logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Pomoc w zidentyfikowaniu kabli w przełącznikach przy kierownicy Granada IIa (przedlift)

Pomoc w zidentyfikowaniu kabli w przełącznikach przy kierownicy Granada IIa (przedlift)

Ostatnio walczyłem z zegarami i przyszedł czas na przełączniki. Jak niektórzy wiedzą mam wiązkę od scorpio w grani więc jedynym sposobem podłączenia kabli jest opisanie tych w przełącznikach. Patrzałem w klekotku 2.1 D kolegi ale on ma polifta i trochę inaczej tam to wygląda (inne wtyczki i ilość przewodów). Jak ktoś potrafi jakoś to sensownie opisać będę bardzo wdzięczny !;)

Nuras Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-23 22:33:25 /


Tu zaznaczyłem jeszcze z boku jakiś niebieski przewód na wsuwkę wchodzi przy podwójnych przełącznikach.

Nuras Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-23 22:35:55 /


Nuras, sprawdź opis instalacji elektrycznej do taunusa, miał te same przełączniki i oznaczenia, jeśli kolory kabli się zgadzają to powinieneś dojść co do czego http://www.capri.pl/page/2263

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-23 22:49:11 /


Dzięki brzezin wszytko pięknie, sprawdzę jutro. Ale jak ktoś ma to niech wrzuci opis granadowy ;)

Nuras Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-23 23:17:33 /


jak chcesz to zadzwoń, otworzę książkę na schemacie i przeczytam Ci. Co do kolorów kabli to 99% będzie się zgadzało przynajmniej od świateł. Z wycieraczkami możesz mieć bubę, bo sterowane mogą być inaczej (+/-) Ja tak miałem jak szczepiłem wiązkę od sierry do kapcia jedynki. Potrzebne były dwa przekaźniki i dioda.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-24 09:00:59 /


granada mkIIa i b ma praktycznie takie same podłączenie kabli świateł i wycieraczek do włączników, więc śmiało możesz walić ze schematu od taunusa. Roznica jest tylko w klaksonie w lewej manetce, bo mkIIb tego nie ma, no i może coś tam od awaryjnych, w każdym razie jak mi padł wyłącznik świateł w mkIIb to założyłem od mkIIa (czyt. taunusa) i działało, tyle że wisiało na kablach ;)

Mysza liil (EM) / 2009-02-24 09:21:21 /


Myślę, że te schematu od tauniaka będą wystarczające ale dziś nie miałem czasu do tego zajrzeć jak coś zmontuję lub będę miał z czymś problem to napiszę, a Mysza tu masz rację nie powinno być zbyt wiele kombinacji ;)

Nuras Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-24 20:58:18 /


Kilka godzinek dziś pogrzebałem i mam problem. Mianowicie nie ma świateł mijania, długie są, pozycja jest a jak włączą mijania to słyszę tylko przekaźnik ale nic się nie dzieje ! Od wtyczki przełącznika scorpiowego świateł zostały mi trzy wolne przewody:

- brązowy ( przypuszczam ze masa )
- czarno-zielony?
- oraz dwa złączone w jedną wsuwkę biało-czarny z biało-zielonym?

a jeszcze były:
- czerwony był plusem stałym
- czarny plusem po stacyjce
- czerwono-żółty wychodzi że jest od właśnie mijania do którego podłączam plus i słyszę w/w przekaźnik ale się światła nie zapalają ....;/

Sprawdzałem podłączając je do masy z budy ale nic się nie dzieje wcześniej oczywiście badając miernikiem, wychodzi na to że jakieś masy. No i nie wiem co dalej zrobić może macie jakiś pomysł?

Nuras Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-06 21:04:24 /


Hmm, no rozpracowanie kabli z Granady dopiero przede mną, ale w Capri i Taunusie czerwono-żółty to jest klakson. Światła mijania - kabel żółty, światła drogowe - kabel biały

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-06 21:52:52 /


U mnie w wiązce oryginalnej scorpiowej (bo taką mam w grani) do przełącznika świateł (okrągłe pokrętło scorpio mk1) szedł przewód czerwono żółty jest tak oryginalnie a do klaksona to faktycznie idą takie same ;) ale z innego miejsca....

Nuras Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-06 22:05:33 /


Dziś po po ok 2 godzinach rozkminiłem z pomocą elektryka Ździcha ;) Swiatła postojowe, długie, mijania, jutro reszta czyli podłączyć przekaźnik do kierunków oraz awaryjnych i wycieraczki oraz klakson, spryskiwacz... Ale mój guru powiedział, że to już nie problem więc jak by ktoś robił kiedyś szczepa scorpio z granadą (elektrycznego) to będę mógł pomóc ;)

Nuras Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-18 21:34:20 /


Mam pewien problem, niedawno chcąc włżczyć światła w Grani nieco ciężej przeskoczyła "wajcha" od lamp i hmm światłą nie działają (100% wina przełącznika bo na Piotrkowym wszystko działa).
Postanowiłem podpiąć prowizoryczny włącznik, udało się wraz z Piotrkiem Gran któremu dziękuje uruchomić Przednie światła, niestety pozycje z tyłu nadal nie działają.
Moje pytanie brzmi czy trzeba zmostkować któreś przewody odpowiadające za przód i tył aby wszystko działało pod prowizorycznym przełącznikiem? Jeśli tak które przewody ze sobą spiąć by grało?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-14 20:09:52 /