logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » podłączenie pompy wody

podłączenie pompy wody

Kwestia może banalna ale sprawiająca mi jednak mały problem. Zmieniłem w granadzie silnik 2.0 ohc na 2.0 dohc ze sierry. Rzecz polega na tym że nie pamiętam jak była podłączona pompa wody w sierze. Wąż z górnego króćca w pompie podłączyłem do nagrzewnicy. A gdzie podpiąć wąż dolnego króćca? Mógłby ktoś ewentualnie pokrótce opisać obieg chłodzenia w tym silniku albo dać namiary na materiały?

pizza_driver Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-29 11:08:52 /


Waz od dolnego krocca tez do nagrzewnicy. A jak masz jeszcze parownik lub chlodnice oleju po drodze to wpinaj wszystko szeregowo. Generalnie chodzi o to, zeby jak najmniej przewodu zuzyc i ladnie go poukladać :) Kieruj się zasadą: Zasilanie wodą do dolnego krocca odbiornika ciepla, a wylot z górnego. Jak podlaczysz tak po kolei pompę, parownik, nagrzewnicę i chlodnicę oleju, to samo sie odpowietrzy bez problemów.

Mysza liil (EM) / 2008-10-29 11:56:23 /


trzeba tylko pamietac ze wylot wody jest nie na pompie, a na kominku na kolektorze ssacym. Te krocce na dole to wszystko powroty i bypass ktorego neima co ruszac (ten pom. pompa a kolektorem taki krootki)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-29 19:31:39 /


Dzięki za pomoc - przydała się ;) A mógłby ktoś ewentualnie wrzucić jakiś schemat chłodzenia w takim silniku, albo informację gdzie takiego schematu szukać?

pizza_driver Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-05 10:54:06 /


zamontowałem silnik ze sierry (2.0 OHC) ale wiatrak opiera mi sie o chłodnice czy wystarczy zamienić koła pasowe na takie od granady czy całą pompe zamieniać na granadową?

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-06-07 11:55:59 /


czy może to nie jest kwestia koła pasowefo tylko wałka do którego przykręcone jest koło pasowe??

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-06-07 11:59:51 /


pompy sie raczej nie różniły wysokością, a granadowy ohac jest taki jak sierkowy

Mysza liil (EM) / 2010-06-07 12:09:31 /


ale jak miałem silnik od granady to mi sie o chłodnice nie opierał wiatrak nie było zadnego problemu i było kilka cm luzu między chłodnicą a wiatrakiem

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-06-07 12:34:52 /


Jakiej firmy najlepiej kupić pompę wody do Pinto? W Intercarsie mają np. Hepu, Febi, Ruville i 4MAX. Ten 4max kosztuje 43 zł i właśnie się tak zastanawiam.

żbik / 2011-01-21 19:33:49 /


denckermana ;) albo ruville

Mysza liil (EM) / 2011-01-21 22:55:20 /


Jak Mysza pisze. Jak do Sierrki kupiłem Denck. Może kosztuje ciut więcej ale wiesz, że będziesz miał spokój. W komplecie miałem uszczelkę jakby co (w oryginalnym opakowaniu), nie wiem jak z resztą firm. Lepiej kupić droższą ale lepszą.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-01-22 09:10:05 /