logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Czy mozna zmienic uklad chl.?

Czy mozna zmienic uklad chl.?

Witam!!!

Panie i Panowie moze sprowadzicie mnie na ziemie lub cos podpowiecie.

Od jakiegos czasu szukam chlodnicy do mojego 2,8 jak wiadomo nie jest to latwe a zakladanie Zukowskiej, nie bedzie wyjsciem docelowym,(ponoc moze sie grzac).
Reperacja mojej chlodniczki znacznie przekroczy kosztem zmiane ukladu chlodzenia jaki sobie wymyslilem.

Pomyslalem ze mozna zalozyc chlodnice od Scorpio 2,9 (150pln) jest wieksza a co za tym idzie trzeba przerobic mocowania. Dlugosc jej to ~65 cm (Capri 52cm), wysokosci i szerokosci nie znam ale sadze ze wejdzie. Niestety to nie wszystko, chlodnica jest plastikowa i nie ma wlewu wiec trzeba jeszcze zmienic zbiornik wyrownawczy na wpelni cisnieniowy a nie przelewowy, od czegokolwiek (grosze). Czy to ma prawo dzialac? Czy na cos specjalnie zwracac uwage?
I czy to wogole ma sens?

Pomocy :)

Pozdrawiam Bombi

Bombi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-12-19 12:56:13 /


wejdzie ale... "do góry nogami" trzeba usunac podpory, u trojkata wyglada to tak:
http://www.capri.pl/photo/3e88034bdbc15.l.jpg
ta sama chlodnica jest w scorpio 2.0, 2.4, 2.9 przynajmniej wg. nissens'a

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-19 14:07:04 /


chlodnica nie musi byc od Capri 2.8, byle byla od V6 (2.0 , 2.3)

zakladanie chlodnicy od Scorpio to troche ciecia karoserii i kombinowania, przy zakladaniu 2.9 to zrozumiale ale normalnie lepiej zglebic temat oryginalnej lub chociaz takiej ktora nie spowoduje nieodwracalnych zmian

chlodnice od Grandzi V6 sa tez duze, nie wiem jak jest z tymi od Sierry i Taunusa
a nawet ta od zuka jest chyba lepsza niz ciecie mocowan
jej wydajnoscia sie nie przejmuj, niektorzy ja zakladaja i jest ok, poza tym w ostatecznosci zawsze mozesz zalozyc termostat o nizszej temp otwarcia
jak masz porzadny (czyt nowy oryginalny) termostat i sprawna pompe wody to powinno byc ok

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-19 14:22:50 /


Witam!!!

Czyli od Scorpio odpada bo faktycznie trzebaby poczynic nieodwracalne przerobki, ciecia karoserii itp.
A czy od Grandzi pasuje?
Czy aby ja zainstalowac wystarczy tylko pokombinowac z mocowaniami?

Pozdrawiam Bombi

Bombi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-12-19 14:31:53 /


sierra takze odpada, wymiary zblizone do scorpio, taunus nie miał v6 poza 2.3 ale taka chlodnice trudniej dostac niz do capri (prawdopodobnie to i tak ta sama),
z tego co ja szukałem to zblizona wymiaramai oraz pojemnoscia jest od merca 123 280E, 300D, 300TD ...
ja osobiscie podjechałem do 'panow co to sprzedaja chlodnice' zostawiłem stara, podjechałem za 1h i pan pokazał mi zblizona wymiarami ale niestety nie wiem od czego i na tym smigam po dzis dzien

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-19 14:34:47 /


Taunus byl jeszcze V6 2.0, ale nie w UK, skad pewnie wziales literature :)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-12-20 00:17:20 /


Bombi - zajedź w niedzielę na zlota to zobaczysz jakich trzeba dokonać przeróbek żeby od 2,9 chłodnicę zmieścić.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-12-20 06:55:59 /


Witam!!!

Przyjechalbym popodziwiac ale nie mam czym :(

Co do chlodniczki od 2,9 to daruje sobie, zbyt duzo bezpowrotnej ingerencji.

Szukalem dzis Zukowskiej i pupa na jednym szrocie mielinawet za 100pln ale wlascicielowi nie chcialo sie przyjechac otworzyc. I znow stoje z robota do poniedzialku a Swieta za moment :(
Bylem w punkcie napraw chlodniczek, koszt zmiany wkladu to 300-400pln :-O
A w obecnym natloku robot do wykonania to przekracza moje mozliwosci.

Jeszcze dzis ma mnie odwiedzic elektryk i sprawdzic czemu czasem nie mam iskry.



AAA, jakby ktos cos potrzebowal gratow do Grandzi to wlasnie przyjechala na Strazacka 2,3 V6 sedan, na chodzie.

Pozdrawiam Bombi
P/S
Milej zabawy w Niedziele.

Bombi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-12-20 16:40:11 /