logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » NIECH WYPOWIE SIE SZLACHTA...

NIECH WYPOWIE SIE SZLACHTA...

Hej!!
Michale mam takie moje drobne pytanko,czy była by możliwośc powrotu do"starszej"
technicznie oprawy ogłoszeń.Można było wtedy mieć wgląd we wszystkie ogłoszenia,które były zamieszczane jakis czas temu.widzisz teraz z ta wyszukiwarką jest "lekki"problem-czasami znajdzie to czego szukam czasami nie ,a czasami strona mi wygasa.niestety je nie mam możliwości zapisywania gdzieś w oFF-line linków do poszczególnych interesujących mnie ogłoszeń(komputer w pracy) z tąd potem problem z kluczowymi słowamijakie mam wpisac do wyszukiwarki(poprostu ich nie pamiętam).
Przykładem jest ostatnio zaistniała sytuacja kiedy to rozmawiałem z pewnym gościem ze ślaska w sprawie jego rozbitego mk III.wszystko spoko,dogadalismy sie
co i jak.Minął tydzien czasu potrzebuje wyszukać ogłoszenie i nic...
wpisuje: SPRZEDAM mk III-pojawiaja sie tylko 2 i do tego jakies nowe,wpisuje:
SPRZEDAM ROZBITE...wyszukiwarka nie znajduje nic co by miało związek z rozbitym MK III(podaje dowolna kolejność ciągu wyrazów!!)Wiem,że wg naszego regulaminu powinienem zwrócić sie na Twojego maila,ale wydaj mi się,że sprawa jest bardzo wazna i inni klubowicze powinni mieć absolutny wgląd w ten problem...
może na koniec pozwolę sobie zainicjowac mała ankietę,w której kazdy klubowicz opowie sie czy jest za starsza szatą ogłoszeń,czy za nową.
Tak więc pozwole sobie oddac pierwszy głos:

ZDECYDOWANIE NA "TAK"

m.i.c.r.o.n. / 2004-02-03 11:28:25 /


mialem pare razy ten sam problem, wyszukiwarka nie znajdowala tego czego szukalem, pozniej sie okazywalo ze ktos za wyrazem postawil wykrzyknik bez spacji czy cos takiego

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 11:35:39 /


camaro!!! oddaj swój głos!!!
pozdr.

m.i.c.r.o.n. / 2004-02-03 11:41:27 /


wyszukując ogłoszenia nie musisz wpisywać żadnego słowa do wyszukania!!! jeśli zaznaczysz opcje "SPRZEDAM SAMOCHÓD" i klikniesz "szukaj" to wyświetlą Ci wszystkie ogłoszenia z działu sprzedam auto posegregowane po dacie wystawienia...

taki text widnieje na stronie wyszukiwania ogłoszeń:

>Tekst do wyszukania:
>(podaj tekst do wyszukania w tytule/treści ogłoszenia - brak tekstu do wyszukania >powoduje wyświetlenie wszystkich ogłoszeń w wybranego powyżej typu)



możesz też zaznaczyć "WSZYSTKIE" i będziesz już miał ogólny kocioł z wszystkimi ogłoszeniami...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 11:42:05 /


JA ZDECYDOWANIE NIE!!! obecny dział ogłoszeń jest bardzo przejrzysty i nie wymaga zmian!!

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 11:43:16 /


Okejos! !Zgadzam sie z Trójkątem,ale w przypadku gdy nie trafiam w to co chciałem automatycznie daje komende "wstecz" i w tym momencie wygasa strona!!!I wszystko żmudnie od nowa...

m.i.c.r.o.n. / 2004-02-03 11:53:12 /


nie "oddalem glosu" bo nie chce zeby wracac do poprzedniego wygladu
napisalem ze mialem ten sam problem, ale mozna to inaczej rozwiazac

po pierwsze tak jak napisal Trojkat, jest sposob aby wyswietlic wszystkie

usprawnic mozna jedynie wyszukiwarke zeby ignorowala znaki inne niz litery a raczej traktowala je jak spacje, tak dzialaja niektore wyszukiwarki np na ebayu

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 11:56:27 /


m.i.c.r.o.n musiż wziąć też pod uwagę że ogłoszenie , którego nie mogłeś znaleźć może już wygasnąć lub zostać usunięte , wtedy to nie wina wyszukiwarki . Ja uważam że obecny stan rzeczy jest o.k.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 12:14:53 /


Trójkąt już przytoczył instruktaż jak wyświetlić listę wszystkich ogłoszeń - czy ja rozumiem że micronowi chodzi o to, żeby wyświetliły się wszystkie ogłoszenia razem z treścią ? Strona jest wtedy GIGANTYCZNA, tego jednak wolałbym uniknąć. Czy o to chodziło ?

Problem z wygaśnięciem strony to jest bardziej problem obsługi przeglądarki niż żaden inny. Lista uzyskana w wyniku wyszukiwania jest z natury rzeczy tworem tymczasowym, stąd przejście na następną stronę i powrót do listy nie jest takie oczywiste. Rozwiązaniem jest otwierać sobie ogłoszenia w nowych oknach/zakładkach, pozostawiając listę w spokoju. Choć osobiście jestem zwolennikiem pozostawienia decyzji czy chce nowe okno czy nie użytkownikowi, to niestety nie można na tym polegać, stąd też z listy nowości na głównej stronie wątki na forum czy nowe komentarze otwierają się już same na siłę w nowych oknach - tutaj zostało to przeoczone, co zaraz poprawię.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 12:32:36 /


I jeszcze jedno, co do sposobu wyszukiwania: niestety wyszukiwarka jest dość prosta, wykorzystuje najprostsze liniowe szukanie w sql-u, więc jest jak jest. Za bardziej inteligentnymi wyszukiwarkami stoi po prostu większy potencjał osoboroboczogodzin ...
Trzeba jednak uważać co się wpisuje - podawać najbardziej pewną część wyrazu, nie wpisywać końcówek osobowych czy rodzajowych, ani tym bardziej nie wpisywać w treść wyszukiwaną "SPRZEDAM SAMOCHÓD" - SPRZEDAM jest kategorią ogłoszenia, często w treści już nie występuje - wpisując coś takiego żądamy pojawienia się słowa SPRZEDAM w treści, co często nie ma już miejsca, jak ktoś zaznaczył kategorię SPRZEDAM.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 12:45:11 /


No wg mnie teraz jest porządek a przedtem był ... bałagan:)
Jak do tej pory to wyszukiwarka mnie nie zawiodła.
Jestem na NIE (chce ogłoszenia takie jakie są w tej chwili)

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-03 12:50:34 /


Tez nie miałem problemu z tą wyszukiwarką. Myśle że zmiana była na lepsze.

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 13:26:07 /


Już chyba wystarczająco wyjaśniliście wyżej m.i.c.r.o.n.owi jak rozwiązać przedstawione problemy.

Dziwię się tylko temu, co napisać Camaro. Mnie się nie zdarzyło, żeby doklejony wykrzyknik, kropka, czy inny znak uniemożliwiał wyszukanie. Z tego co się zorientowałem, ta wyszukiwarka świetnie sobie radzi z podciągami znaków, fragmentami wyrazów itp. Chyba że coś przeoczyłem.

Tak więc jeśli mam się wypowiedzieć na temat propozycji przywrócenia starego formatu ogłoszeń, to jestem przeciw.

Jestem też przeciw tego typu ankietom. Bo wyobraźcie sobie 2400 postów z treścią "tak/nie", "za/przeciw" itp. plus do każdego polemikę... koszmar! :-(

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 16:01:43 /


wlasnie sprawdzilem dzialanie wyszukiwarki i albo mi sie cos porabalo albo na samym poczatku dzialalo to inaczej
w kazdym razie teraz jest wszystko zupelnie ok

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-03 16:12:11 /


Moim zdaneim powinno zostać jak jest

papajPeCeKa / 2004-02-03 21:12:12 /


Wszystko jasne.Koniec tematu.

pozdr

m.i.c.r.o.n. / 2004-02-04 07:43:21 /