logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Wsteczny wyskakuje !

Wsteczny wyskakuje !

Witam ! Panowie pomóżcie! Jestem załamany! Czekam na swojego Tauniego już 5 miesięcy ! Już miałem odbierać go z warsztatu, gdzie przechodził gruntowną modernizację a tu...
Wrzucam wsteczny bieg, powoli puszczam sprzęgło a bieg wyskakuje. Kiedy przytrzymuję go na siłę, to przy puszczaniuy sprzęgła stawia opór, niby delikatnie rusza do tyłu ale tak przy tym zgrzyta, że aż boli!
Mechanik rozebrał skrzynię (a jest to 5b od Sierry XR4 2.8V6) i stwierdził, że jest wysypana "przekładnia biegu wstecznego, która połączona jest z pierwszym biegiem" (cokolwiek to znaczy)...
Pyt1: Czy istnieje zestaw naprawczy do takiej skrzyni? Gdzie i kogo pytać ?
Pyt2: Czy istnieje w okolicach Wawy osoba,która dorobi mi taką "przekładnię"?
Pyt3: Jak fabrycznie oznaczany jest typ tej skrzyni, F-5b?
Pyt4: Czy inne 5b skrzynie od V-ek (Capri,Scorpio,Granada)mogę potraktować
jako zamiennik-źródło części? Wstawienie tej skrzyni do Taunusa było
nie lada zadaniem (wycinanie podłogi, skracanie wału napędowego,
mocowania,etc.) i zdecydowałem się naprawić tą, którą mam...
Doczytałem się na forum, że ten sam typ skrzyni jeździł w Capri 2.8i, jaki to typ?
W capri/services/shop znalazłem jakieś części do skrzyni ale nie wiem, czy jest tam to czego szukam, bo nie znam się na tym.
Proszę, pomóżcie laikowi-fordziarzowi !
Z góry dzięki !!!

Śmietan / 2003-12-22 01:17:05 /


jak juz pisalem na priva
Pyt1: trzeba wiedziec co padlo
Pyt2: do skrzynki lepiej nic nie dorabiac, kupic nowe lub wyciagnac z innej
Pyt3: typ 9 (czasami oznacza sie N)
Pyt4: tak, tylko skrzynki od rzedowek maja inny dzwon i krotszy walek sprzeglowy, a ta do 2.8i ma jeszcze nieco inne przelozenia

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-22 08:36:01 /


Dzięki, Camaro. Już wiem, że naprawa nie ma sensu. Pozostaje mi teraz albo kupić taką samą skrzynię N (9) albo poszukać innej. Jaki mam wybór? Czy N9 to jedyna "piątka" do Vki? Jaki typ 4-biegowej ewentualnie mógłbyś polecić? Dodam, że nie zależy mi na prędkości maksymalnej.

Śmietan / 2003-12-23 00:48:23 /


W dziale garaż jest śłiczne zestawienie skrzyń biegów. Są rysunki poglądowe, opisy skrzyń, modele aut w jakich były montowane itp itd.
Kto pyta nie błądzi, ale kto czyta mniej pyta :)
pozdro

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-12-23 01:04:04 /


prawie identyczna jak 5b jest 4b typ E, bardzo popularna skrzynka

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-23 02:37:35 /


Wybaczcie, od niedawna jestem w tym "małym raju dla oldfordziarzy", a mój modem powoduje, że przeglądanie zasobów strony- notabene bardzo cennych- jest dosyć uciążliwe i czasochłonne. Może to wyglądać na drogę na skróty i zaśmiecanie forum ale poza informacjami otrzymuję od was i RADY, co najcenniejsze! Liczyłbym na wyrozumiałość dopóki się tu trochę nie zadomowię:)
Pozdrawiam

Śmietan / 2003-12-24 02:51:19 /