logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Taunus w qpecie - przednie lampy

Taunus w qpecie - przednie lampy

Czy może ktoś się orientuje czy w jakichś dziobach były montowane z przodu pojedyncze okrągłe reflektory ?

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-18 11:30:16 /


Dziobak pewnie miał podobnie do Cortiny MkIII, ale na 100% pewności nie mam. Natomiast (uprzedzając pytania np. z Milanoofka) służę wykazem dla Cortiny:
- pojedyncze okrągłe: wszystkie MkI i MkII, MkIII "L" od 1970 do wrzesnia 1975, MkIII "XL" od 1970 do sierpnia 1973.
- podwójne okrągłe: MkIII wszystkie "GXL" oraz "GT" od 1970 do sierpnia 1973
- pojedyncze prostokątne: MkIII wszystkie "E" a także "GT" i "XL" od września 1973 do 1976 oraz "L" od października 1975 do końca produkcji w 1976 i naturalnie wszystkie MkIV.
Nie było Cortiny z układem "prostokąt + okrąglak" (znanym z dziobaka).
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-18 11:59:26 /


Taunus:
okragle: 7.70-8.73 wersja L
prostokatne: 7.70-8.73 wersja XL
8.73-... wszystkie
oprocz tego wersje GT i GXL mialy prostokaty plus okragle wewnatrz



Cortina miala pojedyncze okragle, podwojne okragle lub prostokatne
jak trzeba to opisze dokladniej

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-18 12:02:47 /


Do krk4m
.....Chłopie powiedz mi na ilu encyklopediach motoryzacyjnych się wychowałeś?:))

Podziwiam Twą Wiedzę, o Boski!!:))

pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-18 12:04:32 /


tu jest sporo na ten temat:)
http://taunus.xl.free.fr/frames_gb.htm

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-18 12:37:12 /


Dzięki wszystkim
BOBIK - bardzo fajna stronka - dzięki

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-18 13:05:45 /


ale sie zgralismy krk
wszystko sie zgadza co do Cortiny ale Taunus mial tak jak ja napisalem, nie tak jak Cortina

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-18 13:27:36 /


Czyli dodatki w postaci konsoli z zegarami i podłokietnika były jako opcja, czy w/w auto jest kombinowane z kilku ?

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-18 13:58:34 /


do 8.73 Taunus i Cortina mialy trzy duze okragle zegary a wersje GT i GXL mialy dodatkowe cztery male na konsoli

po 8.73 byly zegary w stylu "ubogiej" deski Capri Mk2-3 czyli dwa duze
a wersje XL , GXL i 2000E mialy dodatkowo obrotomierz, nie bylo juz dodatkowych zegarow na konsoli


wez pod uwage ze przod mogl byc skasowany i z braku innej atrapy ktos zalozyl taka
albo odwrotnie, ktos sobie dolozyl zegary

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-18 14:21:55 /


Ano, Camaro, znowu sie udało....
Wprawdzie przyznam, że po odczytaniu Twojej odpowiedzi :
"Taunus:
okragle: 7.70-8.73 wersja L
prostokatne: 7.70-8.73 wersja XL
8.73-... wszystkie
oprocz tego wersje GT i GXL mialy prostokaty plus okragle wewnatrz"

miałem jeszcze wątpliwości co do GT i GXL - czy zawsze prostokąt i okrąglak, czy tylko do 8.73? Ale dzięki stronce zapodanej przez Bobika wiem już wszystko - tylko do 8.73. Później już od przodu nie szło odróżnić wersji - wszystkie TC1 miały pojedynczy prostokąt (a Angole doszli do tego dopiero 2 lata później). A przy okazji - które Consule miały tak samo "prostokąt plus okrąglak"? Bo Granady (z tego co pamiętam) miały zawsze tylko pojedynczy prostokąt.
Pozdro.



KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-18 14:23:36 /


Palio, nie dobijaj mnie....
To nie wiedza, tylko życiowe doświadczenie - po prostu urodziłem się wcześniej od większości z Was i prasa motoryzacyjna, katalogi, prospekty, książki z tamtych lat zajmują mi w domu całkiem sporą szafę. A w głowie wystarczy tylko pamiętać, w którym miejscu ktoś coś napisał. Tak więc nie wychowywałem sie na encyklopediach - natomiast kiedyś próbowałem taką encyklopedię dla młodszego pokolenia stworzyć. Jako autorowi kilku książeczek o samolotach i tłumaczowi kilkunastu o samochodach/motocyklach/lokomotywach/okrętach itp. pewne wydawnictwo zaproponowało mi ...naście lat temu popełnienie ponad tysiąca haseł do wielotomowej popularnej encyklopedii powszechnej. A potem cała encyklopedia trafiła do internetu - ot, tyle...
Wiedza to nie same suche fakty zalegające w komórkach mózgowych, ale także umiejętność ich odszukania, skojarzenia i właściwego wykorzystania.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-18 14:39:55 /


krk, zgadza sie w polowie
GT zakonczylo swoje istnienie w 73 wiec pozniej po prostu takiego nie bylo
a z GXL-em sie rozpedzilem, po 8.73 mial on sam prostokat

co do Consula/Granady mikrofilm jest nieco dziwny
tzn jest tylko klasyczna atrapa consula z dwoma prostokatami
atrapa w poziome paski
i pozniejsza w kratke

wszystko sie zgadza ale ta w poziome paski powinna byc w dwoch wersjach
- z chromowanymi listwekami na kazdym pasku - Granada
- z chromami tylko na dolnym i gornym - Consul

byc moze Ford pozniej dla uproszczenia robil tylko ta z chromami
tak jak do Capri Mk1 pozniej robil juz tylko maske z garbem

w kazdym razie w Grandzi/Consulu nie bylo atrapy z dziurami na dodatkowe lampy
byly one mocowane do zderzaka albo przez atrape, jakos tak

byly chyba opcjonalne
seryjnie wiem ze na pewno byly w Consulu GT 72-73

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-18 14:53:39 /


Więc właśnie tak pamietam - w moim Consulu 2600GT Coupe 1973 na pewno były okrągłe halogeny mocowane przez atrapę do pasa (nie do zderzaka). Atrapa jest zresztą w tym miejscu sporo cofnięta do tyłu, więc dziury były zbyteczne.
Chodzi mi tylko o to, czy opcja ta była zależna również od silnika np. w Consulu L albo w Granadzie i czy utrzymała się po zmianie tylnych błotników? Granada S 2.6 i 3.0 poliftingowa od jesieni 1975 miała na pewno już halogeny stojące na zderzaku - zarówno w coupe, jak i w sedanie 2- i 4-drzwiowym.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-18 15:37:08 /


Obra pokaz co tam masz w rekawie szajba.
moze tez bede mial dzioba z lenonkami na nosie tylko ze w sedanie. -Qwa proste ze bede... To sie scigniem pewnie bandziorami POZDRO
NARRA

Q_Back / 2004-01-19 17:31:17 /