logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » taunus II - awaria tylnego mostu - pomocy

taunus II - awaria tylnego mostu - pomocy

Witam
Jadę wczoraj sobie nagle słyszę świst(jakby ktoś przebił oponę nożem) no to zwalniam, ale za parę sekund z okolic tylnego mostu słychać zgrzytanie i samochód sam zaczyna chamować, aż w końcu blokują się koła(tylko nie wiem czy jedno czy obydwa)no i samochód staje :-( Zaglądam pod samochód a z budowy mechanizmu coś paruje(pewnie woda bo było mokro), felgi zimne. Po chwili spróbowałem go pchnąć i o dziwo szedł lekko. Podepchałem go na parking i spróbowałem odpalić i ruszyć. Pojechał kawałek bez żadnych zgrzytów ale sie zatrzymałem żeby ewentualnie nie narobić większych szkód.
Pytanie1: Co się tam mogło zepsuć(podejżewam łożysko)?
Pytanie2: Czy można go cholować, czy są jakieś przeciwwskazania?
Bardzo proszę o rady bo święta tuż, tuż.

nowy / 2003-12-19 08:04:18 /


proponuje nalać oleju do mostu!!! :)) , prowdopodobnie zaczęło się przycierać któreś łożysko.. a jeśli się nie rozsypał wianek to jest szansa że jeszcze trochę pojeździsz.. z holowaniem to sprawa śliska bo tak czy tak pracują wszystkie elementy...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-19 08:14:55 /


A jakby się rozleciał to można wymienić?(olej sprawdzałem z miesiąc temu i był, na moście nie było oznak wycieku)
Więc jednak radziłbyś lawetę. A co może sie jeszcze stać podczas cholowania(z małą prędkością)

nowy / 2003-12-19 08:50:17 /


to, że zaholowany będziesz odrobinę dalej niż sam by dojechał ;)
Koniecznie wlać olej- jeżeli brak. Jest to dość łatwa czynność, tylko zaopatrz się w dobry klucz imbusowy i ewentualnie bardzo dobrą żabkę hydrauliczną , gdyby korek nie chciał ruszyć.
Jeżeli było dostatecznie dużo oleju, to się coś poważnie rozsypało i raczej laweta, albo motylek

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-19 11:28:06 /


Dzięki chłopaki za odpowiedź. Odległość nie będzie duża(kilka km.), więc idę szukać lawetownika coby może jeszcze można było coś z tego mostu zrobić.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

nowy / 2003-12-19 11:52:59 /


Karol, po co ci klucz imbusowy do wykręcenia korka? Przecież tam jest kwadrat, tak jak w skrzyni...

Hoody / 2003-12-19 19:38:34 /


Most wyjęty:-) mechanizm sprawny, rozsypało się łożysko stożkowe od strony wału. Jaka jest cena takiego łożyska, a może ktoś z Was takowe posiada?

nowy / 2003-12-22 08:29:29 /


oryginal okolo 200zl
jak chcesz to daj znac na priva
potrzebny bedzie jeszcze simmering i tuleja

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-22 08:53:21 /


nie jestem specem od Taunich, w moim Taunusowym moście 3.78 od 1.6 są imbusy - jeżeli to nie oryginał, to przepraszam za zmyłkę.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-22 09:51:29 /


czasami sa imbusy, czasami kwadraty

tak jak sruby glowic V6 czasami torxy a czasami zwykle szesciokaty

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-22 12:36:25 /