logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Scorpio Mk1 2.5 TD OPINIE?

Scorpio Mk1 2.5 TD OPINIE?

zastanawiam sie nad zakupem Scorpio 2.5 TD, jednak zastanawia mnie trwalosc tej jednostki, generalnie skorupa Mk1 nie jest mi dziwna - jezdzilem Scorpio 2.9 V6(einzig benzin), 2.4 V6 manual z LPG i 2.9 w wersji USA (nie dlugo :))
temat kolonskich V-ek jest mi znany z "wlasnego podworka"

poniewaz od jakiegos czasu utrzymuje "duza" jednostke benzynowa, jest mi potrzebny diesel na codzienne dojazdy czyli auto "do pracy"

prosze o opinie na temat silnika 2.5 TD ze Scorpio, trwalosc, wady, uzytkowanie, typowe problemy przy okreslonych przebiegach itp. itd.

jak na razie znalazlem info tylko o slabych alternatorach przy tym silniku (wadliwe, wymienialne na 120 Amper) i cos na temat 4 czesciowej glowicy (nie bylo informacji czy posiada wade, co sie z nia dzieje i dlaczego)

ciezko znalezc jakies sensowne wypowiedzi na temat tej jednostki, Scorpio 2.5 TD jest malo popularne z tego co widze



szalony Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-02 23:10:08 /


jesli chcesz kupic mkl to raczej bedzie tam serducho PSA chyba do '93 roku
silnior trwały i raczej niezaje...alny
mam taki włozony do pikapa
VM nie kupuj
jesli chcesz poczytac to http://ford-scorpio.pl/forum/viewforum.php?f=57&sid=1a37950be002bd85bbada5c1ddb7fce1

puzon323 / 2008-10-03 00:27:34 /


właśnie czegoś takiego mi potrzeba!

może to być PIES, także MUŁ, nawet SZCZUR byle spełniał rolę pociągową!

z całą pewnością jest to przed-liftingowe scorpio Mk1, mimo tego przeczytałem ten forumowy temat o włoskich VMach, jednak informacji o silniku PSA brak.

czy byłbyś w stanie więcej napisac na temat tego psiego silnika?

szalony Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-03 16:24:24 /


od wczoraj nie znalazłem nic sensownego w temacie tego motoru, z całą pewnością nie jest to silnik forda (sprawdziłem dość ciekawe zestawianie ponoć "wszystkich" fordowskich silników) wygląda to tak:

http://www.kitcarusa.com/kb.php?aid=68

jedyne co odpowiadałoby pojemnościowo i rocznikowo:

1972–2000 York (Diesel) 2.3L, 2.4L, 2.5L (Used in Transit, D-Series (6-cyl version),London Taxi, also Ford-Iveco trucks, "DI" (Direct-Injection) version from 1984-on)

nie ma tu nic o zastosowaniu w Scorpio mimo że modele europejskie są wyszczególnione (np. jednostki z Granady Mk1, Mk2 & Mk3) ale oczywiście ani słowa np. o 2.5 D Indenoor z Granady Mk2 produkcji Francuskiej - z tąd wnoszę że nie jest to silnik produkowany przez Forda

w palecie silnikowej Scorpio Mk 1 znajdują sie jednostki wysokoprężne 2.5 z doładowaniem i bez - wie ktoś czy powstały na bazie tego samego silnika?

(znając zamiłowanie niektórych do płodzenia dziwnych komentarzy prosze o nie odsyłanie do chociażby forum scorpio - poszukuję auta "do pracy" i to ciężkiej, prawie 20 letnie Mk1 ma mało wspólnego z tematami poruszanymi przez użytkowników VM, CDTI, Duratorq itp bedacymi w kregu zainteresowan właścicieli aut z przebiegami ponizej 400 tys. itp itd)

szalony Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-03 17:52:11 /


2.5 D Indenoor jest trwały, mocny i ekonomiczny jak na diesla, ale w dzisiejszch czasach diesel do wozenia "jedej dypy" nie ma sensu, benz+gaz zawsze wyjdzie taniej.

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-03 19:38:54 /


nie dość że zaczyna się pisać o scorpiakach to jeszcze o kaszlakach

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-03 21:19:37 /


o gruźlikach Wojdat ;)
a swoja droga było/jest do sprzedania takie scorpio za 4300 u znajomego jak kolwiek by nie jezdzil wiecej niz 10 mułu nie wzieła, nawet nie dymila przy pełnym bucie nie to co teraz Tdci Dci DctDi ITD ITP ;)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-04 00:17:00 /


Ale przy pełnym bucie równiez toto nie jechalo, w przeciwienstwie do wyzej wymienionych TDCi, DTi iDD itd :)

Mysza liil (EM) / 2008-10-04 10:36:10 /


co racja to racja nowszej generacji dieselki maja fajna dynamike :D ale nie kosztują tyle co scorpucha ;) a w tych "nowych" 5-8 latkach sprowadzonych z zagranicy z przebiegami 100tys km :D jak ci siadzie pompa, wtryski, turbo albo francuska electronica w PSA albo renaulcie .... to sobie za cene remontu kupisz całe takie scorpio :D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-04 12:14:06 /


dla wszystkich zainteresowanych indenorem 2.5 D (Granada Mk II, Scorpio Mk I) polecam kompedium wiedzy o tych silnikach

Ostatnia faza produkcji w 1995 the objela silniki 2.5 czyli Peugeot 505, Granada, Sierra, Scorpio, Mahindra, ARO, DAF. Indenory z powodzeniem ladowane byly takze do łodzi :)

polecam:

www.indenor-retro.de

szalony Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-05 19:51:03 /