Czyli_bezpieczenstwo_totalne_wedlug_Szwedow,Artykul-21869/
http://www.auto-swiat.pl/autozet/artykul.asp?Artykul=21869&Strona=2

Ale spodziewam sie niedlugo podobnych teorii w wykonaniu rodzimych "ekspierdow".

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-09 15:16:33 /


nie uważam tego za idiotyzm

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-09 16:24:59 /


"Tradycyjne, metalowe barierki oddzielające od siebie jezdnie łączy się np. specjalną stalową linką, która znakomicie pochłania energię kinetyczną auta, zapobiegając przy tym jego odbiciu się"
"Drzewa, kamienie i inne przedmioty znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi usuwa się"

To jak najbardziej na tak a nie jak w u nas drzewa w jezdni...
ale 30km/h w zabudowanym.... to chyba bardziej będzie się opłacało rowerem jeździć...


ale to mnie po prostu zabiło!
"Norweski doradca ds. ruchu drogowego Rune Elvik powiedział zaś, że potrzebna jest debata, czy motocykle powinny być dozwolone na drogach"


wiedziałem że Skandynawowie są poj... ale nie wiedziałem że aż tak...

Hubertooo Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-09 16:27:53 /


Część z pomysłów do zaakceptowania u nas (np. autostrady), część to bzdurny bełkot. Wiew, po co to czytasz? W AŚ można sobie obrazki pooglądać.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-09 17:01:48 /


Hmm 30km/h po mieście to nawet z roweru bym musiał zrezygnować i chodzić pieszo. Mówiąc w skrócie stek bzdur i jakaś paranoja nich ci Szwedzi się leczą.

KostekBiker Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-09 22:21:32 /


Heheee jak im zdelegalizują motocykle to ichniejszy chapter Heels Angles może być...hmmm co nieco przeciw a to nie wróży dobrze:P

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-09 23:06:27 /


No nie wiem jak Wy ale ja na rowerze jeżdżę 40km/h .. :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-09 23:23:03 /


Zapek, w Szwecji, z tego co wiem, bardziej aktywni są Bandidos niż Hell's Angels, co też nie wróży dobrze ;)

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-10 00:02:20 /


Spoko beddie, gwarantuję Ci, że Hellsi by się szybko "uaktywnili", haaahahaha :D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-10 09:26:39 /


wbrew pozorom 30 kmh w miescie takim jak wawa by rozwiazalo problem korkow - w Holandii to standart, jedzie sie 30 ale za to caly czas, i nikt nie zap.... nie wciska, nie zatrzymuje i wolno ale plynnie i jedziesz, do tego w miare ekonomicznie. u nas niewazne czy masz przed soba sciane samochodow czy czerwone to sie zapier..... 80 a potrem po heblach i zajezdzanie drogi i stanie w miejscu pare minut. kupa energii, paliwa, stresu i ryzyka a i tak gowno nie jazda. Kto tego nie sprobowal, to ciezko uwierzyc, ale to dziala...

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-10 21:42:08 /


Atom ma racje co do tego zapierniczania i ostrego hamowania ostatnio moj starszy sie dosiadł do grani i zszedł do 13 l/100km LPG aż niemożliwe przy normalnej jeździe

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-10 22:04:51 /


Mysle, ze gdyby ograniczyc predkosc do 15kmh to liczba wypadkow spadnie jeszcze bardziej, a gdyby ograniczyc do 5kmh to piesi przestana byc ofiarami wypadkow, bo beda mogli uciec spod pedzacego samochodu.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-10 22:58:45 /


Tomek dobrze wiesz że akurat w wawie głównym problemem nie jest sposób jazdy kierowców, ale np za niskie tunele, mosty bez sensownych dojazdów, brak skrzyżowań bezkolizyjnych, synchronizacji świateł i wreszcie brak obwodnic! :) choć może te 30 cuś by pomogło, ale połowicznie conajwyżej.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-10 23:04:16 /


Zgodze się co do płynności jazdy, w stolicy nie występuje, ale jak już jakimś cudem wystąpi to korki jakimś cudem same znikają... zdarza się niezwykle żadko ale jak się zdarzy to działa :)

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-10 23:14:23 /


a 60kmh to juz nie mozna jechac plynnie?

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-10 23:37:52 /


a najmniej wypadkow byloby przy predkosci 0 km na godzine !

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-10 23:51:02 /


Wszystko można ale to wymaga myślenia i kultury, jedno i drugie na drogach naszego kraju rzadko występuje...

...zawińmy się w puchowe kołdry i chodźmy stopkami, spowoduje to wyeliminowanie nawet siniaka jak ktoś cię potrąci, wszelkie urządzenia mechaniczne pierwotnie służace do przemieszczania się, zniszczyć na rzecz bezkolizyjnych chodników... Czas umierać?!? A może pier... to wszystko i wyjechać w Bieszczady?...

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-11 00:41:27 /


Co Wy tak tej Wawy się czepiacie? Jak dla mnie miasto niezbyt urodziwe ale jako kierowca to czuję się tam jak w raju :) Mówię całkiem serio. Baśku ani słowa docinku o jeździe pod prąd na rondach! :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-11 01:21:42 /


No właśnie... jedyną zasadą jest brak zasad :)

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-11 04:15:28 /


W Warszawie połowa korków by zniknęła gdyby na skrzyżowaniu dało się normalnie skręcić bezkolizyjnie w lewo ....... np. co drugą fazę zapalały się jedne światła wczesniej - nie blokowałyby się lewe pasy i nie trzeba by tak gwałtownie hamować czasami (szczególnie na drogach o wielu pasach) .... u nas nieczęsto zdarzają się takie skrzyżowania i jeździ się o niebo lepiej - a aut wcale nie mniej ;-PPP

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-11 16:01:36 /


W Poznaniu tez polowa korkow by sie rozladowala, gdyby swiatla byly ustawione rozsadniej. Ale czego sie spodziewac, skoro w zdm-ach siedza ciagle te same pierniki, ktore na dodatek chwala sie ze "nienawidza samochodow" (P-n). Poza tym od paru lat panuje moda na "bezpieczenstwo", ktora polega na takim ustawieniu swiatel, zeby zmniejszyc liczbe stluczek. A ze przejedzie o polowe samochodow mniej, to niewazne, zwlaszcza ze mozna potem oglosic kolejny plan przebudowy czegos-tam (tzn znowu jakas kase przekrecic).

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-11 18:17:09 /


Właśnie tak powstaje książka skarg i zażaleń... ale to tylko nasze pisanie bo i tak spece od ulic mają słowa kierowców w d...

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-12 00:01:43 /


Eeee tam, pierdzielicie! Jest płynność jazdy, nawet po Marszałkowskiej. Jak pracowałem na noce na Wilanowie i tuż przed godzinami porannego szczytu wracałem na Żoliborz, to pierwsze światła łapały mnie prawie pod domem. Tylko trzeba było na Marszałkowskiej utrzymywać 110-120km/h ;-P

radzieckii / 2008-09-12 21:35:39 /


czyli normalna predkosc na kilkupasmowej drodze :)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-13 00:51:51 /