logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Kolor listw drewnianych na drzwiach

Kolor listw drewnianych na drzwiach

jaki byl oryginalnie kolor listw drewnianych i calej deski ze chowkiem itd
bo mam nie oryginalny a chce zmienic a nie wiem na jaki

darekg Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-22 22:00:26 /


poratujcie!!

darekg Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-23 10:59:26 /


Ja kupiłem lakierobejce mahoniową i nakładałem szmatką, wcierając bejcę. jedna warstwa i kolor był bardzo podobny do oryginału.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-23 11:14:32 /


na desce jest plastik - jego nie zabarwisz byle bejca. na drzwiach to aluminiowy tloczony panel z naklejonynm naturalnym fornirem - to juz jak kazde drewienko malujesz czym chcesz. odpowiadajac na pytanie, zalaczam fote oruginalnej faktury i koloru.

Ogolnie lakier bezbarwny (matowy?! - albo przez lata matowieje) czesto peka i sie luszczy. Ja pociagnalem swoje na drzwiach sadolinem do drewna, i wyglada jakos - niewielesie rozni (polyskiem glownie) od tego plastikowego panela na desce i kolo schowka.

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-23 22:46:32 /


jeżeli chodzi o taunusa to TC I z późniejszą tapicerką i TC II miały fornir zarówno na desce jak i na drzwiach.
mam te elementy nieruszane, lecz są już mocno spłowiałe. nie znam się na kolorach ale wygląda to mniej więcej jak dąb lub orzech (generalnie jest jasne). Do soboty mogę zrobić parę fotek w naturalnym oświetleniu.

sama bejca wnika w drewno więc jak kolor się nie spodoba albo w któreś miejsce za dużo wsiąknie i zrobi się przebarwienie to już pupa. raczej nie da się tego poprawić, chyba że na kolor ciemniejszy.
lakierobejce będą bezpieczniejsze bo kolor mają w samej powłoce

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-23 23:57:20 /