logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Czyszczenie jasnego wnętrza

Czyszczenie jasnego wnętrza

Jakies dwa miesiące temu kupiliśmy sobie V70 w kremowych skórach oczywiście trochę lat juz ma i za czysto w srodku nie jest. Bardzo mnie to wkurzało bo tapicera ładna a taka brudna że prawie koloru nie widać. Zacząłem szukać różnych specyfików do skór kupiłem Moje Auto do Skór-zero efektu, Tap Plus - Autoland- szajs, coś tam jeszcze, no i polecany środek firmy Tanner's 100ml za 35zeta!!! I co? Nic!!! W końcu się wkurzyłem i postanowiłem spróbować ostatni raz. Pojechałem do Norauto i wybrałem w zasadzie to co najdroższe. Otóż środek firmy STP Tuff Stuff 32zł za 600ml i efekt jest tak piorunujący że nawet się tego nie spodziewałem. Na wszystkim na plastiku, na skórce, na różnego rodzaju skayach. Nie próbowałem jeszcze w dziobaczku moich nieszczęsnych boczków na które też wcześniej nie było rady postaram się sprawdzić to dam znać. Generalnie próbowałem wpyrać nawet dywan na drzwiach i ślady po butach schodzą pięknie. Jeśli ktoś wogóle będzie zainteresowany to moge wrzucić fotki. Pozdro

nEon Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-11 23:13:42 /


ja wykładzinę w kapciu potraktowałem kiedyś vanischem i nawet nieźle zrobiło robotę.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-11 23:17:04 /


Jak mozesz to dawaj foty. Kupilem juz karton srodkow i ani jeden nie zadzialal... Juz sie nawet nad nowa tapicerka zastanawialem. Gdzie dokladnie to kupiles?

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-11 23:24:30 /


do materiałowych, polecam vanish oxyaction piana w "spraju" (takim jak do mycia szyb) szybko miło i przyjemnie

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-11 23:46:20 /


Kupiłem w tej dziadoskiej sieci serwisów http://www.norauto.pl/ na Wrocławskich Bielanach konkretnie jutro zrobie fotki i wrzuce.

nEon Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-12 00:02:09 /


Jest tutaj opisany: http://www.stp.com.pl/produkty/funkcjonalne.html#funkcjonalne03

nEon Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-12 00:02:54 /


Fotki Fotki:) nie tylko Ty walczysz z jasnymi materiałami tapicerek:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-12 00:04:44 /


po co pisales o v70?
juz chcialem psioczyc.
pozdrowienia.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-12 01:59:15 /


hehe dokladnie to samo pomyslalem jak przeczytalem o v70 :))

to są takie specyfiki, że psika się na fotel i pozniej szczoteczką ściąga czy trzeba wyjmować tapicerkę? bo mnie też mycie czeka w ścierce.. :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-12 02:49:35 /


lol a mnie czeka mycie w W124... ;p

lakukaracza Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-12 09:03:03 /


a ja chyba tez sie wylansuje i se kupie coś z jasnym środkiem do przeprania

Mysza liil (EM) / 2009-04-12 09:11:28 /


Nie wiem czym tu sie lansowac 11 letnim Volvo co warte jest mniej niz niejedno Capri na formu? Chlopaki czy wam od...balo??? Chcialem opisac sytuacje nic wiecej, trzymajcie swa zawisc na wodzy. Oto fotki troche slabe dzis slonko zaszlo:/

nEon Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-12 10:15:29 /


Już wiem co kupie do czyszczenia wnętrza, widziałem na ich stronie też ciekawe specyfiki do czyszczenia silników z brudu smarów itp oraz do czyszczenia gazników i wtryskiwaczy, ciekawe czy działają tak samo dobrze jak ten Tuff Stuff

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-12 10:28:10 /


Może działac tak dobrze, że i z ciemnego wnętrza zrobi jasne.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-12 10:46:08 /


ciekawy wątek,ja ostatnio trochę skórę na siedzeniach cifem potraktowałem ,ale w załamaniach kiepsko to wyszło,częsćć syfu się domyła,no i te podziurkowane fragmenty też kiepsko;/

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-12 11:23:04 /


Plastiki pieknie się czyści ,niemal zapomnianym naturalnym środkiem występującym pod nazwą Szare Mydło.Jesli chodzi o zabrydzoną skórę pod postacią kutrki na moto ,czyściłem to Body Milk Kaloderma.Niemniej jednak ten STP chętnie bym wypróbował.Dobrze wiedzieć co jest wypróbowane i działa.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-12 11:48:41 /


ja polecam produkty firmy sonax, coprawda do czyszczenia skór nie testowałem, ale do plastyków tak oraz neutralizator zapachów, efekt conajmniej dobry.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-12 12:52:28 /


Ten środek do czyszczenia silników też daje rade. W czwartek wymyłem nim skrzynię z całego syfu i jest ładnie. Nawet pomyślałem żeby skrzynie czymś pomalować, ale z drugiej flanki......... po co...

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-12 18:24:30 /


Tak jak pisze Murmur - czyściłem kiedyś plastiki szarym mydłem i miękką szczoteczką - dużo roboty, ale potem auto wyglądało jak z fabryki w środku.

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-12 18:29:56 /


STP TuffStuff bardzo dobrze nadaje sie do powiezchni niechlonnych (plastiki, dermy itp) skutecznie rozpuszcza nawet stary brud.

Vanish lub np. plyn do prania dywanow Wezyr, bardzo dobrze sobie radza z wszelkimi tapicerkami. dobrze jest miec pod reka odkurzacz z mozliwoscia zbierania wody, zwieksza skutecznosc prania odsysajac rozmoczony brud. przetestowane na 2ch tapicerkach granadowych efekt z szaroburych do jasnych foteli udany.

Srodek do usuwania smarow bardzo dobrze je usuwa jednak gdy mamy goly metal lepiej go pomalowac, bo powiezchnia jest wyjalowiona i zardzewieje.


Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-12 20:43:20 /


a czy ten spray do czyszczenia silników nie uszkadza lakieru?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-12 21:30:26 /


A tak przy okazji jak ktos chce ladnie wyprac podsufitke taka dziurkowana to polecam wrzucic ja do pralki na 2-3 razy nic jej sie nie stanie a wychodzi jak nowa:)

nEon Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-14 08:45:12 /


Faktycznie ten STP Tuff Stuff daje rade. Wlasciwie do na razie nie znalazłem brudu, z którym by sobie nie poradził- rozpuszcza bród głęboko zalęgły w rowkach tapicerki. Daje rade- polecam. Jak na razie to jedyny srodek, ktory w ogole ruszył moją tapicerkę.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-21 22:06:34 /


A czy kiedyś ktoś odczyścił tapicerkę jasną z plamy po farbie olejnej? Jak się do tego zabrać by całkiem jej nie zasyfić?

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-21 22:14:14 /


Curtis a jakie Ty elementy tapicery ( i z jakiego materiału) tym czyścisz? Bo mam brudną podsufitkę i szukam czegoś właśnie do tego..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-22 15:07:32 /


MILO zdejmij i do pralki.

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-22 18:18:46 /


Hehe tak. Jak ja zdejmowałem podsufitkę to mi rękach zostawała.

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-22 18:37:02 /


To znaczy, że jak byś się zabrał za czyszczenie to by została na szmacie ;-)

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-22 20:38:46 /


Milo, wszystko tym jade. Idzie jak burza. Nie przebarwia. Tylko na podsufitke wez gąbeczke, nie szczotke.

Najlepiej to dziala w ten sposob, ze najpierw rozpylamy srodek na syf, czekamy okolo 30 sekund, szorujemy szczotka/gabka/szmatka, nastepnie to co wyszorowalismy sciagamy wilgotna, przepłukaną szmatką, a potem sciagamy reszte sucha, czysta szmatka.

No i tyle.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-22 21:04:11 /


Dzięki. Dziś to jeszcze kupię, aż mnie skręca z ciekawości.

Dirk, z tym ściąganiem to nie takie proste, bo u mnie jest ona na rantach (po d uszczelkami) przyklejona i prawie na całej długości poszarpana. Więc wystarczy, że klej by w jednym miejscu trzymał mocniej i... dupa. :/ Jak będę miał kasę to uszyję nową ale teraz chcę zreanimować to co mam. Tym bardziej, że jest tylko jedna dziura i to nie koszmarna.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-23 11:08:52 /


Potwierdzam, tuffstuff daje radę porównywanie do Cifa, a chyba jest mniej "ścierny":D
A macie jakiś sposób na wyblakły skaj?

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-11 17:24:26 /


I ja potwierdzę działanie środka STP, a na poparcie dołącze zdjęcia foteli które czyściłem wczoraj (co prawda nie były robione w tym samym miejscu, ani tym samym aparatem, ale powinno być widać o co chodzi).

No i postuluje, aby teraz firma STP, dzięki wspaniałej reklamie wsparła stowarzyszenie Capri.pl :)

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-19 09:00:09 /