logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Warszawa M-20

Warszawa M-20

Czesc, z ciekawosci zapytam, ma ktos cos takiego? Od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem zakupienia Warszawy, czytam, wyszukuje i regularnie slinie sie ogladajac auta na otomoto. Mam czas, nie musze kupic na gwalt, ale jestem po prostu ciekaw jak i na co trzeba patrzec, jak jest z czesciami w Polce? Jak jest z mechanika itd... Orientuje sie ktos? Ma ktos? Mial ktos?

Zombie / 2008-11-23 17:40:51 /


Regulamin serwisu capri.pl:
1. capri.pl jest serwisem mającym na celu gromadzenie informacji przede wszystkim na temat Forda Capri. W zasięgu zainteresowań serwisu pozostają również inne modele Forda z lat świetności motoryzacji, w szczególności te współczesne Fordowi Capri, wcześniejsze, ale zdecydowanie nie późniejsze. Równoległym celem działania jest integracja środowiska posiadaczy i miłośników tych samochodów.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-23 18:01:37 /


zoggon jak i również: Witamy wszystkich entuzjastów klimatycznej motoryzacji w klubie posiadaczy i miłośników starych Fordów. 6 lat temu zaczęliśmy od internetowego kącika Forda Capri pod sztandarowym hasłem "samochód jaki zawsze sobie obiecywałeś", obecnie działamy jako formalny klub obejmujący swoim zasięgiem zainteresowania wszystkie stare Fordy. Jak stary Ford jest dla nas wystarczająco stary ? Zgrubny klucz jest prosty - interesują nas samochody zaprojektowane do końca lat 70-tych ubiegłego wieku. Więc pytanie jak dla mnie jest najbardziej na miejscu. Już w którymś wątku poruszaliśmy temat ludzi z klapkami ze znaczkiem forda na oczach. Pytanie dot. innej marki, jednak spełnia założenia forum, ponadto pytanie jest ogólne, ma charakter informacyjny, więc jeżeli ktoś miał / ma takowe auto to dlaczego się nie może tutaj tym podzielić?

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 18:11:30 /


może i wątek nie na miejscu ale zawsze lepiej niz jesli mial by to byc "brak hamulcy w toledo pomocy"

Capri1974 Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 18:24:58 /


dodatkow to Warszawa ma korzenie amerykańskiego Forda:)

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 18:27:31 /


Jak stary Ford jest dla nas wystarczająco stary ? Zgrubny klucz jest prosty - interesują nas samochody zaprojektowane do końca lat 70-tych ubiegłego wieku.

myslalem ze to chodzi o ody do lat 70 :)

ale tak tylko pisze :)
mi inne stare nie przeszkadzaja ;D

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-23 18:41:19 /


a jeszcze dodatkowo forum Warszawy http://syrena10.vipserv.org/forum/viewforum.php?f=8

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 18:44:56 /


toż to w offtopic temat założony, związany z motoryzacją i to starą więc o co tyle piany toczycie :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 18:50:39 /


Zombie ... tylko po co pytasz na forum Forda o Warszawę? Znajdź sobie jakieś strony entuzjastów FSO, choćby http://www.fsoautoklub.pl/ Napewno uzyskasz wszelkie niezbędne informacje.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 18:53:46 /


dirk nie chce mi się wdawać w dyskusje, które kilka lat temu miały miejsce na tym forum i zdania oczywiście były podzielone. Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś tekst który zacytowałeś, ale on tyczy się właśnie fordów, chęci zainteresowania miłośników dawnej motoryzacji również Fordami. O co z tymi klapkami na oczach chodzi to do końca nie rozumiem, bo nigdzie nie napisane, że Ford "cacy", a reszta "be". Chcesz, żeby dopuścić charakter "ogólno-retromotoryzacyjny" tego forum? Moim skromnym zdaniem nie wyszłoby to na zdrowie. Interesuje mnie Warszawa... szukam informacji w klubie poświęconym Warszawie... Podejście do tematyki wątków i tak jest mocno liberalne, ale mimo wszystko jednak chyba powinniśmy skupiać się na Fordach. Ciekawi mnie ile rzeczywiście merytorycznie wartościowych odpowiedzi pojawi się w tym wątku w sprawie Warszawy M-20? Dwie? Trzy?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-23 19:03:15 /


warszawa ma fordowe korzenie-zjadla kiedys forda czy fordy smigaja po warszawie?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-23 19:31:20 /


Warszawa na licencji pobiedy a ...."Samochód Pobieda, produkowany od 1946 roku, był rozwinięciem przedwojennego samochodu GAZ-M1[2] (tzw. emki), produkowanego na licencji Forda Model B w latach 1935-1941".
:P

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 19:55:37 /


Hmmm... Pytalem z ciekawosci. Wiem ze sa pewnie gdzies jakies kluby Warszawy czy Syreny itd. Faktem jest ze wiekszosc moich znajomych ktorzy posiadaja jakiekolwiek zlomy ma "jakies" cacka w garazu ktore teoretycznie nie pasuja do tego czym sie chwala (np, zwolennik Garbusow, ktorych ma z piec ma w grazu "przypadkiem" Opla Commodore Coupe z 66ego roku. I nikt by nie wiedzial, wydalo sie przypadkiem). Bartek "Camaro" tez ma ilestam Amerykancow ktore w zadnym wypadku nie sa Fordami. Szanse byly wrecz niezle ze ktos ma/mial/ Warszawe lub pojecie. Z jakiegos powodu wierze ze latwiej sie najpierw zapytac na wlasnym podworku niz kombinowac pod gorke i meldowac sie w 10 roznych forach tylko po to zeby sie "zapytac". Tutaj tez sie co jakis czas melduja ludzie zeby zapytac sie o Capri i potem znikaja po dwoch postach. Pozatym nie pisze ze szukam tutaj, nie pisze ze chce kupic tutaj, jest offtopic, chodzi o stare auto a nie o majtki Zosi. Wyluzujcie troche, jakbym pomyslal ze az tak was to rozdrazni, dwa razy bym sie zastanowil zanim bym zapytal. Mozecie wywalic watek.

Zombie / 2008-11-23 20:32:24 /


Zanim ktos sie zacznie dziwic. Nie nie obrazilem sie ani nie wypinam tylka.

Zombie / 2008-11-23 20:36:29 /


Warszawe ma Meist czyli Maciek... tzn nie wiem dokłądnie jaki model ale wiem tylko ze zajebiscie jest odrestaurowana;] jak z fabryki;] odezwij się do niego może;]

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 21:03:33 /


Napisz do Karola. Kiedyś bywał na tym forum, aż ktoś mu nie dopiekł. Prócz kapcia Karol ma Warszawę, Mikrusa, Uno ;) I sporo o nich wie.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-23 21:04:32 /


Z tego co wiem to Leszek Qsi tez ma Warszawe mysle ze sie nie pogniewa jak tutaj o nim wspomne

Capri1974 Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 21:24:20 /


KAROL to tych warszaw ma kilka. Do niedawna jeszcze jednym sedankiem smigal na codzien, a w zbiorach jest nawet Pickup. Co do uno, to chyba juz go nie ma, bo zmienil na cos czego nie chcial lubic, czyli cyt ''biale, plastikowe, diesel, automat i do tego opel'';)

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 21:29:57 /


zoggon podzielam Twoją opinię. Piany toczyć też nie zamierzam. Zadomowiłem się tutaj, bo można porozmawiać o starej, dobrej motoryzacji, spotkać się pod znakiem forda i poznać naprawdę ciekawych ludzi. Ale nie robi mi wielkiej różnicy wątek dot. Warszawy, szczególnie, że jest w offie. Jak ktoś nie wie nic na ten temat - nie odpisze. Wątek upadnie, prawdaż? Natomiast poznając ludzi, przeglądając profile, jest tutaj spora grupa ludzi, którzy mają fordy i ponadto klasyczne auta innych marek. Czasem można chyba o nich tutaj pomówić, szczególnie jeżeli sami swoi. Nie jestem zwolennikiem robienia z tego forum forum ogólno motoryzacyjnego. Jednak nie popadajmy w paranoję. :-) W tej kwestii się chyba zgadzamy? M4ci3k i Ty macie rację, ja źle zinterpretowałem wstęp. Pozdrawiam

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 21:38:48 /


No i ktoś z forum dzielnie buduje Warszawkę z Cosworthem 2,9 nawet jest stronka tu o niej:) I w gliwicach jest miły człek z Warszawą 2,9EFI który to kiedyś poratował mnie aparatem do 2,3. Śmiga do dziś więc... uczciwy :P

Ja też przyznam szukałbym najpierw na własnym podwórku niż się po cudzych forach poniewierać. A taki wątek chyba można usunąć jak będzie wybitnie nie łapał klimatu, co?

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-23 22:51:18 /


http://www.capri.pl/club/miedziana-gora-2000?t=20081123222235#new

i warszawy też startowały :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-23 23:37:10 /


nie obrazi sie ;)
mam. warszawe kombi jakby kto chcial wiedziec ;>

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-24 00:19:02 /


jest juz taka strona poświącona wszelkiej maści old i youngtimerów wiec mysle ze capri pl powinno pozostac przy tematyce fordów, jak ktos potrzebuje innych info na temat róznych wozow to walic na www.youngtimer.pl

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-24 14:32:29 /


Leszek, jak masz ochote pogadac/doradzic/pokazac to pisz na Maila.

Zombie / 2008-11-24 17:25:17 /


Na temat Warszawa jak najbardziej do mnie pisać na gg, maila :)

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-14 13:19:14 /


aha, może niektórzy z was sie zdziwią ale największą kopalnia wiedzy na temat warszawy można znaleźć na tym PODforum
http://www.lowrider.pl/forum/viewforum.php?f=12

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-14 13:20:30 /