logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Tłumiki

Tłumiki

Jakie tłumiki (orginalnie) były montowane w Capri MKIII silnik 1.6.

Udało mi sie dostac orginalny tłumik końcowy BOSAL-z opisu wynika ze pasuje do silnikow 1.3 ,1.6 (tlumik jest plaski).

Od czego mozna dopasowac tlumik srodkowy i rozprezacz...

Pozdrowienia

Guti_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-06-19 08:54:22 /


Bosal dalej ma te tłumiki w ofercie. Napewno mają środkowy i kolektorówkę. Nie mam pojęcia co to jest rozprężacz więc nie pomogę. Dowiadywałem się w przedstawicielstwie Bosala w Olsztynie.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-06-19 22:14:50 /


rada nie dawaj srodkowego tlumika nie jest konieczny wystarczy koncowy
bedzie chyba nawet lepszy kopniak
zreszta zapytaj reszty braci fordowskiej

Hoover 3M / 2002-06-19 22:44:54 /


Kopniak będzie napewno lepszy ! Bez środkowego. Bez końcowego będzie lepszy dźwięk, a jest on najdroższy.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-06-19 23:23:09 /


Ja mam oba środkowy Bosal, gdzieś tam mam nawet nr. bo był oryginalny, z dziurawym środkowym dźwięk był może i dobry ale zbyt głośny jak chcesz po mieście jeździć (bez środkowego jest dość głośno) bez końcowego nie próbowałem ale na obu też słychać mnie z bardzo daleka i dość ładnie ;-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-06-19 23:26:55 /


ja mam tylko po 1 koncowym na stronie i jest GIT

Hoover 3M / 2002-06-19 23:43:15 /


Za 4 tłumiki bossala(lewy i prawy środkowy,i oba końcowe) zapłaciłem ok 616 zl.(ze zniżką20%) tylko trzeba czekać ok 3 tyg. bo w Polsce ich nie ma i ściągają je z Belgii.
A i najdroższe są środkowe ok 240 zl/szt końcowe zaś nie pamiętam ale ok.170zl/szt
ceny podaje orientacyjne bo już nie pamiętam
a numery Bossala wyglądają tak:
284-345-250
284-347-230
chyba środkowe
154-349-143
154-351-147
końcowe
albo może na odwrót:)

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-06-19 23:51:25 /


W Taunusie mam tylko środkowy i obciętą rurę (oderwał mi sięzaczep mocowania) tak że kończy mi się zaraz za tylnym kołem. Dżwięk jest boski zwłaszcza gdy zdejmuję nogę z gazu, a w środku prawie bez różnicy.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-06-20 00:15:08 /


tak ale wy macie końcowe na 3 garki (może i znośnie) w rzędówce wydech idzie stroną - ma 4 garki do wytłumienia .............na obu tłumikach i tak dobrze brzmi, środkowy podpasuje z czego chcesz - jakiś montażowy byle był dość płaski i niezbyt duży ;-))) nad wywaleniem końcowego sie zastanawiam ale nie chce mi sie śmieci wynosić więc nie bede go ucinał ;-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-06-20 00:21:48 /


Mike wywal środek i zrób przelot. Doda trochę mocy ok. 3-4% według i piękny dżwięk. Ja mam rzędówkę.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-06-20 00:28:53 /


Poprawka.
Nie środek tylko koniec

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-06-20 00:41:19 /


jeśli potrzebujesz niedrogi wydech to jako środkowy można wykorzystać tłumik od łady.. jest bardzo płaski i robią go prywaciarze w polsce... nad jakością nie będe się rozpisywał bo wiadomo jak coś kosztuje 40PLN-y to do najlepszych nie należy ale roczek czy dwa wytrzymać powinien...

a co do wycinania środka to nie jestem pewny czy to może coś pomóc... a rzekłbym nawet że może jedynie zaszkodzić mocy a napewno już momentowi... jak już chcesz coś wywalać to końcowy ale to też kiepski pomysł bo będzie pierdzieć jak stary tapczan...

pozdrawiam

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-06-20 07:39:18 /


Panowie o może zamist środkowego wstawic strumienice.
A na koniec juz jak kto woli, albo jakis Bosal lub cos bardziej wyszukanego.

Piotr / 2002-06-20 08:53:15 /


ludzie co wy opowiadacie
srodkowy tlumik jest niezbedny do prawidlowej pracy silnika, bez niego bardzo obnizy sie moment
koncowy tlumik mozna wywalic ale trudno przewidziec jaki bedzie wtedy odglos
te pierwsze kolanka (rozprezacze) tez mozna wywalic, rozmawialem o tym kiedys ze specami od tlumikow, mowili ze to jakis dziwny eksperyment sluzacy niby ochronie dalszych tlumikow

I podstawowa sprawa BOSAL TO WYRZUCANIE PIENIEDZY, TO NIE SA ZADNE ORYGINALY, TO ZE MAJA KATALOG W KTORYM SA NUMERKI O NICZYM NIE SWIADCZY te tlumiki wytrzymuja rok (no chyba ze ktos malo jezdzi) i sa do smieci
Walker i Tesh sa nieco lepsze ale zdecydowanie najlepsi sa prywaciarze ktorzy dorabiali tlumiki za komuny do zachodnich samochodow

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-06-20 10:22:14 /


ja mam w 2.3v6 zalozone zamiast ostatnich tlumikow strumienice. koles ktory mi robil caaaaly wydech powiedzial ze tak bedzie zajebiscie, bo poczuje roznice tez na gazie. i faktycznie poczulem. pierwsze tlumiki mam bosali, strumieniczki walkera. przejezdzilem na tym troche i wcale te tlumiki bosali nie sa az tak dziadowskie jak tu ludzie pisza.

Jabol / 2002-06-20 18:13:18 /


A co powiecie na to
u mnie w R4 2.0l
mam wydech ktory 0,5m od silnika rozdwaja sie i biegnia 2 rorki
po obu stronach a na koncu po 1 tlumiku na stronie- dzwiek jak z V6 :) (no prawie)

Hoover 3M / 2002-06-20 18:34:54 /


Ja mam cos podobnego...Dwie niezalezne rury,ciagniete od "baranka" i po dwa ejectory na wydech,czyli w sumie cztery.Wszystko ze szwedzkiego nierdzewu...dzwiek - slyszalem cos podobnego tylko na eurosporcie podczas sprawozdan z Le Mans...

SCARAMANGA / 2002-06-20 19:13:27 /


a co polecacie jako niedrogi skladak do v'ki?

ja teraz mam skladak - przednich brak - srodkowe od golfa (ponoc) - i jako koncowe skrocone od 125p , (z takimi kupilem, lewy jest ok, natomiast prawy jest/byl puszczony na nisko i poszedl na "garbach" potrzebuje szybko i tanio cos zmontowac... a resztki prawej strony sa w takim stanie ze nie ma co łatac...)
ten srodkowy od lady to do rzedowki czy do V'ki tez sie nada?
pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-06-20 23:30:23 /


jak sie zmieści to się nada :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-06-21 07:46:36 /


Coke tu chodzi tylko o to zeby pasowal jesli pasuje to sie nada
ten od skody to najtansze wyjscie ale jak widzisz nawet do fiata 125 o skroceniu pasuje:) wienc ogladaj no rulez:)

Hoover 3M / 2002-06-21 08:50:38 /


ja miałem kiedyś w rzędówce w miejscu środkowego przelotówkę (końcowy tłumik z wersali) i potem rurę i nic, dxwięk był piękny, ale jak delikatnie przyśpieszać to koło psów się dało przejechać, za to na wysokich ....mmmm....Rajdówa, a przy zdejmowaniu nogi z gazu .........mmm.....Rajdówa, ale nie wiem czy nie stracił na momencie, bo hałas ogłupia a pomiarów stoperem itp. nie dokonywałem

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-17 21:04:04 /


witam caprimaniakow
co prawda mam porsche 924 (2.0) ale to te same klimaty
w serii sa dwa srodkowe tlumiki i tylny -tyle ze ja mam wspawana zwykla rure ktora biegnie przez cala dlugosc pod autem i tylko tlumik koncowy w ktorym i tak pewnie niewiele juz zostalo >teraz jeszcze rura oderwala sie od koncowki i powiem wam szczerze ze dzwiek niesamowity a jak zdejmuje noge z gazu przy 2800 obr to strzela seria az do tego stopnia ze specjalnie pojechalem na zlot bez wczesniejszego spawania
osiagi? co prawda nie chce mi sie wierzyc ze sprawca cudownego ozywienia jest wydech ale seryjnie przy 125 KM 924 osiaga w 9 sek. a moj egzemplarz w 7.8 (potwierdzone na próbie szybkościowej na lotnisku -objezdzalem 944)
nie.. to nie przez wydech ale jakis tam udzial na pewno w tym mial pytanie tylko jaki? bo ostatnio wymienialem silnik (w poprzenim swiece plywaly juz w oleju) na taki sam tylko naprawde dobry (do 95 r serwisowany w porsche) ktory z racji tego ze byl z 85 r musial sobie poradzic z 50 kg ciezszym autem (moj z 1978 r) ale to i tak nic nie tlumaczy (co prawda jezdze z pustym bakiem i bez zapasu :))
osobiscie chetnie bym juz wymienil wydech na seryjny bo juz mam dosc nieoryginalnych dzwiekow (tesknie za slyszalnoscia silnika) ale mam obawy czy przypadkiem nie zniweczy to takich dobrych efektow?? pozdrawiam


ciachu / 2002-08-18 19:31:53 /


W autku mojej drugiej połowy jest skladanka z punto i poldka , wszystko pięknie pasuje jest do dostania u prywaciarzy , nie przytyka wydechu i ładnie brzmi.

cwiety_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-08-18 21:28:27 /


faktycznie bardzo klawy dzwiek z tego wydechu
no i co najwazniejsze auto nie zostalo sprzedane :)))

Maciasek_3M / 2002-08-21 09:37:16 /


Mam zamiar z tych dwóch tłumików zrobić identyczne(z zewnątrz są identyczne,inne wypełnienie) wykorzystując min, to co mają w środku.Zastanawiam się jak zaprojektować środek,żeby to ładnie grało....fajnie by było gdyby nie były zbyt głośne.
Jakieś sprawdzone pomysły?

bon / 2011-11-08 23:44:16 /


Zamknij je i wywal na złom :) Taki tłumik montażowy kosztuje z 80 zeta. Szkoda włączać migomatu, bo i tak nic z tego nie będzie w dłuższej perspektywie.

Mysza liil (EM) / 2011-11-09 06:27:12 /


Mam ich kilka,może warto spróbować?:)

bon / 2011-11-09 08:00:35 /


No i stworzyłem,zamknąłem-zobaczymy jak to gada:)
Nie ukrywam że troszkę się wzorowałem na Flomasterze 44-jak widać mam nadzieją,będzie prawie jak....i zobaczymy jaką "prawie" robi różnicę.

bon / 2011-11-12 17:01:23 /