logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Żarówki do Granady mk2

Żarówki do Granady mk2

jak w temacie. Od tygodnia posiadam ww. Granadę i poszukuję żarówek do niej(tak aby był jakiś zapasik;) ) niestety nie moge znaleźc jakie sa do niej:| Pomóżcie

Mroova / 2003-12-14 17:08:31 /


Niestety nie wiem dokładnie jakiego typu były żarówki w takiej Granadzie (pewnie to nie były jeszcze H4, tylko zwykłe "bańki" takie jak np. w Cinquecento). Dam Ci jednak radę. Wyjmij jedną żarówkę z reflektora i udaj się z nią do dowolnego, najbliższego porządnego sklepu motoryzacyjnego (takiego co ma przyzwoite ceny). Tam Ci pomogą. Tylko nie wyjeżdżaj z tekstem typu "Poproszę żarówkę do Granady...", zwłaszcza w sklepach "fordowskich" ;-).

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-12-14 18:34:21 /


chyba wszystkie grandzie Mk2 mialy juz H4
ale mogly miec tez "banki"
Capri Mk1 mialo banki i opcjonalnie H4
teraz sa robione H4 w oprawkach do H4 i w oprawkach "baniek" wiec mozna sobie zalozyc porzadne zarowki do starych lamp

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-14 20:51:14 /


h4, mocowanie na 3 lapki, 60/55W, jesli montujesz wieksze, konieczne sa przekazniki, bo wylacznik nie wytrzyma.

Mysza liil (EM) / 2003-12-14 23:34:37 /


"..........h4, mocowanie na 3 lapki, 60/55W, jesli montujesz wieksze, konieczne sa przekazniki, bo wylacznik nie wytrzyma."


Święte słowa!!:))
Ja dopiero po czwartym spalonym przełączniku na to wpadłem....(H4 Phillips 100/90W), teraz mam dwa przekażniki - po jednym na strone.
pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-12-14 23:40:09 /


Co do H4 To są najzwyklejsze żarówki które dostaniesz wszędzie,zresztą nigdy w mk2 niespotkałem się z bańkami,a co do przekaźników to ja nic na ten temat niewiem mam 100W/90W i żadnego przekaźnika jeżdżę na nich już ponad rok i jeszce wszystko się trzyma nic się nie kopci a ni nie pali...

gilmor / 2003-12-15 13:42:52 /


dzieki za odpowiedzi, ale pytanie nr. 2 bo poki co jestem jak najbardziej zielony :( :
.żarówki do reflektorów już wiem, a reszta? Niestety w necie nie moge znaleźc strony z takimi danymi, jakby ktoś miał gdzies linka, to byłbym niesamowicie wdzięczny

Mroova / 2003-12-15 18:35:27 /


W mojej Granadzie obok prawie każdej żarówki jest napisane jaka powinna być, AFAIR przy wszystkich jest napis "21 W". Sprawdź czy w Twojej jest tak samo. A czegoś takiego jak "komplet do Granady" to chyba nie dostaniesz, prościej będzie chyba kupić jakiś uniwersalny najbardziej zbliżony. A jakbyś znalazł taki specjalnie do Granady to napisz, też chętnie kupię. :-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-16 16:35:50 /