logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Jaki diesel pasuje do Granady Mk II 2300 V6 Koeln ???

Jaki diesel pasuje do Granady Mk II 2300 V6 Koeln ???

Witam Serdecznie i na wstępie chcialbym Przeprosoc ze temat nie dotyczy wspanialego FORDA CAPRI. Przepraszam rowniez wszystkie osoby ktore udzielaly juz odpowiedzi na podobne zagadnienie, lecz ja niestety nie doszukalem sie konkretnego wyjasnienia poruszanego tematu.
Dziękuję tym wszystkim którzy rzeczowo i fachowo pomogą w rozwiązaniu mi mojego problemu, bez "lania wody" i glupiego przemądrzania się.

Niedawno stalem sie nabywca Granady 2,3 benz V6 z instalacją gazową, jednak z przyczyn ode mnie niezaleznych, musze wymienic silnik na diesla.
Przed zamieszczeniem mojego pytania przeglądałem różne stronki i komentarze, jednak fachowej odpowiedzi nie otrzymalem.
Slyszalem (ale tylko slyszalem), ze mozliwe jest wstawienie do tego typu Granady ktorej jestem posiadaczem silnika diesla od Sierry 2.3 lub Scorpio 2.5TD (nie wspominam o montowanych 2.1 i 2.5 od Peugeota).
Dlatego chcialbym sie dowiedziec:
- ktory silnik lepeij wstawic
- jakie sa szanse na zdobycie takiego silnika w Polsce
- jakie inne podzespoly nalezy wymienic razem z silnikiem (wał napędowy,most, sprezyny,amortyzatory - ze wzgledu na inna mase silnika)

Prosze o sugestie, opinie i uwagi (ewentualnie linki do innych artów)

Pozdrawiam

deep_black / 2003-12-27 17:24:31 /


Wszystkie wymienione przez Ciebie silniki mają ten sam kadłub, więc na łapy i kielich skrzyni siadaja z identycznymi przeróbkami. Jest to silnik Indenor Peugeot Diesel, występujący w wersjach 1948cc, 2112cc, 2304cc i 2498cc. Montowane one były oprócz Peugeotów (403, 404, 504, 505, 604) także w tylnonapędowych Fordach (Granada, Sierra, Scorpio). Osobiście polecam 2.3 ze Sierry albo 2.5 z Granady lub Scorpio, ale jesli nie masz ambicji rajdowych to BEZ TURBINY. Wtedy po prostu nic nie ma szans się zepsuć, a przebieg 400-500 tys. jest normą.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-27 20:15:03 /


Kamaz 10,8L V8 RULEZ!!!
...przepraszam.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-27 20:38:19 /


co do przerobek, to tutaj http://www.capri.pl/services/forum-thread.php?id=3fc3cc101463e#3fc9d4f85870d Pozatym jest to duzo roboty, a efekt uboczny: z cichego autka o niezlych osiagach zrobisz zmulonego, glosnego i kopcacego zloma ktory bedzie jezdzil jak traktor. Jesli jednak sie upierasz przy zmianie, wal na priva, mam pare czesci ktore napewno Ci sie przydadza.

Mysza liil (EM) / 2003-12-27 21:02:45 /


Wielkie Dzieki za fachowa i szybka reakcje. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko poszukac 2,5D

JESZCZE RAZ DZIEKI

deep_black / 2003-12-28 00:30:33 /