logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Pływające obroty w V6

Pływające obroty w V6

Witam

Ostatnio w mojej granadzie pojawił się problem z obrotami, a mianowicie obroty pływają. Samochód chodzi równo poczym na chwilę wskakują wyższe obroty i po chwili znowu jest normalnie. Szczególnie jest tro widoczne gdy w aucie skrzynia jest w położeniu P i N. Na D i R mniej jest to wyczuwalne. Granada dostała nowe świece, przewody WN, kopułkę, palec, filtr powietrza, wyregulowałem zapłon. Pozostał tylko gaźnik i filtr paliwa który wymieniałem jakieś pół roku temu. Może ktoś wie jaka może być tego przyczyna.

Z góry wielkie dzięki

Heron / 2008-12-22 13:09:53 /


synchronizacja przepustnic albo jedna dysza wolnych obrotów zatkana

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-22 13:17:53 /


Zaraz zobacze przepustnice bo właśnie zacząłem czyścić gaźnik i zauważyłem że są w różnnych położeniach względem siebie.

Heron / 2008-12-22 13:36:46 /


Mogą być też źle ustawione luzy na zaworach. Przy zbyt małych luzach silnik potrafi pływać.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-22 15:27:15 /


W samochodzie jest nowy silnik i o regulacje dbam na bierząco więc zawory nie wchodziły w grę bo niedawno luzy były robione. Jedna przepustnica była lekko przestawiona, wymieniłem prawą dysze, umyłem i przedmuchałem gaźnik oraz założyłem nowe uszczelki pod spód. Pomogło. śmiga jak nowy. Wielkie dzięki za pomoc

Heron / 2008-12-22 20:20:32 /