logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Kupno samochodu na czesci

Kupno samochodu na czesci

Moje pytanie jest nastepujace- jak wyglada sprawa oc i wszelkich oplat skarbowych przy kupnie samochodu z przeznaczeniem na czesci??
Jak wy sobie z tym radzicie ??

Trzanek Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-25 13:22:38 /


Nie ma czegoś takiego jak kupno samochodu na części. Jak to wymyśliłeś?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-25 13:33:57 /


http://www.capri.pl/forum/89467

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-25 13:37:01 /


Zawsze możesz kupić, wyrejestrować od razu by nie płacić OC. Później wyciąć co potrzeba i zezłomować resztę. Do US zawsze musisz się rozliczyć. Na co byś nie kupował.

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-25 14:16:25 /


Buba, a w jaki sposób "wyrejestrować od razu by nie płacić OC"??????

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-25 14:19:07 /


Może coś bredzę, jak będę miał czas to zagłębie się w temat. Bo wiem, że przepisy dot. tej kwestii zmieniały się od czasu mojego rozeznania kilkakrotnie.

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-25 14:35:40 /


Żeby wyrejestrować auto musisz je zezłomować , muszą Ci je ukraść , możesz też sprzedać za granicę lub komuś innemu .... innych przypadków od paru(nastu) lat nie ma ... kiedyś dało się wyrejestrować (a nawet wyrejestrować czasowo) ale dziś już nie ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-25 14:42:54 /


musisz kogoś znaleźć kto ci wyzłomuje sam papier z tablicami,podjedź gdzieś na szrot i pogadaj,może za drobna opłata lub % coś pokombinują,z tego co się orientuje to za zezłomowanie niekompletnego auta trza jeszcze dopłacić do 2zł za brakujący kg wg dowodu rejestracyjnego masy pojazdu

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-25 14:48:42 /


jestem na wstępnym etapie złomowania swojej corsy, punkt legalnie złomujący samochody, wydaja zaświadczenie, panowie chcą mi dać grosze za całe auto, za samą karoserie nie dają nic a ja nic nie dopłacam (reszta pójdzie na allegro itp) tak więc płacenie za brakujące kilogramy tu nie występuje, ale może u was jest inaczej

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-25 15:03:21 /


brzezin ja się dowiadywałem jakieś 2 lata temu i trafiłem na buca w dosłownym słowa tego znaczeniu, bardzo się mądrował to mu powiedziałem żeby się cmoknął,a dorwałem innego gościa i za drobna opłatą załatwił bez problemu i to na byłego właściciela wiec ja nic nie musiałem załatwiać w urzędach

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-25 15:36:23 /


Stacja demontażu - bo nie każdy złom ma uprawnienia do wyrejestrowywania - ma prawo pobrać bodajże do 10 zł za każdy brakujący kg. Ma prawo - ale nie obowiązek, i tu istnieje pole do negocjacji. Nie wiem jak to wygląda w praktyce, nie próbowałem.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-30 01:19:32 /


jest na to prosty sposób, nic nie trzeba kombinować, ale to nie na forum...

taunus78 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-30 01:31:27 /


najprostszy sposob zakupu samochodu na taile i ZUPELNIE LEGALNY to zakup na szrocie mozna kupic prawie caly z odpowiednim orzeczeniem i dla wlasnej wydody w imie ochrony srodowiska zostawic w szrotowni wydech filte oleju czy niepotrzebne nam plastiki.....

tylko cena moze byc srednio atrakcyjna ale da sie legalnie!!!

zweitakter / 2009-02-23 22:26:39 /