logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » kupowanie na ebay'u

kupowanie na ebay'u

Witam i mam takie pytanko.
Czasami bywa tak że znajdziemy coś na ebayu do fordzika i chcemy to kupić. Ja osobiście niemiecki znam marnie w przeciwieństwie do angielskiego. Mimo to udało mi sie jakos zarejestrować.
Ale nie moge nikomu napisać mejla, albo nie wiem jak to sie robi. Jak znalazłem coś co przypominało mejla i naklepałem to mi wyświetliło:

Ihre Anmeldung wurde noch nicht bestätigt
Sie müssen Ihre Anmeldung bei eBay Deutschland bestätigen oder vollständig ausfüllen, bevor Sie fortfahren können. Zum Bestätigen Ihrer Anmeldung klicken Sie hier.
Soll eBay die Bestätigungsanweisungen erneut senden? Klicken Sie hier, damit ein neuer Satz von Anweisungen an 'kubapios@op.pl' gesandt wird

Jezu , co to znaczy???
Jak sie tam kupuje???
Ile opcjonalnie może kosztować przesylłka w postaci pary alufelg???
Czy ktoś to robił???

Pomóżcie .

Pozdro.

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-21 19:33:03 /


musisz potwierdzic maila najprawdopodobnie. na swojej skrzynce masz maila z ebaya a tam link w ktory musisz nacisnac i dopiero po potwierdzeniu twego maila mozesz zaczac dzialac.
jak kupowac. po prostu przebijasz cene podana na ekranie.jak sie aukcja skonczy to dostaniesz mauila z potwierdzeniam i kilka szczegolow takich jak komu i gdzie przeslac kase.
jezeli chodzi o przesylke to zazwyczaj sa ceny wyslania,ale tylko po kraju. wyslanie za granice musialbys ustalac ze sprzedajacym, ale najpierw musialbys zapytac czy sie na cos takiego zgodzi.
to chyba tyle.
Chyba ze sie myle...........

TomekmaniaC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-21 19:44:36 /


Zgadzają się na wysłanie bez problemu. Raz na jakiś szas ktoś się znajdzie co do Polski za nic nie wyśle. Ja troche tam pokupowałem, jeszcze pare innych osób ze strony też. Z przesyłkami bywa różnie, zależy na kogo się trafi dlatego warto to ustaliż. Przykładowo przesyłka trzech reperaturek błotników do mk1 kosztowała 18E. Przesłanie lamp około 20E, przesłanie pierścienia ozdobnego na felge 8E... zależy od wagi i rozmiaru. Przesłanie znaczków jakieś 5E...
Trafiają się też cwaniaczki co chcą wyłudzic pieniądze, takich trzeba olewać i stawiać sprawe jasno.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-21 20:15:21 /


Ja Ci polecam cos co powinno rozwiazac wiekszosc problemow z jezykiem niemieckim, francuskim, chinskim, hiszpanskim i paroma innymi :) Chociaz tlumacz nie jest 100% dokladny to tlumaczy cale strony (po wpisaniu adresu) i mozna do niego wklejac tekst i co najwazniejsze- jest darmowy, internetowy (nie wymaga zadnych instalacji itp...)

http://babelfish.altavista.com/babelfish/tr

Mataj / 2004-01-21 20:19:07 /


ja dosc duzo kupuje na ebayu, juz okolo 200 transakcji, zarowno niemieckim jak i angielskim, niemiecki znam mniej wiecej a ten ebayowski slang juz w pelni opanowalem
wiekszosc nie chce wogole wysylac za granice, ja mam uklad z rodzina do ktorej wszystko jest wysylane i odbieram to raz na jakis czas
druga sprawa to platnosci
- ryzykowne poczta w listach
- drogie przelewem bankowym
- dla mnie najlepsze wplaty w niemieckim banku, ale ja mam do niego 25km :)

wysylka felg na terenie niemiec to 25-30 euro
najmniejsza paczka to 6,70 euro, listy taniej
za granice przynajmniej dwa razy tyle, z anglii jeszcze wiecej

najpierw musisz sie zarejestrowac, podajesz tam adres albo karte kredytowa
jesli adres to musi przyjsc do Ciebie list z kodem, ktory wpisujesz dla potwierdzenia

jednak jesli nie znasz niemieckiego to bym sie tam nie pchal, niemcy sa czesto bardzo niecierpliwi i marudni, mozesz sie pogubic w tym gaszczu maili zapisanych formulkami z ebayu

jak ktos czasami czegos potrzebuje to sluze pomoca (rowniez w kupowaniu)

>>>Ihre Anmeldung wurde noch nicht bestätigt
Twoja rejestracja jest niepotwierdzona

>>>Sie müssen Ihre Anmeldung bei eBay Deutschland bestätigen oder vollständig >>>ausfüllen, bevor Sie fortfahren können.

Musisz potwierdzic swoja rejestracje albo wypelnic ja dokladnie zanim bedziesz mogl kontynuowac


>>>Zum Bestätigen Ihrer Anmeldung klicken Sie hier.

Aby potwierdzic swoja rejestracje kliknij tutaj :)


>>>Soll eBay die Bestätigungsanweisungen erneut senden?
czy ebay powinien wyslac ponownie instrukcje potwierdzenia?

>>>Klicken Sie hier, damit ein neuer Satz von Anweisungen an \'kubapios@op.pl\' gesandt wird

kliknij tutaj to instrukcje zostana wyslane na Twoj adres














camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-21 20:20:26 /


Niestety Niemcy mają taką manierę, że w większości przypadków startując aukcję deklarują że "wysyłka tylko do Niemiec". W zasadzie w każdym wypadku wypada zapytać klienta, czy aby na pewno do Polski nie wyśle. Bardzo rzadko kiedy nie chcą wysyłać, ale się zdarza. Wypada więc zapytać, bo jak nie zapytasz a potem wygrasz aukcję i koleś Ci powie że jednak nie wyśle, to masz problem w postaci "negative feedback". Tutaj w zapytaniu znajomość języka zdecydowanie pomaga ... Często potem trzeba dogadać szczegóły wysyłki czy płatności - owszem, sporo Niemców włada angielskim, ale jeśli Twój niemiecki = 0, to zanim zdecydujesz się na udział w niemieckiej aukcji, miej zabezpieczenie w postaci osoby z niemieckim pozwalającym na ewentualne dogadanie się w razie potrzeby.

A samym ebay'em możesz się posługiwać po angielsku - nie musisz się rejestrować na niemieckiej stronie, możesz na amerykańskiej, brytyjskiej, francuskiej, tak się składa że ich system obsługujący same aukcje jest wspólny dla wszystkich wersji narodowych. Wystarczy posługiwać się tylko odpowiednim numerem aukcji. Z wyszukiwaniem owszem, bywa różnie, więc lepiej szukać na właściwej regionalnie stronie, ale rejestrację, czy sam udział w aukcji możesz z powodzeniem realizować z ebay'a angielskojęzycznego.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-21 20:29:27 /


Płacić można przekazem na poczcie. Idzie się ze złotówkami w kieszeni a oni to przeliczaja na euro i niemiaszek dostaje w swojej walucie. Mozna tez wysłać list wartościowy. W obu przypadkach koszty to około 15zł. Przekaz taniej. Przy liście wartościowym cena zależy od wartości wysyłanej kwoty. Jeśli pieniądze nie dotrą poczta zwraca zadeklarowaną wartość.
Przelewy z konta są zbyt drogie, do tego czas przesyłania pieniędzy podobny.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-21 20:39:47 /


to i ja sie podepnę (do wątku oczywiście);-)

a jak sie sprawa ma z kupowaniem w oldcarsie??

ma Ktos jakieś doświadczenia??

może Ktoś by się podjął kupienia mi tam paru gratków??

(mam numery z ich katalogów itd, ale załatwienie tego chyba mnie przerasta:( )

jeżeli tak to proszę na priva:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-21 20:46:22 /


Z oldcars nie ma problemu ale mogą oclić przesyłke na granicy. Camaro pewnie wie najlepiej... Od osoby prywatnej nigdy mi nic nie clili. Do oldcarsa można też pisac po angielsku, kontakt z nimi jest bardzo dobry. Przynajmniej ja nie miałem złych doświadczeń.
Bobik sprawa nie jest taka trudna jak sie wydaje. Piszesz do nich co potrzebujesz i że chcesz znać cene z przesyłką do Polski a oni Ci przygotują rachunek z wypisanymi rzeczmi które mają i z kosztami przesyłki. To tyle. Jeszcze tylko płacisz i dostajesz.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-21 20:52:42 /


dzięki za słowa otuchy:)
spróbuje:-)
po angielku sobie bez problemu poradzę;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-21 21:00:16 /


Michal W
jak to przekazem???

od niedawna poczta ma nowa usluge - wysylanie pieniedzy za granice, ale jest to tylko do niektorych krajow, niemcow nie ma na liscie, anglia jest - w cenie przelewu bankowego

niemcy na poczcie nie maja czegos takiego jak przekaz pocztowy na adres, mozna wyslac przekazem na konto, czy o taki przekaz chodzi? na konto?

nigdy z tego nie korzystalem, taniej mi wychodzi w niemieckim banku, ale z ciekawosci pytam bo na poczcie twierdzili ze sie nie da


co do oldcarsu to nie ma problemu, pytasz, podajesz numer karty i czekasz na przesylke albo kwit z urzedu celnego :)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-21 23:33:22 /


Zamiast na hitlerowskiej stronie mozna sie rejestrowac po prostu na ebay.com. Login bedzie dzialal na wszystkich innych ebayach. Wyszukiwarka z amerykanskiej strony przeszukuje tez serwisy z de, uk itd. Jezeli chcesz znalezc cos z niemiec wystarczy wybrac Available to: Germany.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-21 23:35:45 /


dzieki chłopaki. Myśle że nie tylko mi się przyda ta wiedza.

Pozdro.

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-21 23:45:51 /


Camaro ja nie robiłem przekazu ale tak mnie poinformowała pani na poczcie. Miałem euro przygotowane do przesyłki wartościowej a ona ze zdziwieniem do mnie czemu nie zrobie przekazu. Ja mówie że nie wiedziałem że można, na co ona stwierdziła że nie ma sensu kupowac euro, wystarczy przyjść i zrobić przekaz a listonosz da gościowi pieniądze do ręki. Poczta sama przeliczy na euro po aktualnym kursie. Nie wiem.... może coś ściemniała :)
Napisz z jakiego banku jest taniej niż przesyłką wartościową, może zrobie sobie u nich konto :)

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-22 00:23:54 /


Inna metoda zaplaty - Western Union (gotowka). Albo (lepiej, prosciej, szybciej...) www.bidpay.com (platnosc karta), albo www.payingfast.com (jw). Karty oczywiscie w miare normalne, nie bankomatowe. Ja uzywam ekarty z mbanku. WU i Bidpay wysyla pieniadze do wlasciwie wszystkich krajow, PF - nie wiem.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-22 01:36:50 /


bidpaya i takich rzeczy nie probowalem, drogie to?
przez ebay polecany jest paypal ale nie dziala w Polsce

wiem na bank ze niemiecka poczta nie ma takiej uslugi, ze listonosz daje pieniadze do reki
kiedys rozmawialem z pewnym gosciem z niemiec i proponowalem taki sposob, bardzo sie dziwil i mowil ze nie slyszal o takim, zapytalem pozniej na niemieckiej poczcie to babka tez zrobila oczy i dala mi kwit wplaty na konto jak w banku, zapytaj jeszcze raz u siebie, chyba cos pokrecila
co do taniego banku to pisalem o banku za granica do ktorego jezdze wiec konta tam nie zalozysz :)

a wszystkie drobne wplaty wysylam poczta w babelkowej kopercie, nigdy nic nie zginelo i sporo tak zaoszczedzilem

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-22 07:58:24 /


Bidpay pobiera prowizje od US$1.95 wzwyz, jest szybki i wygodny. Kasa dochodzi na 2-3 dzien.
http://www.auctionpayments.com/purchasemo.asp
Poza tym jezeli samemu cos sprzedasz to bidpayem tez inni moga tobie zaplacic.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-22 12:48:54 /


Co do cła, zwłaszcza w przypadku Oldcars: nic nie będą clić na granicy, bo stawka cła na większość produktów (w tym części do samochodów) wyprodukowanych w UE wynosi 0%, tylko do paczki musi być przyklejona faktura z pieczątką, podpisem, i magiczną formułką, której na pamięć nie znam, mówiącą, że towar pochodzi z UE, oraz wyszczególnienie co jest w środku, żeby celnicy mogli sobie przeliczyć i przekonać się, że wychodzi zero. Jak odpowienich kwitów nie ma, to mogą nawet walnąć maksymalne cło, czyli chyba 60%. Do tego doliczają polski VAT, czyli 22%. Chociaż w praktyce często bywa, że paczka po prostu przychodzi do domu i nic dodatkowego się nie płaci. Za to można nie płacić VAT-u w sklepie w którym się kupuje, lub domagać się zwrotu tamtejszego VAT-u, jako że towar jest wysyłany poza UE. To akurat się zmieni po 1 maja: wtedy będzie trzeba obowiązkowo zapłacić za towar cenę brutto i... to chyba tyle dodatkowych opłat.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-22 15:07:15 /


dokładnie, jak Rafał mówi:
musi być na fakturze (np. wewnątrz listu przewozowego, czy przesyłce) - kraj pochodzenia. W celu cła i akcyzy. Cło z unii zero, akcyza różnie, choć najczęściej zero.
VAT na 100% każą zapłacić, jeśli właśnie tylko zobaczą na oczy fakturę... więc nie wiadomo do końca, czy chować tę fakturę i się uda, czy lepiej nie i mieć spokój płacąc vat.
Z doświadczenia firmowego, przy odprawie celnej wymagane jest jeszcze upoważnienie dla agencji robiącej odprawę. Od początku tego roku wymagane jest ... upoważnienie od notariusza (+7zł za każdą stronę upoważnienia). Wcześniej wystarczyło pisemko+znaczek skarbowy za 12zł. Czy tak samo teraz jest z prywatnymi? Nie wiem :(

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-22 15:54:34 /


Z prywatnymi paczkami sa takie jaja, ze czasami przychodza do domu - raz jako paczka, raz jako list, a czasami do domu przychodzi tylko wezwanie do urzedu celnego, gdzie trzeba oplacic VAT, clo (jezeli towar jest objety) i "oplate pocztowa" za wydanie paczki (???) ktora czasami wynosi 20, a czasami 4zl. Podobno 20 to na firme, a na osobe prywatna 4, ale mi pare razy dali 20 i nie wiem czemu. A dlaczego raz paczka przychodzi a innym razem trzeba po nia przyjsc - jak sie dowiedzialem w UC, "kontrole sa wyrywkowe" i czesc przesylek losowo trafia pod cala procedure, a czesc nie:)
To co napisalem powyzej bylo aktualne jeszcze pare miesiecy temu, czy teraz sie cos pozmienialo nie wiem, a co bedzie po 1 maja?:)
Ten kraj to po prostu jeden wielki burdel.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-22 17:11:17 /


Ja takie przejścia miałem tylko raz, a oprócz wszystkich opłat, które wymieniliśmy, agencja jeszcze kazała mi zapłacić za dokonanie czynności celnych. Nie pamiętam dokładnie ile to wynosiło, ale dużo, chyba 120 zł czy jakoś tak.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-23 14:17:00 /


Ja robię podobnie jak Camaro,płacę w niemieckim banku i przesyłka idzie do niemiec, znajomy przywozi mi paczki raz w miesiącu do polski.Szybko ,sprawnie i solidnie.

Arni12 / 2004-01-23 19:54:54 /


A czy np. w mBanku nie daloby sie zrobic przelewu na konto zagraniczne? Tak pytam, bo ciekaw jestem, nigdy nawet nie probowalem... a ile kosztuje przelew "w niemieckim banku"?

Mataj / 2004-01-24 12:29:31 /


w kazdym banku mozna zrobic przelew zagraniczny
ale kosztuje srednio 60zl a to troche drogo jak masz wyslac 5 euro :)

do niemieckiego banku trzeba pojechac i wplacic pieniadze
jakis czas temu troche podrozalo
bylo 2,50 euro a teraz 5 euro, wplacam tam tylko wieksze kwoty
mniejsze ida listami

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-24 12:35:52 /


Można sobie jeszcze założyć konto w zagranicznym banku (np. niemieckim), przelewy lokalne pewnie byłyby tańsze, i przelewać sobie co jakiś czas większe sumy, hurtowo, wtedy koszt przelewu zagranicznego rozkładają się na wiele transakcji. Tyle że koszty prowadzenia rachunku są zwykle wyższe niż w polskich bankach. To się może opłacać dopiero jak się robi dużo transakcji.

Aha, no i można zażądać od pracodawcy, żeby nam przelewał wypłatę do tego banku zagranicznego, żeby uniknąć kosztów przelewu zagranicznego (przerzucić na niego). :-)))

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-27 12:49:10 /


Podepne sie pod to, bo w koncu chodzi o e-bay :D

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2222267432

Mataj / 2004-02-11 09:46:10 /


A może ktoś będzie tak uprzejmy i przetłumaczy mi, co ten Niemiec powypisywał przy tej aukcji?

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2462534708&category=18201

Jak to z nim załatwić po wygraniu jak się nie zna języka? Nie wystraszy się chłopina, że Polak kupił? Z gotówką to wiadomo, że do ręki w momencie odbioru auta. A może on tam coś pisze, że to nie jeździ czy cuś a ja się napalam? Pytania mu przecież nie zadam bo nie umiem :( Teraz strasznie żałuję, że w młodości zbyt mało przykładałem się do Niemieckiego ;(
Aha, może jakiś doświadczony e-bayowiec mi podpowie, czy cena w ostatnich minutach może wielokrotnie wzrosnąć do jakichś niebotycznych rozmiarów czy Niemcy raczej się nie napalają na takie "okazje"?

A może ktoś ma jakiś patent albo sensowną koncepcję, jak to przywieżć do Polski "na częsci"? Jeżeli tak, to może lepiej na priv ;)
speedo@op.pl

Pozdrawiam

Speedo / 2004-03-02 14:20:09 /


Zawsze ostatnie 15 minut to niezły sajgon - bo wcześniej nikt sie nie chce zdradzać z tym ile za daną rzecz jest w stanie zapłacić :-)

pozatym tak sie koleś rozpisuje o chłodzeniu że prawdopodobnie przegrzał silnik i teraz chce sie auta pozbyć

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-02 14:27:08 /


To inaczej niż na allegro gdzie jakieś trole licytuja na 14 dni przed końcem nie wiadomo po co. Zawsze mnie to dziwi, a u Niemcow widze, ze jak jest kilka dni do konca to cena stoi - 1E. Zawsze byli bardziej sprytni od nas :P (żart - bez urazy). A poza tym chlodzeniem to nie wymienia innych usterek? Rozumiem, że ten model jeździ (mam nadzieje).

Pozdrawiam

Speedo / 2004-03-02 15:14:51 /


A wiec koles pisze, ze przy 160000km "odnawial glowice", ma drugi silnik i nowe klocki hamulcowe na tyl. Tu i tam troche rdzy. Silnika nie przegrzal, tylko ogrzewanie nie dziala. Mniej wiecej tak;)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-02 16:04:06 /


Dzieki :) Ciekawe co to jest "odnawianie glowicy"? ;) Może mu uszczelka poszla i sypal jakies prochy az zatkalo nagrzewnice? Ogolnie nie jest zle... A ten drugi silnik co jest na zdjeciu to dorzuca w gratisie czy co kombinuje, nie wiem. Ogolnie chyba nie jest zle, moj ulubiony kolor, moze sie uda kupic za rozsadne pieniadze, tylko co dalej?

Speedo / 2004-03-02 16:08:36 /


nie glowica byla odnawiana, a uszczelki pod nia

zapytalem faceta po prostu czy wszystko jest ok tzn czy moge go kupic i przyjechac nim do Polski , jak odpowie to dam znac, drugi silnik jest w cenie jako czesc zapasowa (klocki tez ;) )

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-02 16:16:24 /


samochod jest wymeldowany (nie ma juz blach), potrzebuje lawety bo cos sie dzieje z cisnieniem w ukladzie chlodzenia i sie przegrzewa

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-02 17:29:02 /


Dzieki, dzieki serdeczne! A wiec nie mozna nim jechac, daje drugi silnik ale co mi z tego jak nie wymienie przecie na miejscu :( Pewnie ma peknieta glowice jak u mnie sie zrobilo po przegrzaniu :( Ale nic straconego, tych Scorpio jest dosc sporo na e-bayu i moze jakiegos innego zakupie, na razie sobie poobserwuje do ilu cena wzrosnie ;) Szkoda bo taki jest piekny i moj ulubiony kolor :((( No i jeden motor w odwodzie daje...

Pozdrawiam

Speedo / 2004-03-02 19:47:34 /


Poszedl za 326 euro, ja sie potne, to jest 1500 zlotych i to byl ful wypasiony, komputer pokladowy, klima i te sprawy :((((((((
Jakbym mial ten zasrany paszport to juz bym po niego wyjezdzal :((((((
Ja tego nie przezyje chyba ;)
Czemu u nas jest tak dziwnie ? I Polak ktory sprowadzi taki samochod do nas od razu chce x2 albo lepiej?
Zaczekam do maja, moze juz nie bedzie sniegu i zanim wejdziemy do Unii pojezdze rowerem, bo moje auto bardzo chore, potrzebuje dawcy narzadow :)

Pozdrawiam

Speedo / 2004-03-04 14:46:55 /


Speedo wez pod uwage ze trzeba tam pojechac, naprawic go , przywiezc do kraju i jeszcze na tym zarobic, wiec to chyba nie jest dziwne ze ktos chce 2x tyle

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-04 15:59:44 /


A jakbym kupił takie coś za powiedzmy 5 euro to ile mnie będzie kosztować na miejscu?

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2464518840&category=9887

Może mógłby ktoś to kupić dla mnie, bo ebay jak się rejestrowałem to obiecał przysłać jakiś numer seryjny czy coś i ani widu ani słychu :(

Pozdrawiam

Speedo / 2004-03-04 22:23:27 /


Solidna firma ten ebay. Przysłali mi obiecany numer pocztą do domu w ciągu trzech dni roboczych tak jak informowali wcześniej :)

Kto mi pomoże porozumieć się z faszystą bo ja ani w ząb? Aukcja kończy się 10.03 o godz. 21.11

Pozdrawiam

Speedo / 2004-03-08 00:43:29 /


Nie wszsytko da się kupic tanio częściej jest drogo: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2463137787&category=21654

Myślę że KAROL (wielkie dzięki)już powiniem przymierzyć się do produkcji seryjnej ;-)

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-08 09:58:11 /


słuchajcie, wyczytalem juz tutaj ze jak mam za cos zaplacic np. w anglii to ide na poczte mówie (" Pani to ma iść do angli na ten numer konta") i ona czai o co chodzi tak? Wtedy bierze ode mnie kase w zł po jakimś tam swoim przeliczeniu i mówi (" miłego dnia") czy to jest tak mało skomplikowane czy mi sie wydaje?
I ile mniej więcej idzie taki przekaz?

starrsky / 2004-04-22 06:52:49 /


Starrsky nic bardziej mylnego!
Na poczcie nie istnieje takie pojęcie jak umiejętność obsługi komputera, a jedynie powielanie zapamietanej czynności. Jeśli pani przy kasie nigdy wcześniej nie wykonywała tego typu usługi to conajmniej pół godziny minie zanim znajdzie odpowiednią opcję. Ponad dwadzieścia minut trwało przyjęcie ode mnie listu wartościowego i w końcu był ekonomiczny a nie ekspresowy jak chciałem.
Co zrobić? Takie "skomplikowane" zlecenia składać tylko w dużych urzędach pocztowych, choć i to nie zawsze pomoże.

Paladinus z Krańca Świata / 2004-04-26 21:13:11 /


Moze ktos sie skusi na silniczek ;->

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2474976119&category=61280&sspagename=STRK%3AMEBWA%3AIT&rd=1

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-28 16:35:55 /


a ja sie pochwale kupilem na ebay niemicki nowy gaznik solex 38/38EEIT

i mam go juz w domu caly zabieg trwal 2 tygodnie od momentu wylicytowania przedmoitu

nie bylo zadnego problemu


CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 00:10:00 /



mam taki sam z ebayu tylko z elektrycznym ssaniem

a nawet udalo mi sie kupic nowego solexa 32 TDID do 1.7 V4 GT :))
tam bywaja naprawde ciekawe czesci, czasami za grosze, a czasami niestety ... za grube euro

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 01:12:38 /


A mi przez awarię systemu nie udało się kupić klamki do mojego Taunusa P3.

Arni12 / 2004-04-29 10:02:43 /


A ja kupiłem na eBayu książke Opel Ascona So wird's Gemacht i Halogen do Volvo 480 mojej dziewczyny, ale niestety żadne Capri mi w ręce nie wpadło tą drogą (inną też). Niestety (jeżdżące) sportowe i/lub zabytkowe autka są u Niemców baaardzo w cenie...
Ale inny jest cel tego pytania.
Czy ktoś kupował jakieś jeździdełko az granicą? Chciałbym się dowiedzieć jak jest z ubezpieczeniem i przerejestrowaniem, tzn. czy szwabskie ubezpieczenie u nas jest ważne (OC) i czy jak kupię samochód tam na niemieckich blachach to mogę nim tak przyjechać do Polski, czy muszę jakieś próbne tablice wczesniej załatwiać czy coś takiego ?

Paladinus z Krańca Świata / 2004-05-07 01:12:31 /


od kilku miesiecy w Polsce funkcjonuje paypal, jest to swietna metoda placenia, kasa dociera natychmiast, w Niemczech malo kto akceptuje paypal bo sprzedajacy placi prowizje, w Stanach akceptuje go 90% sprzedawcow, jednak z tymi pozostalymi 10% jest problem, od nowego roku przestal dzialac bidpay , nie bardzo jest jak wyslac money order,
czy zna ktos podobna mozliwosc? aby sprzedajacy dostal money order albo cashiers check do skrzynki pocztowej?

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-10 13:00:15 /


Można płacić przez Western Union lub kupić czek w banku. Niestety w oby przypadkach jest dość spora prowizna, do tego w przypadku czeku kurs $ jest sporo zawyżony. Opłaca się przy większych kwotach. Co do Niemców i Paypal można się umawiać na dopłacanie im tej prowizji, to małe sumy więc warto bo sporo czasu sie zaoszczędza.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-10 15:02:09 /


co do PayPal, to zauważam, że coraz więcej sprzedających na e-bay odchodzi od PayPal, jako niebezpiecznej i niesolidnej formy zapłaty. Przykładowo mojemu sąsiadowi podpieprzono kasę z konta po użyciu PayPal, sprawą zajął się Ebay.co.uk, pozatym w sieci roi się od lewych stron udających PayPal próbujących wyłudzić numer karty i kod.
co do Western Union, to sprawa prowizji nie jest tak straszna. Z tego co pamiętam, to przesłanie np. 500zł to koszt około 50zł prowizji, gorzej jest z MoneyGramm, tam opłata jest średnio 100% wyższa. Niedoskonałością Western Union w Polsce jest to, że (za pośrednictwem BPH) można wysłać tylko złotówki, a Western Union przelicza je dopiero u odbiorcy na dolary, BPH nie poda nam kursu po jakim przelicza Western Union złotówki na dolary, BPH nie umożliwia sprawdzenia czy odbiorca odebrał przekaz. Jednym słowem, wpłaca się kasę do banku, podaje się kod odbiorcy i tylko można się modlić, żeby napisał maila, że ma pieniądze... Strona internetowa Western Union kłamie, że można przesyłać dolary. We wrocławiu jeszcze nie spotkałem placówki, która to umożliwia...

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-10 16:00:45 /


Wysyłałem już przez Western Union kilka razy pieniądze do USA. Kurs $ jest zawyżony i to ile dostanie odbiorca jest uzależnione od kursu $ "gdzieś tam" w danym dniu. Facet z WE strasznie sie plątał jak pytałem dokładnie co i jak :)
To troche upierdliwa sprawa bo za pierwszym razem koleś z ebay dostał za mało i sie burzył że nie dość że musiał szukać Western Union to jeszcze brakowało pieniędzy.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-10 16:28:32 /


a moze warto zalozyc sobie subkonto w USD, wtedy pewnie mozna wysylac od razu dolary - trzeba sprawdzic
ja mam tak zrobione dla wiekszych przelewow do niemiec, konto w EURO, wplacam tam kase wymieniona po dobrym kursie w kantorze i wysylam euroelixirem (nie swiftem) na konto w niemczech, oplata to 30zl jesli zaznaczy sie ze koszty banku zagranicznego pokrywa odbiorca - jeszcze zaden nie protestowal

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-10 16:46:07 /


Wysyłałem z Gniezna przez Western Union dolary,bez problemu.Z tym że WU ma siedzibę w WBK.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-10 17:11:46 /


Cześć
Cz ktoś z UK jest w stanie pomóc w zakupach na ebay?
Chodzi o przejęcie paczki i przetrzymanie u siebie, aż się trafi okazja przywozu jej do Polski. Ja licytuje, wpłacam kasę, ale adres do wysyłki podaje w UK
Angol chce 30 funtów za przesyłkę do Polski, a to chyba trochę dużo (w każdym razie ostatnio płaciłem jakieś kapsle).

Na kogo mogę liczyć? Kto siedzi w UK?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-07 08:42:03 /


Szeski ;)
i niedługo wraca....

michalch83 / 2009-09-07 08:52:56 /


Witam, mieszka ktoś z klubowiczów w Rotherham? Sprzedawca na ebayu preferuje tylko odbiór osobisty a zależy mi na tym co sprzedaje, nie mówie że za darmo :)

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-31 13:33:52 /