logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » Ukręcone śruby przy tylnym hamulcu

Ukręcone śruby przy tylnym hamulcu

Witam.Kupiłem Caprika kilka dni temu i przeglądam poszczególne elementy.Przy prawym tylnym kole zauważyłem, że ukręcone są 3 śruby mocujące tarcze na której jest mechanizm hamulcowy(szczeki z cylinderkiem).Mój problem polega na tym że nie potrafię ściągnąć tego wszystkiego.Nie ma nic z zewnątrz do odkręcenia, nie wiem nawet jak się dostać do łożyska.Przypuszczam że trzeba rozkręcić tylny most ale zanim sie zabiorę za rozbieranie mostu wolę się upewnić jak naprawdę sie to rozkręca.Dzięki za pomoc.KAZIUK

beata&kaziuk / 2003-12-10 10:28:25 /


4 śruby pod piastą mocują prostokątną (w przybliżeniu ;)) blachę, która trzyma łożysko. Blacha ta dociska tarczę ze szczękami do mostu, siedzi ona na łożysku.
Należy odkręcić ostatnią śrubkę, wybić półoś z łożyskiem, zabezpieczając tę tarczę ze szczękami aby nie opadła i nie uszkodziła przewodu hamulcowego.
Naturalnie gwinty naprawić, bo nie tylko ścinając ostatnią przy życiu śrubę może obrócić szczęki, ale i nawet wypaść piasta na zakręcie :(

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-10 11:43:30 /