logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » rejestracja jako pojazd specjalny.

rejestracja jako pojazd specjalny.

... ostatnio wpadły mi w ręce dokumenty od samochodu luksusowego który jakimś sposobem został zarejestrowany jako "pojazd specjalny do przewozu farmaceutyków i krwi" wynikiem takiej rejestracji jest OC na poziomie 290 zł za 5L pojemności :) Czy ktoś się spotkał w praktyce z taka rejestracją? jak to zrobić? Chętnie zaoszczędził bym pare groszy na ubezpieczeniu swojego Forda.

turning / 2009-05-13 11:12:15 /


Ja mam zarejestrowaną Granadę jako pojazd specjalny- pogrzebowy. Ale niestety niewiele mogę pomóc, gdyż sam tej procedury nie załatwiałem, już taką kupiłem. Z tego co wiem to pojazd pogrzebowy musi przejść jednorazowo dodatkowy przegląd i ma to coś wspólnego z sanepidem. Potem z kwitkiem z przeglądu do rejestracji i wuala, jak mawiają Rosjanie.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-13 11:28:00 /


a ambulans? mój kolega ma Uaz'a z wojska z papierami na ambulans i płaci również jakieś grosze za OC, zastanawiam się właśnie nad Uazem i też mnie interesi jak wygląda procedura takiej rejestracji

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-13 17:02:07 /


....drążąc temat dowiedziałem się że można zarejestrowac jako bankowóz - wystarczy wozić ukryta kasetkę w bagazniku. Jednak nadal procedura rejestracji jest mi nieznana....

turning / 2009-05-22 09:28:05 /


Znajomy miał kiedyś zarejestrowanego Jaguara jako bankowóz chyba właśnie. Z tego co wiem mało, że niższe OC miał to mógł rozliczać VAT z auta... były to czasy kratek a XJ6 Sovereing dziwnie by z takowa wyglądał. Niestety nie mam pojęcia jak wygląda procedura rejestracji i czy każde auto się kwalifikuje

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-22 17:04:57 /


to moze choc jako specjalnej troski?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-22 23:06:01 /


Słyszałem, że można jako pojazd specjalny zarejestrować auto kempingowe. Może coś wiecie na ten temat? Jeśli nie to będę drążył ten temat i jak coś to dam znać.

Fryderyk Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-26 10:41:50 /


Ja miałem granadę kombi a w dowodzie: specjalny - pogrzebowy

Mysza liil (EM) / 2013-05-26 15:25:26 /


ponoć sie da, bo u mnie sąsiad z osiedla ma tak zarejestrowanego Landrovera tylko cos musiał poprzerabiać założyc firanki dorobic składane łóżko z deski, opinia, przegląd i dało radę, nie musi tyle OC płacić.

aaannnd Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-27 08:41:11 /


A nie trzeba mieć jakiejś działalności? Usług pogrzebowych wpisanych w EKD, czy coś w ten deseń?

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-05-27 08:54:11 /


Ja miałem specjalny pogrzebowy bez prowadzenia działalności. Ale już go kupiłem jako karawan.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-05-27 09:46:30 /