logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » prawa autorskie

prawa autorskie

mam takie pytanko do ludzi co sie znaja
czy jesli na www.edysk.pl zrobie konto i umieszcze tam spakowane zdjecia tuningowanych capri/taunus/granada wyszukane w internecie (a sporo tego mam)
a pozniej udostepnie to dla klubowiczow to bedzie to naruszenie praw autorskich ??

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-11 21:17:24 /


Jeśli nie będziesz miał zgody na rozpowszechnianie to będzie to naruszenie praw autorskich

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-11 21:35:58 /


przyznam, że ekspertem nie jestem, ale jeśli zdjęcia które tam zamieścisz i udostępnisz masz z internetu, to nie naruszysz prawa autorskiego, ponieważ zostały już one udostępnione do wglądu i rozpowszechnione. Chyba, że zamierzasz odnieść jakieś kozyści finansowe z tego tytułu

Daniello / 2004-02-12 00:35:28 /


Zaznacz ze sa to foty pozbierane na necie i jesli ktos rosci prawa to usuniesz Wtedy nie ma konfliktu bo jak komus nie bedzie pasowac to problem zniknie. Sam z wlasnego doswiadczenia wiem ze nie fajnie jest znalesc swoje zdjecia na czyjejs stronie a tak kiedys mialem jak ktos zamiescil foty MAXa i nawet nie wiedzialem o ich istnieniu
NARRA

Q_Back / 2004-02-12 08:49:10 /


to moze MK udostepni na FTP jakas mała przestrzen(około 100MB) :D
bo chetnie bym sie podzielil tym co mam :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-12 09:36:43 /


Niestety z gruntu rzeczy racji nie macie - zdjęcia opublikowane w sieci chronione są takim samym prawem autorskim jak wszelkie inne formy ich prezentacji. Publikacja w sieci tylko sprawia właśnie, że przez niektórych odbierane jest to jako "wypuszczenie w świat". Ale nic z tych rzeczy.
Na stronie (tej) jest galeria, ze zdjęć zebranych głównie z sieci - w dużej części od Was. Ja tą galerię swego czasu chciałem wyrzucić, po tym jak dostałem kilka maili z wątpliwościami właścicieli zdjęć co do obecności tych zdjęć tutaj. Jest to dość jawny gwałt na ich prawach autorskich, którego czynić nie chciałem. Zaprotestowaliście, galeria została, pomimo że ciągle uważam że powinna zniknąć. Mamy tu taką masę własnych zdjęć, że nie potrzebujemy do niczego tych galerii, tym bardziej że każdy może sobie te zdjęcia sam znaleźć gdzie indziej.
Podsumowując, będę raczej dążyć do wyrzucenia tego co jest, niż do powiększania tego zasobu.
Skoro w temacie, to jeszcze parę słów o tych materiałach co są na ftp. Nie jestem absolutnym purystą w temacie praw autorskich (co powiedzmy powodem do dumy nie jest), ale staram się prezentować tu materiały na zasadzie "fair use", która to zasada wprowadza nieco odcieni szarości pomiędy czernią plagiatu i bielą dysponowania jedynie autoryzowanymi materiałami. O ile materiały są jaśniejszego odcienia, to mogą być, ale wyklucza to niestety np. teledyski w których śmignęło Capri, bo to dość jawny i jednoznaczny konflikt, konsekwencje są dość konkretne.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-12 11:52:35 /


a w przypadku gdy wykonawca sam udostepnia teledysk w sieci, a strona na ktorej sie znajdyje wolno chodzi? to jak jedna osoba sciagnie i wrzuci na ftp to latwiej bedzie innym sciagnac i obejrzec.

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-12 11:59:27 /


no to taunusowcy jak chcecie fotki tuningowanych bryk to do mnie na priv :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-12 12:06:21 /


Segal: to wszystko zależy od dozwolonego przez autora sposobu użycia. Jeżeli jawnie pozwala na redystrybucję, to nie ma problemu. Przez domniemanie jednak bym tego nie zakładał. To zresztą dokładnie jak z tv - też jest przecież publicznie dostępna - możesz sobie nagrać cokolwiek do własnych celów, ale redystrybuować ani publicznie odtwarzać bez pozwolenia a zwykle i opłat nie możesz.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-12 12:22:41 /