logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Gdzie zacząć ściganie się youngtimerem?

Gdzie zacząć ściganie się youngtimerem?

Siema!

Wybiera się ktoś?
Mamy ochotę z Małżonką przejechać się na jakiś zlot yountimerów. Niekoniecznie chodzi o ściganie się na poważnie, bo nasz caprik niespecjalnie się do tego nadaje, ale może jest jakaś impreza, na której liczy się bardziej uczestnictwo i dobry klimat, aniżeli ryk silników oraz czasy prób sportowych.

Czy ktoś ma może namiary na jakąś taką imprezę w nadchodzącym czasie?
Czy ClassicAuto Track Day - Tychy 23 maja to dobra okazja, żeby po raz pierwszy ruszyć do skromnego współzawodnictwa z innymi youngtimerami?

Wybiera się ktoś?

Pozdro
Bartek

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-06 23:30:10 /


Myślę że tak.
Ja swojego niedawno do kupy poskładałem i zastanawiam się czy się nie wybrać.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-06 23:35:52 /


Heh, Track Day to jest przecież już półprofesjonalka w amatroskim jungtajmerowym ściganiu, obawiam się, że tak jak na YoungtimerParty w Poznaniu możecie trafić na ryk silników, dobrze wjeżdżonych driverów i pęd ku mocy ;)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-07 00:00:22 /


Kwestia czego kolega oczekuje? Ścigać się w sensie dosłownym - na torach -można na Youngtimerparty, czy Pucharze Capri lub Spring Open. Można też "brać udział" ... np. w rajdach zabytków Automobilkubowych, BGC czy różnych okręgowych. Tu jest trochę walki z mapami, testami, itp. Są też próby typowo sprawnościowe. Można też się poprostu zlatywać w ramach samego zlatywania. Tak, że przez cały sezon dzieje się mnustwo imprez - kwestia wyboru.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-07 00:15:46 /


najlepiej spod świateł ;P

Mysza liil (EM) / 2009-05-07 07:22:10 /


na classicauto paru z nas jedzie, ja osobiście polecam, jest co prawda ściganie na poważnie ale są też przejazdy luźne przez resztę wolnego czasu więc można się wyjeździć swoim tempem, i doskonalić umiejętności w bezpieczny sposób.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-07 09:06:48 /


http://www.capri.pl/forum/351585

fajny klimat, sporo aut

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-07 09:43:31 /


10-12 lipca YTP - http://www.youngtimerparty.pl

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-07 18:13:38 /


Na początek polecam konkurs elegancji w ramach jakiegoś zlotu samochodów zabytkowych. Jest spokojnie, dobry klimat i bardziej liczy sie uczestnictwo ;)

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-08 08:36:35 /


W Tychach pewnie będziemy sporą częścią Górnośląskiego oddziału ;-)

Ja chyba nie wystawiam auta w szranki , bo jeszcze silnik na dotarciu ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-08 10:20:23 /


no własnie! kto bedzie w Tychach jako uczestnik? Pająk pewnie tak, kto jeszcze?
no bo trzeba transparenty przygotować :)))
bede jako kibic ( mam 3 km do toru ) i mam nadzieje że będzie na co popatrzeć

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-08 19:29:13 /


ha chcialem do Tych jechać równiez ale nie zdążę z przekładką silnika... jednak czekam na relacje :)

J.J.J Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-08 23:05:45 /


Szukam sobie i szukam w necie i nie potrafię znaleźć tych lajtowych imprez, o których wspominacie. Jakby ktoś miał namiary, to bardzo poproszę.
A do Tychów chętnie bym się wybrał, ale niestety jako kibic tylko. Mój caprik na razie tylko do crusingu się nadaje.

Pozdro

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-14 14:17:13 /


z tego co widze masz takie auto jak, to którym Witan w zeszłym roku robil swietne wyniki na Trackdayach Classicauto. Ja zaczynałem jak większość z nas na PC a potem na rajdzie Żubrów 2007 i jechałem Capri 2,3 w automacie. Cały czas jestem zdania, że w amatorskim motorsporcie doświadczenie znaczy więcej niż super przygotowana fura, więc trzeba startować gdzie się da, a nie zastanawiać się czy auto jest odpowiednie.

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-14 14:38:28 /


Dokładnie, a co do następnej imprezy to masz niedaleko wawy, Track Day "Ułęż", 20 czerwca 2009 roku

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-14 14:58:00 /