logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Skad para?

Skad para?

Witam!!!

Mam problem, po ostatnich klopotach na szczescie zostaly tylko wspomnienia :) ale pojawil sie nowy :(
Jadac sobie spokojnie po mokrym asfalcie (w deszczu) ni z tad ni z owad zauwazylem kleby pary wydobywajace sie z dolnych nawiewow. Skad tam woda?
Czy, a jezeli sa to gdzie otwory konstrukcyjne/techniczne ktorymi moglaby sie dostac wilgoc, a ja mam je niezaslepione?
A moze to cos innego?
Dodam tylko ze robilem ostatnio uklad chlodzenia, problemow nie bylo.
A jeszcze jedno w kazdym z pozycji nawiewu dostaje sie para do srodka.
Po 20 minutach jazdy mam w srodku zaparowane szyby jakbym jechal conajmniej z 6 nimfomankami :)
A jezdze niestety sam :(

Dzieki za sugestie.

Pozdrawiam Bombi

Bombi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-04 20:57:55 /


miałem walniętą nagrzewniczke - tj. ciekło z niej i wdmuchiwało mi płyn chłodniczy na przednią szybe - a jak jest pokryta takim płynem to jest taka tłusta i strasznie szybko paruje ..... niestety podejrzewam że u ciebie to samo - jak rozbierzesz te pudło z nagrzewnicą to zobacz czy dno jest oblepione jakimiś śmieciami - u mnie sie poprzyklejały - ale aż tak żeby było widać pare z nawiewów to nie miałem - może cieknie Ci poszybiem na nagrzewniczke woda ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-04 21:06:25 /


Witam!!!


Plyn to nie jest.
Kiedys, kiedys strzelil mi korek w paszcze wraz z 1,5 litra plynu, tego smaku, zapachu sie nie zapomina ;)
Poznalbym, zreszta jest to czysta para, a w chlodnicy plyn.
Dlatego to raczej nie nagrzewnica.

Ale pedze do garazu poszukac tych odplywow, o ktorych czytalem we wczesniejszych watkach tego typu.

Jezeli ktos moze mi podac miejsca przez ktore moze cieknac rowniez do bagaznika to bede wdzieczny.

Pozdrawiam Bombi

Bombi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-04 21:45:48 /


bombi zazwyczaj cieknie uszczelką tylnej szyby - i to zarówno potrafi górą jak i dołem (czesciej) - trza by ją troche podkleić silikonem - lub uszczelką pod klapą jak sie podwija czy coś składanie uszczelki powinno być na tylnym pasie żeby sie nie lało :-)

u mnie ten płyn parował na szybe i tworzył takie tłuste cuś co niesamowicie szybko pokrywało sie parą z wody wiec może ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-04 22:11:56 /


Witam!!!

Wlasnie sprawdzilem paluchima i jedyny tluszcz jaki mam teraz na przedniej szybie, to wlasnie z paluchow :)
A tak wlasciwie to jak sie dostac do tej nagrzewnicy? Pytanie dotyczy Mk III.
Moze to nie laczy sie z rozebraniem calego pojazdu i zdarze to zrobic w czasie przerwy na zarcie w robocie :)

Pozdrawiam Bombi

Bombi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-04 22:24:16 /


a nie bylo przypadkiem tak, ze wjechales w kaluze, zrobila sie dookola chmura pary, wentylator to wciagnal i polecialo z nawiewow?
(napisales ze bylo mokro)

dziwi mnie po prostu ze to leci z nawiewow

a moze masz zatkany odplyw z kratek pod szyba, taka szeroka guma w grodzi za silnikiem, wtedy moze sie tam zbierac woda i wlewac do nagrzewnicy przez wentylator

poza tym woda moze sie dostawac przez wycieraczki, uszczelke szyby, skrzynke bezpiecznikow i wiazke przewodow itp

otwory technologiczne sa w podlodze ale one nie moga miec nic do pary, najwyzej mialbys mokry dywan

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-05 08:19:09 /