logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » archiwum strony stare wersje

archiwum strony stare wersje

ciekawa sprawa, Konar wczoraj podrzucił mi taką fajną stronkę, która zapisuje co jakiś czas wersje różnych stron.. :)

można zobaczyć jak kiedyś wyglądało google, onet czy coś, ale wiadomo o co chodzi.. :)

capri.pl też jest i można sobie miło powspominać i prześledzić jakie to zmiany przechodziliśmy.. :)

sprawa jest ciekawa o tyle, że jest tam na przykład archiwum ogłoszeń i dzieki temu odnalazłem Capri które parę lat temu chciałem kupić (pierwsze na które się zdecydowałem, niestety zostało sprzedane.) i aż mi się łezka w oku zakręciła i musiałem się tym z Wami podzielic...:))))

strona to web.archive.org
miłej zabawy, przeglądanie tego daje dużo radochy.. :))))

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-13 00:07:59 /


Ale się strona zmieniła kurcze jak się patrzy na 2000 rok a teraz...:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-13 00:14:25 /


fajna sprawa z tym archium... a jak wygladala kiedys wp i onet;)

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-13 00:23:04 /


o! i nawet znalazlem swoją pierwszą aktywność na stronie :)
http://web.archive.org/web/20010228174155/www.capri.pl/library/przeglad-2000-08-21.php

artykuł do dzis jest w "Bibliotece", tyle, że już bez podpisu, że to ja znalazłem i zeskanowałem (skandal! :D )
http://www.capri.pl/library/przeglad-2000-08-21

Konar / 2008-10-13 00:37:32 /


A działa wam na tej stronce wyszukiwanie starych ogłoszeń??? ogłoszeń z początku istnienia strony nie trzeba było wyszukiwać tylko po kliknięciu w ogłoszenia wyłaziła strona z ogłoszeniami, ale np. chciałem znaleźć ogłoszenie mojej Granady a to było w 2005 i już trza było szukać i dupa nie działa. Kiedyś widziałem tego archivera i wtedy dało radę szukać, stąd pytam, bo może coś u mnie nie halo?

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-13 17:07:31 /


No u mnie tez nie działa:(

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-13 17:33:23 /


Działa ale w pierwotnej wersji... właśnie, znalazłam ogłoszenie z 2001r o niebieskim capri mk1 GT XLR od niejakiego macieja... wie ktoś coś na ten temat?

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-13 17:51:24 /


Zdziwiłbym się, gdyby wyszukiwanie ogłoszeń działało w webarchive. Tam są tylko statyczne kopie stron, czyli to, co przyjeżdża z serwera do przeglądarki, a nie funkcjonalność, która jest zaszyta w serwerze. Nie to, żeby się nie dało czegoś takiego robić, ale ciężko mi sobie to wyobrazić w inny sposób, niż żeby sam MK udostępnił kod.

Za to przy okazji znalazłem nieudokumentowany feature w bazie ogłoszeń w capri.pl: da się sciągnąć zdjęcia do starych ogłoszeń, jeśli zna się linki do nich (jeśli ma się kopię ogłoszenia, np. w mailach). Uwaga dla MK: dobry program poznaje się po tym, że ktoś z użytkowników wykorzystuje go w taki sposób, jaki autorowi nie przyszedłby do głowy. :-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-09 23:21:06 /