logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Zmiany w moderacji

Zmiany w moderacji

Przechodzimy do następnego etapu zapanowania nad bajzlem na stronie:

1. Nowy (dodatkowy) szeryf w mieście: m.kozłowski

2. Nowy zapis w regulaminie: zakaz "pilnowania porządku" dla użytkowników strony, te czynności pozostają w gestii moderatorów - proszę wziąć to sobie do serca i zaprzestać tego ciągłego strofowania się nawzajem, bo teraz będziemy trochę rozganiać strofujących. Jeżeli ktoś coś "nasra", to głęboki wdech, liczymy do 10 czy ilu tam trzeba żeby tętno się uspokoiło, nie piszemy co myślimy, tylko patrz punkt następny.

3. Modyfikacja mechanizmu oceny postów: o ile minusy okazały się działające, to z plusów niewiele wynika - usuwamy plusy, zostają minusy, tyle że są niewidoczne (widoczne minusy trochę nakręcają spiralę, lepiej chyba żeby wynikały one z rzeczywistej oceny a nie z trendu). Teraz jeżeli zobaczysz użytkowniku post który Cię szczególnie porusza, nie wylewasz żalu na forum, tylko zapodajesz minusa (służy do tego ikonka na dole postu za datą - po jej użyciu dostaniesz potwierdzenie), jeżeli dany post dostanie 3 minusy, to jest on automatycznie sygnalizowany moderatorom. Ci dalej decydują co z fantem począć - usunąć, ostrzec użytkownika, zablokować konto, skonfiskować samochód.

4. Jeżeli przewinienie jest tak kolosolalne że minus to za mało, proszę napisać maila na moderator at capri dot pl i złożyć bardziej wylewny "donos".

5. Nowy regulamin dostaną wszyscy do zaakceptowania z zaakcentowaną zmianą, tak żeby nie było że "nie wiedziałem".

6. Powtarzam - zakaz strofowania na forum - zgłaszamy do moderacji - szeryf sprząta. Nie sprząta - znaczy się że uznał że jest OK i to pozostaje wykładnią obowiązującego tu prawa.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 13:01:50 /


Taką uwagę mam odnośnie regulaminu zarówno starego jak i nowego. Jest zapis o zakazie umieszczania linków do własnych aukcji i... może to formalizm ale chyba przepis i tak jest martwy :)

Konar / 2009-03-04 13:08:00 /


podoba się ...

Mirek K. / 2009-03-04 13:23:39 /


gratulację m.kozłowski:) colta już masz?

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 13:26:25 /


Kałacha, bo tańszy.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 13:29:33 /


Wywaliłem z regulaminu zapis o aukcjach - fakt, to zaszłość, zresztą oficjalnie w ogłoszeniach od dość dawna jest możliwość zapodania linku do aukcji.

Orzeł wyda okólnik z odpowiednim zaleceniem broni służbowej, generał porucznik Kałasznikow zupełnie pozbawiony jest wdzięku i finezji przy odstrzeliwaniu głowy.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 13:35:17 /


No i bomba

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 13:59:00 /


Przeczytane i zaakceptowane!
Jeszcze zmuście mnie żebym w końcu dokonał wpłaty na członkostwo . Jakoś czas biegnie , a ja zapominam albo nie mam okazji.

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 14:51:44 /


Mi tam się pojawił odnośnik przy twoim poście "skonfiskuj samochód"...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 14:54:47 /


O rany , to poczekajcie do wypłaty ...!

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 15:00:12 /


Wszystko ok , ale wystarczy 1 frustrat i wszedzie bedzie czerwona strzalka w dol. Moim zdaniem powinna byc czerwona i zielone ale bez ilosci oddanych glosow.

Classmobile / 2009-03-04 15:13:26 /


A dokładniej 3 takich frustratów, czy dowcipnisiów i skrzynka modów będzie pełna...
popieram zieloną strzalkę równoważącą :)
ogólnie - bdb z plusem !

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 15:24:26 /


Zobaczymy czy jest się czym martwić - klikalność plusów była dość znikoma. 3 frustratów na raz to też nie jest łatwo znaleźć, a jak ktoś się zasłuży minusowaniem ponad normę to też można go zminusować lub zminusować mu możliwość minusowania.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 15:27:42 /


Stary pomysł, nie chwaląc się ;)

dać użytkownikom możliwość poinformowania, za pomocą jakiegoś guziczka, że źle się dzieje? Wtedy cenzor musiałby oglądać tylko nowe wątki, natomiast stare tylko w wypadkach awaryjnych. Po co biedactwa mają czytać to co ich nie interesuje? ;) Aha i jeszcze dać im ikonkę do automatycznego wysyłania maila do założycieli wątków dublujących temat o treści np. "Zadane przez ciebie pytanie było już przerabiane na tym forum, dlatego nie zostanie opublikowne. Poszukaj na (i tu adres wyszukiwarki forumowej).
Pozdrawiam
Buziaki

Młody_wFe Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl Uczestnik Pucharu Capri 2006 Uczestnik Pucharu Capri 2007 / 2005-01-25 14:18:07 /

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 16:25:51 /


Rany, jak przycichło....

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-04 16:54:34 /


:) Jarek, jak Ci przycichło to zaraz kij można w mrowisko.... ;)

A tak na serio: jest pewna luka (choć pomysł super). Załóżmy, że jest wątek który ma X lat. Ktoś się podłącza, bo ma adekwatne pytanie. Dodam, że są jakieś dane, ogólnie temat ważny. No i w połowie polemiki ktoś tam leci w kulki, wywiązuje się awantura itd. No i trzy jakieś "nowe" osoby klikają czerwone strzałki i post trafia do szeryfa. Ten patrzy na pyskówkę i kasuje wątek. No i wszystkie dane i ważne info z początku wątku idą się j.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-04 19:20:18 /


no i bardzo dobrze sie stało z tym pkt 11 :) ale wydaje mi się, że sygnalizować szeryfowi powinno 5 minusów, a nie 3, no ale to faktycznie wyjdzie w praniu.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-04 19:51:31 /


> Ten patrzy na pyskówkę i kasuje wątek

Nie trzeba kasować wątku, można indywidualne posty

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 19:57:49 /


mam pytanie co do wypowiedzi MK : "Więcej sensu jest w jednym wątku na jeden samochód niż jednym wątku na wszystkie samochody, bo przynajmniej można czytać wątek bez zgadywania czego dotyczy odpowiedź"

Czyli teraz będzie trzeba pilnować żeby nikt nie podpinał sie pod istniejący już wątek? Bo jak wejdzie nowa osoba zobaczy watek o kupowaniu auta, wklei swojego linka do aukcji i zapyta sie "a co myslimy?" to znowu będzie bałagan bo wątek już nie będzie o jednym aucie a o dwóch lub więcej i znowu zgadywanka czego dotyczy odpowiedź....

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-04 21:36:33 /


wlasnie o to chodzi zebysmy nie pilonowali i nie robili zamieszania uwagami na temat postu ... milczymy ... reszzte robi mod

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-04 21:44:57 /


źle zadałem pytanie: Czyli teraz moderatorzy będą pilnować żeby nikt nie podpinał sie pod istniejący już wątek o zakupie auta?

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-04 21:46:28 /


Czy jest mozliwe żeby moderatorzy prostowali jakos tytuły watków?Czasami ktos walnie jakąs swoją wydumke czy walnie literówkę i pomimo cennych uwag w tym temacie potem to trudno znaleść.

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 22:12:55 /


Tak Mario to jest możliwe ... wielokrotnie stosowane ;-)

jeśli wam coś szczególnie zawadza to zgłaszajcie na tego moderator albo nawet można do mnie na maila mikeb4@capri.pl - tylko z linkiem i opisem o co chodzi - na stronie jestem niemal codziennie wiec sprawa zostanie załatwiona od ręki ;-P oczywiście jeśli jest słuszna ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 22:33:19 /


Źle się dzieje, że mod wogóle potrzebny. Selekcja wstępna na ostro, a nie tam sprzątanie po dzieciach neostrady :/

Mysza liil (EM) / 2009-03-04 23:33:39 /


Jestem zarejestrowany na dwóch forach, gdzie w jednym każdy post przechodzi akceptację i drugie, gdzie jest selekcja przy rejestracji i tam jestem modem;). Powiem jedno w pierwszym przypadku są wieczne pyskówki, że moder zły i cenzuruje, ale jest to nieuniknione w przypadku tego forum: www.ifp.pl.
W drugim przypadku cisza spokój czasem podwójnego posta usune czasem raz na rok połączę lub podzielę tematy z tym, że użytkowników jest nie za wielu, choć aktywność jest całkiem całkiem.

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-04 23:39:51 /


a ja po raz kolejny twierdzę że wstępna selekcja jest błędem. Nigdy nie wiesz jakim wartościowym człowiekiem okaże się internetowy awanturnik. Co do ciszy, to codziennie po nocy było ponad 100 postów, a dzisiaj... 50 :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-05 09:02:27 /


A wiesz dlaczego Jarek? :) Śmiem podejrzewać, że znaczna większość ma problem z uaktualnieniem regulaminu. Jest tam taki jeden kruczek ;D

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-05 16:35:52 /


> Czyli teraz będzie trzeba pilnować żeby nikt nie podpinał sie pod istniejący już wątek?

Nie da się upilnować, ale jestem mocnym zwolennikiem opcji z jednym tematem na wątek. Załóżmy że mamy jeden wątek z pytaniami o opinie nt. samochodów - 10 pytań o różne samochody, 100 różnych odpowiedzi, nie wiadomo która dotyczy którego samochodu, trzeba je wtedy jakoś oznaczać do czego się odnoszą. Ilość bajtów na forum jest nawet większa, bo każda odpowiedź musi dodatkowo zawierać jakąś referencję do czego się odnosi, czytający musi ciągle rozwiązywać zagadkę czego dotyczy odpowiedź - o ile odpowiadający napisze, to się da, ale spójność wypowiedzi tu bywa słaba. Czyli ktoś odpisuje: "widziałem, oglądałem, jest taki i sraki" - zaraz ktoś napisze "ale o którym samochodzie piszesz" i ilość zbędnych bajtów dalej rośnie w kosmos a informacji nie przybywa. Gdzie tu jest jakaś korzyść ? Jest nawet gorzej, bo więcej szumu. Po to forum ma hierarchiczną konstrukcję - działy tematyczne i wątki z jednym tematem żeby organizować jakoś tą informację.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-05 16:58:51 /


Możliwość odpowiadania na konkretny post mogła by pomóc w takiej sytuacji. Może warto pomyśleć o takiej opcji.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-05 17:19:39 /


Nie warto, prowadzi to do wielowątkowych wątków. Są takie fora, czyta się to ciężko. Ja stoję murem za modelem jeden wątek = jeden temat.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-05 17:35:09 /


Ja to bym może i coś napisał ,ale nie chce się nikomu narazić , punkt 11 to bardzo dobry pomysł :)
Od dziś tylko pochlebne opinie :)

cortinas !G.O.P! / 2009-03-05 18:12:55 /


nie mam więcej pytań :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-05 18:25:38 /


Ale będą wyjątki? No bo weźmy na przykład wątek "Do czego to" - ktoś wrzuca fotkę z Capri. W sumie nie ma chyba sensu tworzyć nowego wątku "Do czego to - Transit" chcąc zapytać o jakąś pierdołę do Transita, bo w poprzednim wątku odpowiedź pojawiła się natychmiast, bez zbędnych komentarzy. Tas sądzę..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-07 10:16:27 /


MILO, ale oprócz moderacji jest jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek :)
Do tej pory MK i MikeB4 dużo tolerowali, ja na razie jestem bardzo ostrożny i nie chcę przesadzać, więc bez stresu :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-07 11:50:42 /


Nie wątpię że MK i Mike nie są pozbawieni rozsądku.. :)
Chodzi o nas. Bo uważam, że w takich przypadkach, jak podałem wyżej, tworzenie nowych wątków będzie trochę bezcelowe. W innych przypadkach - uzasadnione i to bardzo! No i dużo by dało, żeby założyciel wątku od razu pisał o jakie auto (czy silnik, czy co tam innego) chodzi.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-07 16:19:57 /


Fajnie. Nareszcie plusy nie będą nam przesłaniać minusów. ;-)

Mam takie pytanie, do MK zapewne: po co są te slashe przed i za datą pod każdym postem? Służą do czegoś, czy to takie bugi?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-11 01:01:06 /


Slash jest po to żeby grać na gitarze :) a te na stronie pewnie mają oddzielac date od reszty tekstu :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-11 12:35:15 /


No tak właśnie, mają robić za separatory. Wraz z gronem ikonek zrobił się już trochę chaos, chyba trzeba by to jakoś uporządkować ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-11 13:41:38 /


> a ja jestem zwolennikiem tych małych czerwonych strzałeczek, tylko zastanawiam się czy one działają ?

> Nie. Ale warto klikać, bo pewnego dnia Michał je oprogramuje odpowiednio.
> Działa za to adres moderator (at) capri.pl a prawie nikt z niego nie korzysta.

Strzałki działają ! Każdy post na forum ma swój licznik kciuków w dół, teraz ten licznik wystawiłem na publiczny widok koło strzałki.

Poprawiłem właśnie (dopiero teraz działający) mechanizm informowania moderatorów o osiągnięciu wartości -3: po trzech zgłoszeniach automatycznie leci mail do moderatorów z powiadomieniem o sytuacji.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-02 14:52:49 /