logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » felgi ALESSIO

felgi ALESSIO

Mam okazje zakupu takich felg jak poniżej na zdjęciach(17stki z oponami 205 na 40 i moje pytanie brzmi czy warto wymienić swoje RSy 7 na coś takiego?
Prezentują się jak na moje oko dośc widowiskowo tylko czy to podejdzie do Tanusa III.Niestety nie miałem możliwości przymiarki.Rozstaw szpilek podobno pasuje,pochodzą od Forda Focusa.
Popierwsze jak by się na tym jeździło?Czy zawiecha w Taunim poradzi sobie z takim obciążeniem,trzymałem je w rekach:jakieś cholernie ciężkie mi się wydają poruwnując je do RS.
Do tego dochodzi jeszcze średnio przystępna cena.
Czy ktoś z was przymieżał taki wynalazek do Tanusa,myśle że jak by sie uprzeć do wszystko się da,tylko czy warto???

aro / 2004-02-26 09:28:23 /


czy technicznie pasują czy nie to mi sie wogóle niepodobaja i bym zostawił rs 7

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-26 09:46:34 /


nie przymierzałem, ale "na czuja" odradzam:)
tym bardziej, że na tych RS-ach wyglada bardzo fajnie!
a jeździć to by sie na takich lakach raczej nie dało:(

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-26 09:50:49 /


Nie dosc ze (wg mnie) zupelnie nie pasuja to takiego kultowego autka. To na profilu 40 i naszych drogach felgi pewnie predzej czy pozniej by sie zwichrowaly, poza tym zawieszenie oberwie tez porzadnie.
Wg mnie nie ma jak 13 i duuzy balon :)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-26 09:59:13 /


Nie wiem czy na tym da się jeździć,ale chyba znalazłem właśnie zdjęcie czerwonego Tanusa z działu nasze samochody,słabo widać ale chyba ma takie właśnie buty.
Facet który miał je na focusie,sprzedał je bo stwierdził że w naszym kraju na naszych drogach to się można na tym zabić,czyli coś w tym musi być.


aro / 2004-02-26 09:59:52 /


focus jest autem przednionepędowym.. tak więc felgi te mają duże ET.. obawiam się że zakładając je do taunusa musiał byś dołożyć kilkucentymetrowe dystanse...

co do profilu opon to da się jeździć ale baaardzo twardo.. i trzeba szerokim łukiem dziury omijać :)))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-26 10:12:36 /


Średnica całego koła ta sama co 165SR13, ale profil 40 przy szerokości 205 to jak 185/45 albo 165/50 - ważącym tonę autem po torowiskach i łatanym asfalcie nie pojeździsz, zapomnij tez o parkowaniu na chodniku. Einpresstiefe od Focusa będzie wymagała dystansów conajmniej po 15mm na stronę i długich szpilek, bo inaczej koła wpadną pod błotniki jak w elektrowozie EU07 znanych skądinąd PKP. A poza tym wzór badziewny - totalny kotylion. Ani w stylu, ani w epoce, ani w (mojej przynajmniej) estetyce. Do Foki czy Mondeo (II) owszem, ale na pewno nie do Tauniego.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-26 10:21:55 /


Wczoraj mało brakowało już bym je wzioł.Ale dzisiaj jak już się przespałem pomału mi przechodzi,dotego jeszcze wasze komentarze, może gyby to by były szprychy...Osobiście uważam za największy minus to ten profil,jedne najechanie w dziure i fakt po feldze,pomijając aspekt wizualny macie racje przecież to profanacja,tymbardziej że swoje auto staram się utrzymać w stanie jak najbardziej orginalnym,sory za niepotrzebną chwilę słabości.
OK.Kończe debate.Zostaje przy RS-ach.

Gdy by komuś się zachciało takich alessio-"sresjo" moge podać namiary gościa na priva.Cena to 1800 zł 4 szt.z oponami michelinki,bieżnik na 3 sezony,w komplecie orginalne nakrętki do szpilek.(sory to chyba już powinno być w dziale ogłoszeń).

Dzięki za negatywne wypowiedzi.

Pozdro.

aro / 2004-02-26 10:42:49 /


za 1800 zł szok to wolalbym zamowic albo mangelsy albo blade-y :)
na ktorych tauni sie bosko prezentuje :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-26 15:31:37 /


przecież on ma RSy :-) RSy krzyże, wolfrace slot i minilite nawet atsy to najlepsze 7x13 do Taunusa nawet mangelsy sie kryją daleko za horyzontem przed tymi czeterema :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-26 18:30:51 /


Jeśli chodzi o cenę to chyba nie taki szok.Nowe takie felgi to koszt prawie 2.400 zł.Opony licząc tylko po 100 bo używki to mamy 400 + nakrętki 20 zetów za sztuke to mamy 3 setki.
Reasumując 1800 to jest prawie 50% ceny w stosunku do fabryki,czyli chyba nie tak źle?
Gdybam tak sobie... Mi ochota na nie całkowicie już przeszła.

I nie jeździjcie już po mnie, bo to troche inaczej jest jak sie coś zobaczy na żywca dotknie i takie tam...Zdjęcia to nie "to",prawie nigdy nieodzwierciedlają rzeczywistości,zawsze przekłamują w jedną lub drugą stronę...(to taka mała dygresja na swą obronę)...

aro / 2004-02-27 13:45:30 /


Co do zdjęć to moje auta ładniej wyglądaja na zdjęciach niż w rzeczywistości hahaha

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-27 15:07:13 /


Te fele to mi bardziej na jakas calibre pasuja...

Mysza liil (EM) / 2004-02-27 18:17:41 /