logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Wymiana uszczelki pod kolektorem ssącym....

Wymiana uszczelki pod kolektorem ssącym....

Cześc, wiem ze to moje 5-setne głupie pytanie ale nadal prowadze woje ze starym więc mam do was pytanie:

Byłem u mistrza Granadiarza i kazał mi zmienic uszczelke pod kolektorem ssącym, kupiłem(mam nadzieje pasującą) i teraz czy jest jakas zasada w odkrecaniu śrub? Bo wiem że np na głowicy ot tak sobie nie mozna odkręcać, i jeszcze pytanko na co ewentuualnie uwazac zeby nie zniszczyc uszczelki ani zeby nigdzie mi nie prysła mieszanka jesli jest w ogole taka mozliwosc? :>

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-03 21:48:20 /


Odkręć zwyczajnie - nic nie wybuchnie - zdrap tylko dokładnie starą uszczelkę i niech nic Ci nie wpadnie do kanałów ssących - najlepiej po odkręceniu sprawdź prostoliniowość powierzchni styku w kolektorze ssącym (jakąś metalową linijką np.)........ czyli czy się od zbyt mocnego dokręcania nie powyginał - bo sama wymiana uszczelki może nie wystarczyć ....


Aby wyrównać jego powierzchnię styku - można na nieco większej starej prostej szybie np. okiennej i pastą do zaworów wyrównać jego powierzchnię - mój kolektor był nieco krzywy jak go odkręciłem i też zmieniałem uszczelkę ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-03 22:02:19 /


Tzn że kolektor moze wyglądac przykładowo jak banan ;D? I mam dopasowac uszczelkę do jego kształtu? ;>

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-03 22:20:53 /


Nie - ale tam gdzie się go dokręca na uszczelce i styka się z głowicą może wyglądać jak pasmo górskie - po prostu od mocnego dokręcenia mógł się z biegiem lat powyginać ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-03 22:22:56 /


Sruby bez problemu poszły... ale nie powiedziałes ze po odkreceniu zacznie wyciekac płyn chlodniczy ;P zalałem sobie pół silnika i kawał podwórka ;P ale nie dokonczyłem dzisiaj :/ zimno... ciemno... niewygodnie... ;P

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-04 16:40:00 /


Ale to raczej oczywiste,że tak się stanie

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-04 16:56:40 /


Nie każdy kolektor ma wejście na płyn chłodniczy ;-PPP a wężyka z nim nie widziałeś ? hehe

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-04 21:14:01 /


heh :D tam jest 5mln wężków kabli pokręteł śrubek i dżizys krajst wie tam czego jeszcze, czy zleje sie z tego tylko płyn z małego obiegu? :>

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-04 22:28:58 /


Mały i duży obieg są połączone ze sobą. Jest tam tylko gródź w formie termostatu. Trochę Ci się wylało - nie ma tragedii.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-05 20:47:51 /


Niema tragedi jak się poleje po silniku, a mi wleciało do klawiatury... ;P ale sie sprzatneło i jest ok ;) Dziś wymieniłem uszczelke chodzi cacy glacy kurde super ;D Wielkie dzieki za pomoc i za mała niespodzianke ;D heh :D

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-05 22:39:31 /