logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Mailowe powiadamianie o komentarzach do ogłoszeń - propozycja zmiany

Mailowe powiadamianie o komentarzach do ogłoszeń - propozycja zmiany

Mam taką propozycję zmiany w systemie powiadamiania o komentarzach pod ogłoszeniami:
Jeśli pod ogłoszeniem pojawi się komentarz to do wszystkich subskrybujących idzie mail jak zawsze o temacie:

"[capri.pl komentarz do ogłoszenia] Re: KUPIĘ CZĘŚCI: części do caprika"
(swoją drogą czemu 'Re:' to chyba nik nie wie :) )

natomiast do ogłoszeniodawcy mail o temacie:

"[capri.pl komentarz do Twojego ogłoszenia] ..."

Można sobie wtedy założyć filtr w programie pocztowym i komentarz do naszego ogłoszenia nie ginie w setkach innych...

Jakieś głosy za? :)




Konar / 2009-03-11 17:42:33 /


Nie głupie. Ale obecna forma w ogóle mi nie przeszkadza. I tak i tak będzie dobrze.

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-11 18:04:44 /


Ja w ogóle nie używam subskrypcji :) wchodzę na capri.pl i patrze czy jest coś nowego i tyle :)

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-11 18:05:57 /


Za, bo nawet jak piszę że kontakt mailowy, to "niewidomi" piszą w formie komentarzy. Najważniejsze to info dla ogłoszeniodawcy.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-11 18:06:38 /


> swoją drogą czemu 'Re:' to chyba nik nie wie

Zaskakujące, ale ja wiem. Re: to pradawna konwencja emailowa, która pozwala zasygnalizować że wiadomość to odpowiedź/kontynuacja. Ale to nie wszystko. Dawno temu, jak w internecie było więcej treści niż śmieci, listy mailowe były wiodącą formą zbiorowej komunikacji, którą obecnie (prawie) wyparły fora. Programy klienckie NNTP/email miały (nadal mają) rozbudowane mechanizmy wątkowania wiadomości, których już mało kto wie jak efektywnie używać. Ale jak się umie, to żadne forum przez www nie ma szans pod względem sprawności działania.
Jednakże efektywność działania wątkowania bazuje zasadniczo na dwóch mechanizmach: po pierwsze - nagłówki SMTP, które wiążą różne wiadomości ze sobą, np.:
Message-Id: <forum-347970@capri.pl>
References: <forum-347966@capri.pl>
In-Reply-To: <forum-347966@capri.pl>
po drugie - unikalny temat i Re: jako wskazówka że wiadomość nie jest pierwotna, tylko wtórna. O ile wcześniej wspomniane nagłówki "robią robotę", to różne metody stosowane kiedyś w różnych archiwach, bramkach NNTP/cokolwiek itd. miewały brzydkie zachowania polegające na wycinaniu wszystkich nagłówków które nie były absolutnie niezbędne - a te to tylko temat, nadawca i data. Re: pozwalało zachować przytomność w takich przypadkach.
Obecnie to już bez większego znaczenia, bo poczty mało kto używa, bardzo mało kto efektywnie wykorzystuje wątkowanie, zaś ryzyko utraty nagłówków SMTP jest zerowe, bo nasze wiadomości nie przechodzą przez żadne cudaczne bramki ani archiwa.
Wyszło trochę przydługo - w skrócie Re: pozostaje ukłonem w stronę dawnych konwencji które kiedyś były niezbędne.
Przeszkadza jakoś szczególnie ?

> [capri.pl komentarz do Twojego ogłoszenia]

To jest bardzo dobra koncepcja, podobnie Bartek 'camaro' kiedyś prosił o opcję powiadamiania o komentarzach tylko do stron ze swoimi samochodami. Zrobię w najbliższej wolnej chwili.
Chwila na sarkazm - Kto się na co dzień sprawnie posługuje filtrami w poczcie ? Widzę góra 10 rąk w górze.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-11 21:03:14 /


może i ok. ale wyobraźcie sobie teraz akcję jak w ogłoszeniu Mareckiego. Dyskusja na całego. Chłopak loguje się na maila a tu zonk... 50 maili!
Ja bym piany dostał...

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-11 21:06:53 /


a czemu nie zrobić tak jak na naszej klasie, dostajesz powiadomienie o nowych odpowiedziach do ogłoszenia, kolejne powiadomienie dostaniesz dopiero jak odczytasz te co wcześniej dostałeś, tak sobie tylko głośno myslę

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-11 21:11:15 /


> Chłopak loguje się na maila a tu zonk... 50 maili

Jaki zonk ? Przecież jeśli ma włączone wysyłanie emaili to i tak je dostanie, tylko odpowiedni prefix w tytule pozwoli je łatwiej odfiltrować. A jak nie chce emaili w ogóle, to nic nie dostanie.

Nie wiem jak jest na waszej klasie, ale skąd ma być wiadomo kiedy użytkownik odebrał wiadomości mailem ? Po to jest email aby się obyć bez www - a taki mechanizm musi wymagać odczytu na www, żeby baza danych na www sobie ten fakt odnotowała.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-11 21:31:45 /


Ja używam wątkowania żeby nie było, ale tylko do forum - bardzo sobie cenię funkcjonalność tego rozwiązania... aha i filtrów też :) W zasadzie żeby było 'jak za starych dobrych czasów' to powinny być jeszcze wątki wewnątrz wątków, odpowiadanie z poziomu maila etc. - czyli generalnie grupa dyskusyjna 'capri-pl.yahoogroups.com' :D

Sołtys: Jeśli ma subskrypcje to i tak by je dostał, tylko z tytułem "... komentarz do ogłoszenia..." :)

brzezin: To raczej zbędna komplikacja. Rozwiązanie, które ja proponuje nie nastręcza raczej specjalnej roboty. W mechanizmie wysyłania powiadomień trzeba wyłuskać tylko e-mail ogłoszeniodawcy i wywołać wysłanie do niego maila z innym tytułem - to wszystko. W wersji deluxe może być nawet wycięcie ogłoszeniodawcy z tablicy maili sybskrybentów, żeby dwa razy nie dostał tego samego.... :)

Konar / 2009-03-11 21:34:57 /


> odpowiadanie z poziomu maila

Technicznie żaden problem, ale jest jeden problem użytkowy: lenistwo użytkowników i odpowiadanie u góry wątku z załączeniem poniżej całej dotychczasowej treści wątku z nieskończoną ilością poziomów cytatów:
>>>>>>>>>>>>>
>>>>>>>>>>>>>>
>>>>>>>>>>>>>>>
itd.
Ilość bajtów rośnie, czytelność spada, obydwa trendy w stopniu wykładniczym.
To niestety mechanizm tylko dla użytkowników znających i respektujących zasady.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-03-11 22:08:34 /


Michał, tylko nie lenistwo. Jestem mechanikiem, a moim komputerem i wszystkim co z nim związane zajmują się fachowcy, którym naprawiam samochody. Ja się po prostu nie znam na tym.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-03-13 10:00:31 /


A tak sie podepne tutaj - daloby rade przestawic scheduler wysylania maili przypominajacych o konczacych sie ogloszeniach na jakas ludzka godzine? 4 nad ranem nie jest ludzka. Nie zawsze telefon wycisze i wpdaja seriami w nocy takie... xD

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-26 08:38:38 /


Nie wiem jak Twój telefon, ale mój Samsung Galaxy S7 (i w sumie nie tylko, bo widziałem też w innych) ma opcje automatycznego przechodzenia w stan wyciszenia w podanych godzinach np. wieczornych/nocnych. Więc może to jest rozwiązanie na zapomnienieo wyciszeniu? :)
Inna sprawa, że nawet jak MK zmieni godzinę, to przecież inne maile/spamy mogą Ci wjechać i zrobić to samo...
Swoją drogą, wiem że każdy inaczej, ale akurat powiadomienia do maili to mam wyłączone w ogóle, bo tego tyle wpada, żebym na łeb chyba dostał, jakbym za każdym razem miał powiadomienie z tej okazji :D

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-26 13:38:20 /


Humanitarnie przestawiłem na północ, w ramach ładnego zamknięcia zegarowej doby.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-10-07 09:23:43 /


ja nadal mam komunikat "masz nowe wiadomości" choć są odczytane ze 100 razy.

( dla jasności tylko dwie, z czego jedną powinienem skasować.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-10-07 12:37:40 /


Żeby Ci się przestały pokazywać jako nowe, musisz je odznaczyć jako przeczytane, jest do tego link przy wiadomości. Odznacza się sama jako przeczytana gdy odpowiadasz na nią. Jak nie odpowiadasz, musisz odznaczyć ręcznie. Czy odznaczasz i nadal uparcie jest jako nowa?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-10-07 13:09:42 /


rzeczywiście, po oznaczeniu że przeczytane, znika powiadomienie.

Co nawet logiczne.

trzeba czytać to małym drukiem dopisane. No cóż, rzeczywiście człowiek przyzwyczaja się do obsługi z lat 20 dwudziestego pierwszego wieku, że rozwiązania z początku wieku mogą sprawiać trudność. Ale nie mam zastrzeżeń, tak się tylko tłumaczę, że nie umiem czytać co napisane.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-10-08 09:49:34 /