logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » stowarzyszenie capri.pl » Zarząd Stowarzyszenia - wybory - nowa kadencja

Zarząd Stowarzyszenia - wybory - nowa kadencja

Szanowni Państwo Członkinie i Członkowie,

Statut w celach referencyjnych jest tutaj: http://www.capri.pl/scpl/statut

Statut Stowarzyszenia głosi iż kadencja zarządu i komisji rewizyjnej trwa 5 lat. Tak się właśnie stało, że ten niekrótki okres czasu właśnie minął, jakoś tak mniej więcej pod koniec stycznia. W związku z tym musimy przeprowadzić w trybie dość nagłym wybory na następną kadencję. W tym celu musimy zwołać nadzwyczajne walne zebranie, które wybierze nowy zarząd i komisję rewizyjną.

Zgodnie ze statutem prawo wyborcze czynne i bierne mają członkowie nadzwyczajni - czyli wybierać i zostać wybranym mogą tylko oni. Na chwilę obecną członkowie nadzwyczajni to 15 założycieli stowarzyszenia (z tego grona coś tam się już wykruszyło). Chętnie poszerzymy to grono - członkiem nadzwyczajnym może zostać każdy członek stowarzyszenia, który się zgłosi, spełnia wymogi statutowe (w skrócie: staż ponad rok, czynny udział w działalności, niezerowy wkład pracy na rzecz Stowarzyszenia, przy czym za wkład pracy uznamy nie tylko czysto organiczną pracę fizyczną, ale wszelkie działania ponad darcie kotów na forum) oraz zostanie zaaprobowany przez innych członków nadzwyczajnych. Wszystkich chętnych do zasilenia pocztu członków nadzwyczajnych, tym samym chętnych do udziału w wyborach - zarówno po stronie wybierającej, jak i wybieranej, prosimy o zgłoszenie na adres stowarzyszenie@capri.pl. W mailu proszę minimalnie uzasadnić swoją kandydaturę, gdyż paragraf 17 punkt 3 nakłada określone wymogi na członka. Zachęcamy do udziału - potrzebujemy działaczy. :)

Wybory chcemy (musimy) przeprowadzić jeszcze w lutym, tak więc walne zgromadzenie wyborcze ogłosimy lada chwila z dość niewielkim wyprzedzeniem. Żeby nie ciągnąć bezsensownie Szanownego Państwa w środku zimy na to względnie nieaktrakcyjne wydarzenie, rozważamy wybory zdalne - i najpewniej w takiej właśnie postaci się one odbędą. Jednak do tego czasu potrzebujemy domknąć szeregi w zakresie członkostwa nadzwyczajnego, tak więc wszystkich kandydatów na członków nadzwyczajnych prosimy o sprawne zgłoszenia, najlepiej powiedzmy do niedzieli włącznie.

Dalsze anonse w zakresie rozwoju wydarzeń na froncie wyborczym wkrótce.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-10 22:48:21 /


Czas i na zmianę Komisji Rewizyjnej która jak przypomnę nie musi składać się z członków nadzwyczajnych a wybiera ją Walne Zgromadzenie.

cortinas !G.O.P! / 2009-02-18 13:37:40 /


Mamy 9 nowych członków nadzwyczajnych, oto aktualna lista wszystkich:

Michał Konieczny
Jacek Szczyrba / orzeł
Andrzej Górecki / goras
Adam Lewandowski / Adas'
Jędrzej Grodzicki / Yendrek
Piotr Miernik / mieras
Konrad Szyperski / Konrad Kuba
Paweł Witecki / Trójkąt
Piotrek Witanowski / Witan.
Bartosz Pasternak / camaro
Michał Szlagor / MikeB4
Tomasz Szymański / cOke
Jarek Szepietowski / yaro
Pająk Dariusz / Pająk
Jakub Wójcicki
Bartosz Piotrowski / Ptasiek 3M
Marcin Kozłowski
Jarosław Jakubowski / granadziarz_3M

Wybory przeprowadzamy w niedzielę, 22 lutego. Spotykamy się w pubie Baryłka w Warszawie, o godz. 20. Zapraszamy wszystkich - a ci, co nie są w stanie dotrzeć fizycznie, mogą zagłosować zdalnie emailem - nie będziemy ludziom spoza Warszawy komplikować niedzielnego wieczoru.

Teraz jest czas na zgłaszanie propozycji składu Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Swoje propozycje mogą składać zarówno członkowie głosujący jak i inni, mają głos doradczy. Propozycje można zgłaszać tutaj, na forum, lub mailem na stowarzyszenie@capri.pl.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-19 11:05:08 /


Ale jaja:) Akurat będę w Warszawie. CoKe mogę Cię reprezentować.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-19 13:49:39 /


szkoda ze niedziela bo akurat w poniedzialek bede w wawie dopiero

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-19 14:20:37 /


A ja bedę :)

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-19 16:09:37 /


"Teraz jest czas na zgłaszanie propozycji składu Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Swoje propozycje mogą składać zarówno członkowie głosujący jak i inni, mają głos doradczy. Propozycje można zgłaszać tutaj, na forum, lub mailem na stowarzyszenie@capri.pl."

Tylko jak ma właściwie wyglądać ten głos ?

Np.

Zarząd - kandydat
Komisja - kandydat

Czy więcej kandydatur - z tego co wyczytałem to : Komisja 3 osoby, Zarząd 3-5 i wzajemnie te funkcje się wykluczają ...

Czy może będzie lista chętnych tu i tu i będziemy stawiać krzyżyki :-)))


Teraz to wygląda tak
http://www.capri.pl/scpl/members

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-19 16:23:15 /


Ja to widzę tak, że można zgłosić siebie, lub kogoś. Raczej ten pierwszy wariant ma więcej sensu, bo zgłaszanie kogoś wymaga jeszcze weryfikacji czy zgłaszany faktycznie chce i może. Tak więc jeśli któryś z członków nadzwyczajnych ma chęci, potencjał, czas, jest dość dyspozycyjny, to może się zgłosić do pomocy, do zarządu lub komisji rewizyjnej. Są to jednakże pewne zobowiązania: regularnie się trzeba spotkać - pomijając nawet organizację pucharu czy tym podobne okazjonalne kwestie, to podejmujemy jako zarząd różne uchwały - o przyjęciu czy skreśleniu członków, wtedy trzeba fizycznie podpisać papiery. Czasem gdzieś trzeba pojechać i coś załatwić, jakieś umowy podpisać - ubezpieczenie pucharu, zaiks, pozwolenie na gryźliny, sąd rejestrowy, urząd skarbowy, etc. Tak więc na czynny udział to trzeba trochę czasu poświęcić. My jakoś dajemy radę i stąd jest pierwsza propozycja, aby działać dalej w tym samym składzie. Jednak dużo więcej ponad to co robimy obecnie nam się nie uda zrobić, więc jeśli byłyby plany rozwojowe (jeszcze jedna w miarę zorganizowana impreza w roku - były takie pomysły) - to potrzebujemy dodatkowych sił.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-20 15:32:47 /


No to mamy wynik wyborów, obecni na zebraniu i dopytani telefonicznie dali satysfakcjonującą Statut większość.

Zarząd pozostał w składzie bez zmian.

Do Komisji Rewizyjnej zgłosił się Witan, na miejsce Klinera.

Czuwaj.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 13:06:52 /


Pozdroofka dla głównego Harcmistrza :)..i reszty Zuchów

cortinas !G.O.P! / 2009-03-04 18:35:36 /