logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Korek.

Korek.

Korek do baka w Granadzie III musi byc "odpowietrzany" (zgadlem wczoraj, jak przy otwieraniu trysnelo mi pol litra benzyny w twarz). Teraz musze zmienic korek, ale jedyny ktory mam w swoich zbiorach na szybko jest od dziobaka, czy te sa odpowietrzane? Nie pamietam...

Zombie / 2009-05-01 10:41:45 /


Żaden korek od oldforda nie jest z odpowietrznikiem. Bak ma osobne odpowietrzenie.

Mysza liil (EM) / 2009-05-03 20:12:31 /


Zombie, granada III to scorpio I, a odpowietrzenie zbiornika w Granadzie IIb (czyli po FL) jest w rurze wlewowej jakieś 5 cm poniżej korka, idzie rurką wzdłuż rury, po zbiorniku do tyłu i zakręca w lewą stronę, kończy się na poziomie prawej opaski mocującej zbiornik. W metalowej części rurki przy samej rurze wlewowej jest kulka zabezpieczająca. Może to ona w wyniku korozji zamknęła odpowietrzenie.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-04 09:43:18 /


Czesc Jarek, pisze ze III bo tutaj u nas tak sie przyjelo a ja sie nie przestawilem na Polskie :).

Kulka powaiadasz? Jak zagladam do Baku przez rure to powinienem to widziec?
A co do odpowietrzania, originalny korek ktory siedzial na wlewie jest odpowietrzany, teraz jezt zalozony taki na klucz skadkolwiek bo chamy kradna benzyne po nocach...

Pozatym okazalo sie ze ten ktory siedzi teraz na wlewie tez jest odpowietrzany, dlatego nawet jakby sie zatkalo costam, to nie powinno mi prysnac benzyna w dziob?
Nie potrafie sobie tego nijak wytlumaczyc, przejechalem 300 km i bylo troche ponizej 1/4 baka, sru, na stacje, otwieram i chlust... Ale tak przynajmniej cwiartke szklanki... Jakies pomysly co to moze byc?

Zombie / 2009-05-04 13:01:05 /


nie powinieneś widzieć, bo to jest na zewnątrz rury wlewowej. Jedyne co mi do łba przychodzi, to paliwo w wężu przelewowym, ale on też jest króciutki i idzie nieomalże pionowo jak rura wlewu. Lewitujące paliwo czy jaki ch..?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-04 14:25:09 /


Niewiem. Na razie przelozylem orginalny korek i obaczymy co tam i jak tam... A noz widelec naprawde cus jest zatkane?

Zombie / 2009-05-04 15:24:31 /


jak mówisz ze kradną benzyne to ja bym to zostawił tak jak jest moze któremu złodziejowi chluśnie w morde to sie oduczy kraść ;]

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-05 10:20:50 /


wracaj do Polska, tu nic nie kradną, bo jest dobrobyt i benzyna tania!

Mysza liil (EM) / 2009-05-05 10:36:03 /


Tutaj tez kradna regularnie numery rejestracyjne :).

Zombie / 2009-05-05 11:26:04 /