logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » czy da się zarejestrować w polsce samochód z kierownicą po prawej stronie?

czy da się zarejestrować w polsce samochód z kierownicą po prawej stronie?

darius102 / 2004-02-12 12:56:51 /


na pewno sie da, widzialem poloneza (tak tak) z kiera po prawej na naszych blachach...

VV0Lf Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-12 13:00:45 /


wlasnie....bo jezeli chce przyprowadzic samochod, ktory nigdy niemial zamiennikow aby go przerobic na europe..ja wyslalem maila do pzmotu i jeszcze czekam na odpowiedz a minelo juz 3 tygodnie... pomozcie koledzy..jak to jest
( sorry ze sie doczepilemdo watku )
pozrdowionka

TomekmaniaC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-12 13:08:01 /


Z tego co wiem, to tylko wyprodukowany przed 1984 r. i to na żółte blachy jako obiekt kolekcjonerski. Do 1999 r. można było jeszcze na mienie przesiedlenia, ale to juz upadło, dzieki czemu pewna (na razie nie spełniajaca wymogów obiektu zabytkowego) Perana ciągle przebywa w Oberursel.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-12 13:08:09 /


Nie wiem czy coś się nie zmieniło, ale kilka lat temu znajomy rejestrował pf125p z kierownicą po prawej stronie, a znajomy z Wrocławia około 13 lat temu miał takiego malucha i obaj nie mieli kłopotów z rejestacją.
Kierownica to pryszcz, co innego, gdybyś miał rurę wydechową skierowaną w prawo.;-)
Poza tym chyba nikt w wydziale komunikacji nie pyta po której stronie jest kiera?

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-12 13:10:28 /


Dz.U.03.32.262
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.)

Na podstawie art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602, z późn. zm. 2) ) zarządza się, co następuje:

Dział I - Przepisy ogólne

§ 9. 1. Pojazd powinien być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby (tu leca duperele o hałasie, tłumikach, szybach, itd...)
2. Kierownica w pojeździe o liczbie kół większej niż trzy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 40 km/h, nie może być umieszczona po prawej stronie pojazdu.
3. Przepis ust. 2 stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r.

Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o "dacie pierwszej rejestracji pojazdu", rozumie się przez to dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą - dzień pierwszej rejestracji za granicą.

Pozdro.



KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-12 13:43:16 /


czyli z tego wynika, ze jezeli samochod jest unikatowy ( produkowany jedynie na rynek japonski i angielski ) i tylo i wylacznie mial kierownice po prawej stronie to nie ma szans aby go zarejestrowac??
To ja powiem tak....DO DUPY Z TAKIMI PRZEPISAMI....
pozdrowionka

TomekmaniaC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-12 19:11:36 /


Można zarejestrować tylko jako zabytek lub pojazd kolekcjonerski (trzeba mieć kolekcję). Pochwal się co to za auto?

Krzychu / 2004-02-12 19:14:24 /


to nie jest zabytek, ale w polsce nie wiem czy znajdziesz 5 sztuk...chociaz
Mianowicie chce zakupic Nissana Skylina GT-T R-34 z '98 roku i ze wzgledu na ubezpieczenie duuuuuuze w angli zarejestrowac i ubezpieczyc go w polsce, a czy mam kolekcje? no jasne capri i ducato :-P

TomekmaniaC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-12 19:23:01 /


sru tam :) jak kupisz to dasz rypa? :) na zlocie of korz

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-12 23:06:48 /