logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » garaż » Manometr, miernik ciśnienia sprężania, jaki kupić?

Manometr, miernik ciśnienia sprężania, jaki kupić?

Hej, ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Chciałbym sobie jakiś kupić, bo nie chce znowu pożyczać od remona :) Czy przykładowo taki sprzęt jest wiarygodny?

http://www.allegro.pl/item615817296_miernik_cisnienia_sprezania_benzyna_trisco_fvat.html

Podajcie proszę propozycje/uwagi na ten temat. Dręczy mnie to bo z jednej strony nie chcę na to przeznaczać fortuny, a z drugiej chce mieć w miarę dokładny pomiar.

żbik / 2009-04-29 23:34:11 /


bedzie ok, kupisz taki za około 80 pln we wrocławiu:)

tazzman Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-29 23:41:02 /


Mam taki i działa bez zarzutu. Powtarzalność pomiarów bardzo dobra wkręcasz w gniazdo swiecy i po problemie. Nie trzeba mocno dokręcać wystarczy tyle ile dasz rady w ręce. Ważne tylko zeby nie kręcić za przewód elastyczny bo się skuwka luzuje i potem tam dmucha. Ja musiałem sobie od nowa zakuć.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-30 08:11:11 /


też mam taki kosztował mnie 50 pln i nie do wszystkich głowic to wkrecisz, a wiesz dlaczego?? bo np w 2.9 jest lekki próg i dopiero zaczyna sie gwint... a na koncówkach masz dokładnie ze 3-4 zwoje.... wiec musiałem dorobić przedłużke z większa iloscią zwoji żeby wszedł dalej... takie moje doswiadczenie z 2.9, do dohc tez nie pasuje... nie wiem jak w innych.... najlepiej kup zegar co w zestawie jest też koncówka gumowa na docisk... niewiele droższa..

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-30 15:49:41 /


podejdź na grunwaldzką 22
Tam chyba kupowałem swój i miał w komplecie tą gumową końcówkę. Jej wadą jest konieczność posiadania pomocnika (-czki).
przy tej cenie nie spodziewałbym się dużej dokładności, ale w sumie czy jest ona konieczna?

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-30 20:26:52 /


wystarczy zrobic połączenie + z aku do elektromagnesa przy rozruszniku... i 1 osoba wystarczy.. a co do dokładności to jak nawet cie orżnie o 1 atm... to i tak bedziesz miał porównanie 6 czy tam ilus cylindrów... a mi np mam pomaga czasami przy odpowietrzaniu hamulców .. wiec przy pomiarze cisnienia tez ci może pomóc..:)

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-30 20:54:12 /