logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » papiery papiery papiery ... :D

papiery papiery papiery ... :D

tak wiec doszedlem jednak do wniosku ze moje malenstwo jest zbyt paliwozerne (krwiopijca:P) i mam takie pytanie czy w chwili obecnej mozna przekladac instalacje gazowe z jednego auta do drugiego(np z rozbitego) znalazlem na jednej stronie ze mozna przekladac instalacje gazowe ktore maja certyfikat E67.01(starsze E67.00) poniewaz one spełniaja normy unijne , ale po krotkim zwiadzie w wydziale komunikacji (gdzie nikt nic nie wie) juz sam nie wiem bo powiedzieli mi ze nie mozna robic przekladki, jak macie jakies wiarygodne zrodła to napiszczie :D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-31 12:38:40 /


Jeżeli masz urządzenia zgodne z nowymi przepisami (01) to możesz bez problemu przełożyć, jechać na stację montującą instalacji, żeby Ci za pewną opłatą papier wystawili. Zasadniczo sam tego nie możesz zrobić, bo nie masz uprawnień. Na mało której stacji podbiją Ci papier, bo wolą sami montować - ale wszystko jest kwestią kasy.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-31 13:40:59 /


Szajba a masz moze jakis link do strony jakiegos urzedu albo coc podobnego lub miejsce gdzie sie mozna tego dowiedziec :>

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-31 14:28:23 /


Przekładek już dawno nie można było robić, istniała tylko możliwość wymiany na używaną części w już zamontowanej instalacji. Poza tym na jesieni zeszłego roku zmieniły się przepisy i teraz żeby wbić nową instalację do dowodu rejestracyjnego trzeba mieć fakturę wystawioną przez zakład posiadający autoryzację. Kiedyś potrzebna była tylko homologacja, można było np. kupić części instalki u producenta lub dystrybutora i zamontować samemu.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-31 21:00:34 /


no to klapa narazie bede lał paliwko :]

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-31 22:48:42 /


Wytłumaczę jak dziecku.
Jeśli masz wszystkie elementy instalacji homologowane (01), to idziesz do zakładu montującego instalacje, dajesz facetowi w łapę, a on wystawia Ci kwit, że zamontował Ci instalację gazową w samochodzie. Idziesz do wydziału komunikacji i masz gaz wbity w dowód.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-01 00:27:56 /


Szajba, ja Ci też wytłumaczę jak dziecku. Potrzebna jest FAKTURA a za taką fakturę to w łapę trzeba by dać tak dużo, że bardziej opłacałoby się założyć nową instalację.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-01 11:59:29 /


A ja jeszcze raz powiem (za Szajba), ze potrzebna tylko homologowana butla (znaczy posiadajaca wazny 'paszport' i troche 'w lape' za wystawienie swiadectwa montazowego. Tak bylo do calkiem niedawna, chyba ze cos sie zmienilo.

Mysza liil (EM) / 2004-02-01 12:13:36 /


Ja stanę za Szajbą i Myszą mój wujas w tym tygodniu właśnie przełożył instalkę gazową-dokładnie niewiem ale dał gostkowi za wszystkie świstki 200pln bodajże poszedł do wydź komunikacji i wbili mu w dowód instalkę...swoją drogą idź do jakiegoś warsztatu zajmującego się takimi rzeczami i zapytaj się czy dało by radę np:podjechałbyś autkiem już z zainstalowaną instalką niech gostek obejrzy dasz mu w łapę i czy da Ci świstki potrzeben??

gilmor / 2004-02-01 13:19:11 /


Buahahaha jestescie ekstra :-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-01 16:17:00 /


Mike - nie masz nic sensownego do powiedzenia przejdź do wątku o wiejskim tuningu - OK

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-01 16:28:31 /


Wiesz o co chodziło szajba ;-) To znaczyło żeby sobie przystopowali .

Mi też sie wydaje że gadanie o łapówkach wcale nie jest ciekawe

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-01 16:38:51 /


Szajba ma w zupełności rację. U nas w Olsztynie przekładka homologowanej instalacji kosztuje 300zł najzupełniej legalnie. Oczywiście jeśli w czasie przekładki wyjdą jakies usterki( np. zurzyte membrany)wtenczas trzeba odpowiednio dopłacić za części
to wszystko

woz Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-01 16:47:33 /


eeeeeeee to jak ja mam dac za uzywke jakies 500zł i potem 300zł za legalizacje to ja wole za 1000 nowke sztuke kupic :D
choc nie jestem fanem gazu chyba ze N2O :]

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-01 16:49:36 /


Kurde ludzie czy Was porąbało?? O łapówach i przekładkach na forum gadać! Jak chcecie sobie pogawędzić o łamaniu prawa to na privie proponuję. W regulaminie wyraźnie jest napisane, że poruszanie na stronie tego typu spraw jest zabronione.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-01 17:15:33 /


Ale tak kosztuje. I dlatego nie opłaca się instalacji urzywanych instalować. Chyba że się kupi naprawdę tanio.

woz Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-01 17:19:22 /


>Jeżeli masz urządzenia zgodne z nowymi przepisami (01) to możesz bez problemu przełożyć, jechać na stację montującą instalacje, żeby Ci za pewną opłatą papier wystawili. Zasadniczo sam tego nie możesz zrobić, bo nie masz uprawnień. Na mało której stacji podbiją Ci papier, bo wolą sami montować - ale wszystko jest kwestią kasy.

To nie jest przekręt - urządzenia zgodne z normami UE, posiadające odpowiednie homologacje, można przekładać z auta do auta jak części zamienne. Możesz założyć instalacje ze swoich podzespołów i pojechać na kontrolę, a firma wystawia zaświadczenie że wszystko jest OK, lub zawieźć wszystkie klamoty do zakładu, a wtedy oni Ci to zamontują i wystawią zaświadczenie.

Przekrętem - jest to że mało który zakład chce montować używane instalacje, bo z tego kasa niewielka, trzeba więc zmotywować takiego kogoś do pracy lub pisania.

Za 1000 PLN dostaniesz instalacje o której będziesz chciał szybko zapomnieć :)
Toroidalna butla, dobry reduktor, przewody miedziane i zawór to już 1000 PLN :) Kwota 500 PLN to stanowczo za dużo za używaną instalację, chyba że prawie nowa jest.

Poniżej przykład że montaż używanej instalacji jest legalny i kosztuje 300 PLN
http://www.autodiagnostyka.rj.pl/instal.html

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-01 17:44:21 /


Szajba, nie wiem czy zauważyłeś ale stronka, którą podałeś ostatni raz była aktualizowana w 2001 roku.
Poczytajcie sobie:

http://www.gieldasamochodowa.com/article/view.asp?path=gs\840&file=gb_336.xml
http://www.gieldasamochodowa.com/article/view.asp?path=gs\848&file=gb_373.xml

Oczywiście dalej możecie przekonywać ludzi, że "wiecie lepiej" ale ja też mogę przedstawić swoją opinię. Informacje o zmianie przepisów mam, że tak powiem, od osoby tym bardzo zainteresowanej. Kumpel pracuje w autoryzowanym przez BRC warsztacie montującym instalacje LPG i różne cuda mógł robić ale po 17.10.2004 to się urwało. W jego piwnicy leży kilka kompletnych instalacji, w tym jedna nowa, w szafce ma górkę papierów (homologacje, zaświadczenia) i teraz może papiery zostawić sobie na pamiątkę a instalacje może tylko podmieniać w autkach, w których gaz już był zamontowany.
Bez faktury instalacji nie wbiją do dowodu rejestracyjnego.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-01 19:04:11 /


Chciałbym zauważyć, ze oprucz butli, reduktora(parownika) i przewodów niezbędny jest też mikser na gaźniku.
Ja mam przewody wpuszczone w gaźnik, skarpetkę w filtrze powietrza i taśmy makgajwera do regulowania niskuich obrotów i samochodem da się poruszać ale nie jeździć.

Może ktoś jest magikiem od regulowania silnika bez miksera i opowie nam jak to zrobić?

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-02 00:40:52 /


w sprawie faktury vat, chciałbym dodać, że jak najbardziej legalnie można wystawić fakturę a 1 dzień później korektę faktury na całą kwotę w minusie - ;D - zwrot towaru i rezygnację z wykonania usługi, lub coś podobnego, opartego na konsensusie obydwu stron podpisujących fakturkię ;D

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-02 14:42:34 /


Może przy okazji ktoś mi wyjaśni mój problem: mam instalację gazową, wbitą do dowodu i w ogóle wszystko OK, ale wymaga ona remontu. Co wolno mi zgodnie z prawem wymienić nie zgłaszając nikomu, a na co muszę mieć dodatkowe papiery i jakie? Przypuszczam, że niektóre elementy wymienię na inne modele, bo cała instalacja jest dość stara i podobno takich już się nie produkuje.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-02 16:03:20 /


jedyne na co musisz mieć papier to homologacja na butle.. reszta podzespołów jest wymienna.. oczywiście w wykwalifikowanym zakładzie zajmującym się tym ;)))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-02 16:56:35 /


w garazu u pana juzka :P(tj. polski wyspecjalizowany zaklad):D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-02 17:06:00 /


XR4x4 podałeś Nam linki których chyba sam dokładnie nie czytałeś. Nie ma tam nic na temat tego że nie można przekładać instalacji urzywanych (homologowanych) z pojazdu do pojazdu tylko to kto może to robić. Ale nie zmienia to faktu że jeżeli masz urzywaną instalację gazową z homologacją na wszystkie podzespoły to możesz ją zainstalować (oczywiście w placówce do tego upoważnionej).
Firma bez problemu wystawi fakturę i się pod tym podpisze jeśli jest do tego uprawniona.
A jeśli rzeczywiście masz informacje o zmianie przepisów( które jednaznacznie będą mówić o tym że nie wolno przekładać instalacji urzywanej z pojazdu do pojazdu)to bardzo proszę o jakiś link lub skan, czy cokolwiek. Bo może się mylę.

woz Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-02 23:47:56 /


No to fajnie, bo akurat butla jest w porządku i nie zamierzam jej ruszać. Oczywiście wybieram się do wyspecjalizowanego zakładu, "pan juzek" (mniejsza o prawdziwe imię i poprawną pisownię) właśnie odmówił z braku specjalizacji i uprawnień.

A jak wygląda ta homologacja? To jest papier, który się oddaje do Urzędu jak się wpisuje gaz do dowodu, czy ma się go i trzeba mieć zawsze?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 15:15:19 /


Wydział komunikacji robi sobie kopie.. tobie zostaje orginał.. przynajmniej tek było w moim przypadku.. i teoretycznie powinno się wozić ze sobą tą niewielką płachte formatu A4 /u mnie jest jeszcze na grubym papierze :) tak wiec dowód ze wszystkimi papierami ma z 5mm grubości / :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 15:37:28 /


a ja juz nie chce gazu odechcialo mi sie :P
sprzedam bezołowia po 2.5zł za litre :P
sprzedaz wysyłkowa poczta :D ;)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-03 16:37:23 /


A macie może jakąś propozycję na mój problem ?
Mój "znajomy" jeździ na gazie ale nie ma nic wbitego w papiery.
Ale jako z niego zacny gość to postanowił to zalegalizować, przy okazji zmieniająć nieśmiertelne cygaro w wątpliwym stanie na zapasówkę. No i pojawia się pytanie: Gdzie w Poznaniu to można zrobić (to pewnie już było na forum, no ale...), na ilę wycenić tą robotę, oraz czy możliwe jest zamienienie butli bez ingerencji w cały układ coby nie zepsuć regulacji (bo w tej chwili pomyka zacnie)?

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 17:00:19 /


Woz, używanych instalacji, nawet takich homologowanych, już bardzo dawno temu nie można było montować do autek nie posiadających wbitego w dowodzie rejestracyjnym "przystosowany do LPG". Można było tylko używać takich części do "napraw" instalacji już zamontowanych. Oczywiście montowano do niedawna instalacje używane (papiery z homologacją wystawiano jakby wszystkie części były nowe, w końcu wystarczyło wpisać odpowiednie numerki w odpowiednie rubryczki, problem był tylko z butlą, ale i to można było załatwić) ale nie było to legalne.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-04 00:09:08 /


Linku niestety nie mam, temat był "gorący" już dośćdawno temu.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-04 00:11:49 /


To ja opisze moj problem - gaz byl wbity w dowod, ale nie bylo papiera na butle. Nie byloby problemu, ale od pazdziernika wszedl przepis, ze bez tego nie przejdzie przegladu. Normalnie mozna pisac do producenta butli i wsio, ale moja butla miala napis "BALLON AG-65 SDIELANO W ROSSIJI" wiec ta metoda odpadla. W koncu musialem zmienic butle razem z wielozaworem (bo starszy nie spelnial jakiejs nowej durnej normy i nie mogli mi go zalozyc). Skonczylem z nowa butla, nowym zaworem, starymi (w pelni sprawnymi) gratami w garazu i 600zl mniej mialem w kieszeni. Papier na butle daje sie na przegladzie, oni wystawiaja kolejny swistek i ten trzeba wozic ze soba bo policja moze go zazadac. Papieru na butle wozic nie trzeba. Howgh.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-04 16:00:20 /


odnalazłem ten stary post i chciałbym się spytać czy jest mozliwe teraz załatwienie takich papierów?

bossi / 2007-12-12 17:06:43 /