logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » lakier na auto

lakier na auto

sluchajcie
chce bude w czarnym połysku
dzisiaj blacharz zaproponował mi następujący patent:
czarna baza (podkład??) i na to kilka warstw bezbarwnego
co o tym myślicie??

Maciasek_3M / 2002-06-24 14:05:36 /


bo tak jest najlepiej!!!!!!!
juz robilem test porownawcze i tak bedzie najlepiej
mat czarny i pare warstw polysku

Hoover 3M / 2002-06-24 15:21:39 /


I miał rację lakiery tego typu uzykują zajebistą głębię, pomyśl nad odrobiną perły do bazy ,a efekt będzie naprawdę oszołamiający . dobra rada - przypilnuj lakiernika bo na czrnym będzie paskudnie widać wszelkie nidociągnięcia, i jeszcze jedno nie oszczędzaj na jakości lakieru.

OldCar / 2002-07-05 17:53:59 /


O właśnie ! Mam ten sam problem. Skoro już znacie rozwiązanie, to powiedzcie ile takie właśnie lakierowanie kosztuje ?

Beryl / 2002-07-06 15:09:28 /


No właśnie, ile by kosztowały materiały do wymalowania Caprika na kolor czarny, jakaś perła i dwie warstwy połysku albo mieszanka (tak jak Paweł Parka pisał) i dwie warstwy połysku plus jakieś tam podkłady czy inne gadżety?

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-07-06 15:17:26 /


dzisiaj jade ogladac efekty
dam znac i foty

Maciasek_3M / 2002-07-08 09:11:16 /


Pytaliście o ceny to postaram się odpowiedzieć jednak wiele zależy od firmy ( najdroższy nie zawsze znaczy najlepszy ) średnio litr perły kosztuje w okolicach 180 zł na całe auto potrzeba około 4l . Z clarem rozbieżności cen są ogromne ale można przyjąć około 70 zł za l, cały materiał bardzo porządnej firmy to wydatek około 1200 zł to sporo ale perła jest droga , o wiele taniej wyjdzie zwykła baza + clar, ale efekt będzie trochę inny. Co do ceny za lakierowanie to ja kasuję 1500 - 2000 w zależności od zakresu prac przygotowawczych.

OldCar / 2002-08-09 12:16:24 /


kłębi mi się w głowie takie pytanie co będzie jak sie pryśnie lakierem bezbarwnym po macie? bo moja przyjaciółka maluje prześlicznie akrylem jakimś takim na pędzelek(laseczki, kwiatuszki) i mogłaby teoretycznie namalować coś na furze , potem chyba trzeba by to zalakierować, co będzie jeżeli samochód jest matowy? Czy w ogóle pędzelkiem będzie ok czy tylko aerograf? Moje pytanie jest czysto teoretyczne i odnosi sie do wczorajszej dyskusji z nią i kumplami przy piwie. Napewno wróceimy do tego tematu przy innym piwie więc chcę coś na ten temat wiedzieć. Może ktoś ma ciekawe pomysły?? co można namalować


I z innej beczki - własnie mi się przypomniało- widziałem dziś trabanta białego z czarnymi drzwiami i białym napisem na nich "PIMPOWÓZ" śmiałem się na cały przystanek, fajnie mieć samochód "z jajem" , coś jak koszulka z ze znakiem roboty drogowe, gdzie koleś leży obok łopaty i widnieje napis "pierdole - nie robie"


Podyskutujmy:)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-09 17:52:44 /


hehe koszulke mam w tym stylu łopata przekreślona i nie robie napis:P

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-09 23:10:58 /


Ja też mam. mimo że jestem pracoholikiem i chodze w niej do pracy:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-09 23:19:45 /


UWazam ze absolutnie zadnej perly czysty czarny i najlepiej wez z palety DODGE LUB PORCSHE sa to dwuwarstwuwki polecam napewno kieys podzikujesz

pitbullo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-11 00:00:22 /


Michu - Młody jak malował Caprychę to za lakier z perłą zapłacił 1200pln. Robocizna to oczywiście rzecz względna.
OldCar, a Ty te ceny lakierowania podajesz rozumiem już z wliczonym w cenę materiałem? :)

Co do koszulki, to łopata wysiada. Ja podarowałem kuzynowi koszulkę z napisem "DAM SIĘ SKORUMPOWAĆ" .. dodam, że On studiuje prawo ;)) Moi wujkowie (a jego rodzice) do tej pory krzywo na mnie patrzą, bo On twardziel chodzi tak na wykłady :) Jest na czwartym roku na razie, więc zobaczymy czy adwokaci mają poczucie humoru :)))

A Konkowi podarowałem koszulkę z własnoręcznie zrobionym napisem na plecach "FUCK YOU. I DRIVE A DODGE" ..tak, gdyby ktoś chciał na jego Dodge'a trąbić.. :))

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-11 00:50:52 /


Chciałbym zapytać czy jest u nas bezproblemowo dostępny czarny podkład do lakierów samochodowych, bo spodkałem się z standartowym czerwonym jaki i szarym ale czarnego niespotkałem, ile taki podkład moze kosztować za litr?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-07 23:39:51 /


ja malowałem takim czarnym - akrylowy około 33 zł

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-08 01:03:22 /


Novol ma od jakiegoś czasu czarny podkład z mieszalnika.Cena ok.50zeta za litr.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-08 11:54:12 /