logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Co to znaczy ze za duzo WEGLOWODOROW ?

Co to znaczy ze za duzo WEGLOWODOROW ?

. Odrazu po remoncie glowicy pojechalem do gaznikowca, co by mi dobrze poustawial. On wsadzil mi w rure wydechowa czujnik i stwierdzil ze CO w normie czyli gaznik ok natomiast WEGLOWODORY 850 ! wyjasnil mi ze taka ilosc weglowodorow oznacza ze remont glowicy zostal wykonany partacko i powinno sie go poprawic. Lezka w oku mi sie zakrecila, i malo mu sie tam nie rozplakalem :( zeczywiscie silniczek chodzi jakos tak szorstko i nierowno ( i gasnie na spadku obrotow ). ale czy to moze byc wina glowicy ? zaplon ustawiony na 12 stopni, zawory nie wiem, bo gosc co mi robil glowice mylil sie w zeznaniach.
powiedzcie prosze co o tym myslicie. pozdrowka dla wszystkich

camillo / 2003-11-27 21:38:41 /


przejedź tym autkiem kilkaset km i dopiero podjedź na sprawdzenie.. elementy które były robione muszą się ułożyć.. po tym powinieneś jeszcze raz ustawić luz na zaworach..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-27 22:59:55 /


mysle ze powinienes zmienic diete na bardziej lagodna :P

Michal FAZI / 2003-11-27 23:15:08 /


a czy węglowodory w spalinach nie oznaczają po prostu, że silnik łyka olej??
coś tak mi sie przypomina z rana, ale pewności nie mam:(

a jeżeli dobrze mi sie przypomina, to nie musi być przez głowice, ale np przez pierścionki

ale Trójkąt ma rację, że jeżeli to przez głowice jednak, to daj jej troche czasu:)

mi sie raz same uszczelniacze na zaworach z 5tys km układały, poczekałem i przeszło, a od razu po wymianie było słabo:(

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-28 08:10:13 /


Pali olej -to może znaczyć.
Nie pamiętam już dopuszczalnej normy, ale jej przekraczanie to najczęściej obok złej regulacji jest właśnie spalanie oleju. Stary silnik na ekologicznym gazie bez problemu przeskoczy wszystkie toksykologiczne badania, oprócz tego.
Jeśli szukać problemu tylko w głowicy (co z pierścieniami?)- to za luźne trzonki zaworów, słabe uszczelniacze trzonków...

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-28 08:13:16 /


ja mam dużo węglowodorów po grochówce :)

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-02 21:26:54 /


dzieki wielkie ! przejechalem 1000 km i rzeczywiscie silniczek pracuje duzo rowniej i mocy nabral. pojade jeszcze profilaktycznie na pomiar kompresji i tych nieszczesnych weglowodorow.

camillo / 2003-12-13 11:09:11 /