logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » WYCIERACZKI

WYCIERACZKI

Czy ktoś mi powie co może być przyczyną zbyt wolnego poruszania się wycieraczek. Mam taunusa 81 i chodza jak wół. Pomóżcie, nie da się jeździc jak deszcz pada.

lowrider / 2003-11-18 21:59:19 /


Co Ty gadasz, trzeba sie przyzwyczaic :) Po garbusie kolegi to mozna powiedziec ze nawet za... :) No a tak poza tym to moje tez. Jeszcze tego nie zrobilem bo leniwy jestem, ale mysle, ze wystarczy je rozkrecic pozadnie nasmarowac - to raczej pomoze. No chyba, zebys mial jakos silniczek walniety.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-18 22:06:07 /


jezeli nie ma oporow w mechanizmach to najprawdopodobniej silnik ma juz dosc
mozna go sprobowac reanimowac, ale czesto trzeba po prostu wymienic

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-18 23:40:32 /


jest jeszcze trzecia opcja:
w starych instalacjach zdarzają się poluzowane/zaśniedziałe styki, przewody w złączkach, które są powodem poważnych spadków napięcia - zmierzyć na silniczku.
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-19 07:41:06 /


A co trzeba zrobic zeby sie dostac do tego systemu?? Pewnie pol auta rozebrac:)

lowrider / 2003-11-19 22:43:47 /


w capri trzeba niestety zdjac deske.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-19 22:55:25 /


nie trzeba zdejmowac calej deski ale mocno ja rozlozyc
jak zdejmiesz wszystkie plastiki pod kierownica i nakladke na zegary to zobaczysz mechanizm z silnikiem, jest przykrecony tylko jedna srubka i sworzniami wycieraczek (od zewnatrz)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-20 00:42:46 /


Istnieje jeszce inna mozliwość ,a mianowicie w tuleji zebrał sie "syf" który stawia duży opór i przez to maleje sprawność całego mechanizmu.Spotkałem się z takim przypadkiem ,że trzeba było podgrzewać tuleje palnikiem aby ruszyć z "miejsca".

Guti_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-20 10:58:12 /


Podepnę się z pytaniem. Czy jest jakiś sposób zlikwidowania luzów w mechaniźmie wycieraczek? U mnie na każdym przegubiku jest mały luz i w sumie robi się już wyraźny. Czy te przegubiki się wymienia, czy lepiej szukać innego mechanizmu?

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-12 20:39:33 /


sposob jest jeden, kupic lepsza przekladnie
plastiki sie wycieraja, robi sie luz a pozniej wyskakuja z nich kulki ramion

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-12 23:31:40 /


Rozumiem lepszą-używaną? Bo nowych pewnie nie ma?

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-13 08:05:44 /


nowych nie ma
nie probowalem nigdy wydlubywac tych plastikow z ramion, moze sie uda, wtedy mozna zapozyczyc je z innych Fordow

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-13 09:13:24 /