logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Regeneracja wspomagania od Scorpio

Regeneracja wspomagania od Scorpio

Czy można samodzielnie zregenerować wspomaganie od Scorpio gdy cieknie z niego? Wydaje się to możliwe, zwłaszcza że firmy jakieś to robią. Musi tam być przecież simmering i łożysko, tylko jak to zdemontować żeby nie połamać? Może ktoś robił albo widział jak robią coś takiego? Proszę o poradę...

Pozdrawiam

Speedo / 2004-02-11 12:48:49 /


wszystko mozna ale zestaw naprawczy kosztuje 200-300zl i duzo czesci w nim jest jednorazowych, latwo je zniszczyc jak bedziesz eksperymentowal
a wspomaganie nie jest takie latwe do zlozenia

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-11 13:43:47 /


i wszystko jasne:)
a nie lepiej kupić używany dobry magiel??
myśle, że do scorpio nie ma z tym problemu?:)
sam sprzedałem idealny za 150zł.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-11 14:11:12 /


Pewnie że nie ma, ale samemu zrobienie sprawia mi większą frajdę (i nieraz jest o wiele tańsze) :) Idąc tą drogą można sobie kupić nowe albo inne auto jak stare się psuje :P Ostatnio kolesiowi za naprawę pompy wtryskowej do diesla fachman krzyknął 700zł (wymiana simmeringu i łożyska, tak mówił). Koleś się przeraził ceną, rozebrał i co się okazało? Łożyska nie było wcale w tej pompie tylko prosty simmering za kilka złotych, przyjemna robota, godzinka pracy i 700 w kieszeni.

Ale ten zestaw naprawczy drogi, chyba jednak sobie kupię to używane za 150, gorzej jak też będzie się lało :(

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Speedo / 2004-02-11 14:18:16 /


O ile nie trzeba szlifowac listwy to uszczelniacze zmienisz sam.
A jak cos to mam taki dobry magiel, wal na priva.

Mysza liil (EM) / 2004-02-11 15:58:48 /


Przepraszam, ale z mojej winy źle się zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o całą listwę (maglownicę) tylko o samą pompę. Listwę mam suchutką tylko z pompy cieknie mi na osi, i chciałem to jakoś uszczelnić. Pompę mam taką całą czarną połączoną ze zbiorniczkiem w jednym bloku.

Speedo / 2004-02-11 17:08:00 /


jak już tu jest ten post to mam pytanie:
Czy od scorpiaka pasuje magiel do grani oraz czy muszę zmieniać pompę też wprzypadku gdy maglownica podejdzie....zresztą u mnie to magiel leciał przewody popękałt a z pompy zaczęło lecieć;(

gilmor / 2004-02-11 17:50:01 /


Uszczelnienie na osi to problem, moze byc potrzebna druga pompa :-(
Granady tak okolo po 82 i scorpio 2.0 OHC mialy te same pompy

Mysza liil (EM) / 2004-02-11 18:58:03 /


mam reperaturki do pompy od Capri, jest taka sama

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-11 21:16:20 /


mogą być dwa powody
jeden: cieknie bo poleciał simering na osi
dwa: cieknie bo wytarty jest wałek (oś) lub ma wżery

AD1. wymiana simeringu to 1h roboty + simering ok 30zl
AD2. to bardzo dużo roboty włącznie z podtoczeniem wałka i dorobieniem nowej tulejki + simering 30zł + rozebranie całości + złożenie tego do kupy

muszisz zobaczyć czy oś wałka ma wyczuwalne luzy na boki jak tak to patrz punkt 2
jeśli nie punkt 1
P.S. u mnie był punkt 2 :(

Consul2.3V6 / 2004-02-22 11:43:01 /


A co do magla samego !!!!
to da sie stwierdziec samemu czy jest ok czy do bani
ale taki wyjety
dostalem magiel razem z wozikiem koles twierdzie ze jest ok
ale to tylko jego gadanie a ja niedowiarek jestem
wymienic sobie tez sam wymienie bo to nie problem ,stwierdzic czy dobry to stwierdze ale dopiero jak bedzie pod obciazeniem czyli na miejscu , a nie chcialbym sie niepotrzebnie narobic i ...... wiadomo
a mowie o maglu do grani za wspomaganiem !!!
a jeszcze dostalem droga pompe ale to czy ok to mniejszy problem bo latwiej wyjac i wlozyc

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-10 21:18:50 /


Podlacz magiel, ten ktory masz do sprawdzenia, pod pompe w samochodzie - zdejmij manszety i obserwuj czy nie wyplywa olej. Jesli to magiel starego typu zwroc uwage czy nie 'skreca' sam po uruchomieniu silnika. Nie sprawdzisz moze czy dobrze wspomaga (mozesz sie z kims posilowac, Ty obracasz za walek kierowniczy, a ktos stara sie w przeciwna strone przepychac drazek kierowniczy - sprawdzisz czy wogole cos dziala), jednak jesli nie bedzie mial wyciekow jest duza szansa ze bedzie sprawny.

Mysza liil (EM) / 2004-04-10 21:25:03 /


dzieki
bedzie zabawa bo teraz mi nie dziala pompa + magiel hahaha
tzn luz na kierowace mam i to niezly !!:-( i pompa w przedramieniu X2 w sumie to cale konczynki gorne to niezle pompki hahaha do krecenia
wiec najpierw pompe wloayc trzeba
moze dziala ?????

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-10 22:58:40 /


Moze juz bylo to gdzies mowione, ale jestem tu nowy. Mam scorpio z '95 i razem z nim mam wyciek plynu ze wspomagania. Powiedziano mi ze to maglownica (cokolwiek to znaczy). Chcialem sie zapytac czy macie jakis namiar na miejsce gdzie w Warszawie mozna przeprowadzic regeneracje wspomagania i ewentualnie ile taka usluga moze kosztowac. dzieki za info.

carpi / 2004-05-12 14:09:58 /


prawdopodobnie wystarczyło by wymienić uszczelnienia w maglownicy.. komplet orginalnych do scorpio to koszt ok 300pln w autoplazie na Popularnej.. co do robocizny to nie możesz jechać do jakiegoś dłubka ale w przypadku magla może to się nienajlepiej skończyć.. dowiedz się ile w serwisie forda bedzie kosztowała naprawa.. nie powinna przekroczyć 500pln.. a przynajmniej dostaniesz gwarancje na wykonaną naprawę..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-12 14:28:50 /


Ponoc wieloryb ma nierozbieralny magiel, ale kto wie...

Mysza liil (EM) / 2004-05-12 14:29:21 /


regeneracja to kupa kasy i niekoniecznie odniesie efekty
lepiej chyba kupic uzywany, to nie sa stare samochody i jest duza szansa ze uzywka bedzie dobra

a poza tym to narazasz sie na zjebke piszac tu o Scorpio :)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-12 14:48:37 /


mustang tez ma niby nierozbieralny, ale tylko w teorii :) przerabialem temat i jest to dosc droga impreza. ale teraz jest cacy.

ps. uszczelniacze do magla wygladaja na simmeringi, ale nimi nie sa, sa to uszczelniacze wysokocisnieniowe, specjalne i jeden kosztuje od 70 do 100zl. nie daj sie namowic na simmering bo cisnienie go wywinie na druga strone.

Kriss_MustangII / 2004-05-12 14:53:39 /


camaro !!!

nie mam skorupy ale ......

o roznych samach tu sie pisze ....
bejce , ople .....
wiec co do poczciwweego fordziny macie?? ktory sluzy nie jednemu za dawce silnika
( u mnie wlasnie)
?????????

ps : a moze jestem tu za krotko i nie czaje???

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-12 18:11:01 /


przeciez ja nikogo nie zjechalem i odpowiedzialem na pytanie
(sam mam Scorpio)
tylko ostrzeglem o mogacym sie posypac gradzie kamieni :)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-12 18:45:28 /


spox
kamienie juz leca na "forda vectre" :d
hahahahah

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-12 19:14:44 /