logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » garaż » wentylacja - jak to zdemontować ?

wentylacja - jak to zdemontować ?

obudowa wentylatora w komorze silnika nie może zejść po odkręceniu śrub - bo jak na moje oko właśnie trzyma ją to cholerstwo na zdjęciu ... - mocuję się do tego linki ... i to coś obracając się steruje gdzie ma biec powietrze ... i nie umiem tego zdemontować

i drugi problem z demontażem - za zegarami jest dolot powietrza na szybę- po odkręceniu ze śrub mocujących przy próbie wyjęcia w górę blokuje się ... w dół przeszkadza drążek kierowniczy ... - czy trzeba go odkręcić żeby to wyjąć ?

proszę o pomoc

dziękuję i pozdrawiam przy tym andrzejkowym zakrapianym wieczorze :)

fastdriver / 2008-11-29 22:30:55 /


aha - zapomniałem dodaż że tyczy to TC I 75

fastdriver / 2008-11-29 22:50:02 /


z tego co pamiętam to ta dzwigienka jest połączona z klapką kierującą powietrze "na wcisk" przez kwadratowy pręt. spróbuj więc podważyć równomiernie

a ta dysza mi wyszła bez problemu, na pewno bez demontażu kolumny. trzeba pokombinować pod różnymi kątami.

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-29 23:00:13 /


Obudowę wentylatora ściągasz bardzo prosto:) to cos na zdjęciu( a dokładnie ten szary element) do którego mocuje się linkę, musisz podważyć i zsunąć z bolca, który znajduje się w nim:) jak Ci się troszke odegnie, to nie się nie martw da się wyprostować:) a co do nawiewu to po odkręceniu śrub powinie wyjść to góra to dół ale to sposób z TC3 więc nie ręczę że się uda. Pokombinuj i wyjdzie:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-29 23:01:02 /


aha, z dyszy najpierw ściągnij ten karbowany wąż to będzie łatwiej :)

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-29 23:06:22 /


no ale już targałem tą dźwigienkę - i równomiernie i nierównomiernie i nie chciała puścić... :/ lekko się wygięła więc odpuściłem ... nie wiem może ją czymś psiuknę ...

- na pierwszy rzut oka wyglądała jakby była jednym elementem... - zerknę dokładniej


dziękuje za pomoc ...

fastdriver / 2008-11-30 01:50:27 /


ewentualnie pociągnij za obudowę od strony komory silnika:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-30 01:51:43 /