logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Obszycie skórą kokpitu w Granadzie

Obszycie skórą kokpitu w Granadzie

Jako że nic na ten temat nie znalazłem na forum, zakładam nowy wątek. Czy ktoś kiedyś zlecał taką usługę? Jak to wychodzi? Kokpit w Granadzie ma dość złożony kształt jak na tą robotę, i zastanawia mnie czy da się to obszyć jednym kawałem skóry czy trza sklecać z kilku, co niesie za sobą niezbyt estetyczne łączenia w różnych miejscach...

Mile widziane fotki, jeśli ktoś takimi dysponuje.

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-28 19:52:05 /


Też o tym myslałem.Nawet mam zieloną skórę.Jakis koleś ze skandynawii ma to zrobione, ale musiał bym szperać w necie.Trzeba zszywać z elementów.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-28 19:57:09 /


heheh no ja mam nawet wyjeta deske pod taka operację;) też chętnie posłucham, lub zobaczę jak to wygląda.

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-28 22:13:32 /


Myślę , że spokojnie da się obszyc kokpit jednym kawałkiem skóry (cały środek w Capri został obszyty czterema kawałkami skóry-fotele,kanapa,boczki,mieszki ręcznego i wajchy,gałka zmiany biegów,konsolka i kokpit). Kawałki skór miały od 4,2 do 6,4 metrów kwadratowych powierzchni , więc myślę , że na kokpit do grani jeden kawałek spokojnie pokryje. Łączenia skór dobry tapicer zrobi bardzo ładnie ściegami. Przy tak złożonym elemencie jak kokpit nie da się tego uniknąc(załamania,kąty proste).Mi tapicer pokazał 120 rodzaji nitek i 20 rodzaji ściegów i miałem pełen wybór pod swój gust. Polecam obszycie deski skórą ponieważ poza efetem wizualnym wygłusza środek i zabezpiecza kokpit na długie lata. Jak masz ochotę zobaczyc jak to wygląda w Capri to zapraszam na swoją stronkę. Pozdro - LARRY

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-28 22:41:28 /


LARRY a ile żeś zapłacił?

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-28 22:48:02 /


Mi tapicer za dwa fotele przednie i tylną kanapę (oryginalne wnętrze Capri 2.8 i z szarymi skórzanymi boczkami) policzył 2500 pln z materiałem. Potrzeba na to wg. niego ok. 9 m2 skóry. Koleś naprawdę dobrze robi robotę w furkach klasy stare Mesie, Karmany itp. Niestety cały czas zbieram na to fundusze, ale może w tym sezonie się uda. Cena niewiem czy jest wygórowana, ale widziałem kilka jego robótek i mogę śmiało polecić.

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-28 23:05:22 /


Pogadaj z tapicerami. Jak robiłem caprika to nie było z tym problemu, żeby obszyć deskę. Jedyny zonk to taki, że w miejscach mocno nasłonecznionych klej zawsze będzie puszczał... Podpytaj w Javie, może coś doradzą...

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-28 23:05:57 /


w jakiejś wiosce za pruszczem gdańskim jest tapicer co bardzo ładnie robi :) mi wycenił samą deske w capri na około 1000zł z jego materiałem, stety lub niestety musi być to prawdziwa skóra nie zadna sztuczna. Kumpel robił u niego saaba 93 no i efekt naprawdę powala. Gość wydaje sie być dokładny i nie odwala fuszerki, ale jak sam przyznał deska to jest jednak cieżka do zrobienia i wymaga czasami kilku dni zabawy.
jego prace można zobaczyć tutaj: http://www.wizardcar.pl/polski/produkty.html
na zdjęciach nie prezentują sie tak dobrze jak na żywo,

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-28 23:19:02 /


acha, koleś w cenie może załatwić nadruk lub wyszycie jakiegoś wzoru (loga) pod warunkiem że mu sie dostarczy grafike wektorową tego :) Jakby ktoś chciał to boczki do capri też by zrobił nowe na podstawie starych :) all inclusive:)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-28 23:24:44 /


Mario75-zapłaciłem 10 tysi wraz z materjałami tj.-skóry, nitki,kleje,podbitki,zaczepy,nowe sprężyny do foteli,materjał na podsufitkę. Tak jak Kohas powiedział nie warto jest obszywac skórą ekologiczną lub zwykłą skórą.Owszem kosztuje to dużo taniej,ale estetyka i trwałośc jest nie do porównania.Skóra ma to do siebie ,że się wyciera i pije sól.Marna jakośc i po dwóch latach tapicerka jest znów do wymiany.U mnie jest użyta włoska skóra przeznaczona typowo do aut. Jest gróba i specjalnie zaimpregnowana przed solą. Sama skóra kosztowała około 6 tysi. Na całego Caprika poszło 22 metry kwadratowe skóry i zostały tylko marne ścinki , więc nie wiem skąd u kolegi te 7-9 metrów.

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-28 23:55:20 /


Larry u nich może i wyjdzie 9 metrów jak tam z góry ktoś napisał że do obszycia boczki kanapa i fotele, ale zobacz że u Ciebie jest obszyte wszystko. Poza tym Ty masz skórę wszędzie a generalnie skórzana tapicerka to jest coś takiego że masz skórę tam gdzie istnieje ryzyko wytarcia i skaj tam gdzie się nie wyciera. Natomiast jak już jest napisane że jest częściowo skórzana to masz jeszcze więcej skaju niż w wariancie pierwszym i mniej skóry.

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-29 13:21:55 /


Niedokładnie napisałem. W moim przypadku wycena dotyczyła FOTELI I KANAPY ZE SKóRZANYMI BOCZKAMI + pierdoły typu ręczny biegi i kieroawnica. Za to wyliczył 2500 i 9 m2 skóry.

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 15:06:13 /


ech,szkoda że mnie nie stać ,ale spróbuję samemu coś podziałać....zobaczymy co wyjdzie

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 19:23:01 /


Działaj i się dziel mądrościami, bo też mnie nie stać :P

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 20:25:17 /


ja jako obo-lewo-ręczny odżałuję tą kase;d

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 20:33:00 /


każdy uczy się na błędach...zamierzam sobie uszyć tapicerkę bądź pokrowce na wzór tapicerki.Skórzano-welurowe.Boki skóra,środek welur.Stare siedzenia na wzór na części pierwsze i wedle tego będe szył nowe,znając życie będa ciut krzywe szwy(chyba) ale dodatkowa radość że kolejna rzecz samemu...

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 20:55:55 /


Też nad tym myślę

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 21:02:56 /


Ale na deskę to się nie porwę na 100% :(

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 21:04:14 /


http://www.tapicerki.pl/asortyment1.htm

Maił ktoś z nimi kontakt?

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 21:06:43 /


Lary 10 koła zapłacił, a na desce i tak mi się wydaje że skóra nie doklejona i odstaje. Dla mnie żenada oklejanie skórą. Wolałbym czarnym nubukiem :)

Mysza liil (EM) / 2008-12-29 21:09:16 /


Nubuk - miękka skóra wykończona od strony lica przez oszlifowanie polerujące.Mysza-nubuk to też skóra. Swoją deskę obejrzałem dokładnie i nigdzie skóra nie odstaje , a poza tym mam na to gwarancje.Niedowiarkom zaprazentuje się na YTP w marcu.:)

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 21:27:30 /


we wnęce na deskę rozdzielczą widać że jest niedoklejone po prawej stronie na wygięciu.

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 21:31:15 /


Dokładnie chodziło mi o to miejsce o którym wspomniał Arek!

Mysza liil (EM) / 2008-12-29 21:43:38 /


Niestety kiedyś w tym Capri zapaliły się zegary (zwarcie),od tego stopiło się częśc deski i jest to skaza na desce której nie dało się usunąc.Jest małe wybrzuszenie którego normalnie nie widac(na zdjęciu niestety tak)

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 21:48:34 /


Ale skóra w tym miejscu nie odstaje i jest dobrze naciągnięta i przyklejona.Niestety tu ideału nie będzie,auto ma prawie 30 lat.

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 21:51:04 /


Nie lepiej było zmienić dechę skoro i tak ją obszywałeś?

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-29 22:53:05 /


Dirk,przecież Wiesz,że znalezienie idealnej graniczy z cudem, a tak jak mówiłem ,tego nie widac(tylko w tym świetle i pod tym kątem ). Sam dopiero to zauważyłem na zdjęciu jak ktoś na forum zwrócił na to uwagę.

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 23:00:46 /


Dobra wrzucać mi tu foty obszytej deski granadowskiej a nie dopatrywac niedociągnięć

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 23:07:50 /


A poza tym po takich szczegółach widac ,że jest to ręczna robota,a nie wykonała to maszyna. Jest jeszcze kilka małych niedociągnięc i dlatego zapłaciłem 10 tysi , a nie 12 tyś. jak pierwotnie domagał się tapicer. Ogólnie dla mnie się podoba i w całości robi ogromne wrażenie na innych (na żywo). :)

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 23:10:39 /


Arek, Buszmen jak zobaczył moją deskę też napalił się na obszycie w swojej grani. Tapicer zaśpiewał mu za to 1500 zł. i na razie zrezygnował, ale jak się zdecyduje i będzie gotowa to na pewno zrobię zdjęcia i wkleję do Twojego wątku.

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-29 23:15:33 /


ja myslalem o flock-u na deske - tylko tu jest taka sprawa ze ciezko czysci sie z klakow, a latwo je lapie, aleefekt tez ciekawy. Do skorzanych boczkow (plastiki flokowane) i skorzanej tapicery mi sie taka wizja widziala
pozdr

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-30 01:00:13 /


flok jest super mi się zawsze podobał
a co do idealnej deski to ..... sam jakos na dniach znalazłem u siebie 3 sztuki , nie ruszone przez ogień tylko pęknięte w okolicach głośnika

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-30 09:48:31 /


jjjjaaaa pieeeerdole 10 tyś za to ?? to chyba musisz mieć skórę ze świętej krowy. Ja obszyłem sobie całe wnętrze łącznie z podsufitką ale bez deski za 2 tyś. Co prawda jest to skaj i antara ale i tak różnica kolosalna a wykonanie u mnie perfekcyjne.

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-30 10:21:58 /


Alacantara-18,84 zł.m2 , skaj samochodowy (full wypas )-20,48 zł.m2 , skaj eko samochodowy-11,47 zł.m2 , włoska skóra bydlęca do tapicerek samochodowych firmy Connoloii - 280 zł.m2 , mercedes E klasa-280 tyś. , Ferrari F40 1,2 miliona -oba wozy bardzo ładne i luksusowe. :):)

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-30 23:41:44 /


Hmmm wypas to był wcześniej .... teraz to już był ubój i została tylko skóra ;-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-31 00:52:31 /