logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Dostępność szyb przednich do starych Fordów.

Dostępność szyb przednich do starych Fordów.

Niestety z mojej winy (to tak jest jak się chce porządnie przykleić lusterko i zastosuje się zły klej :-( ) pękła mi przednia szyba w Taunusie TC III (rocznik 1982). Autko nie za stare więc nie powinno być problemów. Zadzwoniłem do szybiarzy i okazało się, że mają taką szybę na miejscu więc umówiłem się na wymianę. Na miejscu okazało się, że niestety nowa szyba jest za mała. Różnica w rozmiarach jest minimalna - potrzebuję szyby 1396x611 mm a wszędzie dostępna jest 1389x607 mm. Oczywiście szybiarze mają głęboko w poważaniu klienta i nie chce im się poszukać odpowiedniej szyby, stosują standardowe "Nie ma w ofercie" i tyle.
Macie może jakieś doświadczenia w poszukiwaniu szyb? Ma ktoś może namiary na miejsca, w których takie szyby można dostać (najlepiej szybko i tanio ;-) ). Podzielcie się informacjami.

Oczywiście dałem ogłoszenie na mojej ulubionej stronce ;-) - http://www.capri.pl/market/33488 .

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-25 11:45:47 /


Może ta szyba co mają to jest poszukiwana szyba do TCII??? A szyb do TCIII to na stronie kupisz ze 100, więc nie wiem w czym problem.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-25 12:26:47 /


Właśnie we wszystkich ich katalogach szyba, która teoretycznie powinna pasować do mojego Tauna jest właśnie opisywana jako szyba do TC II, do TC III ma być ta mniejsza ale jak ją przymierzyłem do autka z ch... walca nie pasuje - jest o kilka mm za wąska i za niska, uszczelka jej nie przytrzyma.

Wiem, że na capri.pl na pewno coś się znajdzie ale jakbym tak chciał nówkę to nie ma :-P.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-25 12:59:08 /


z tego co mi wiadomo to w tcIII były dwa rozmiary szyby przedniej. w tcII i tak szyba zawsze będzie mniejsza niż w tcIII

rybaak Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-25 13:21:15 /


Tutaj mają szybę której szukasz: http://www.euroglas.com.pl/68/Auto-Szyby-do-FORD-TAUNUS/FORD/TAUNUS/AutoSzyby.aspx

Chris_13 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-25 16:15:40 /


a ja jeszcze dopytam o to peknecie, tak ku przestrodze
co trzeba zrobic by wklejajac lusterko rozwalis szybe?

Kriss_MustangII / 2009-07-25 17:47:06 /


Chris_13 - mają w katalogu, dostępnych brak.

Kriss_MustangII - nic wielkiego nie trzeba robić, jak był upał odpadło mi lusterko, nie chciałem kleić na taśmę dwustronną bo po jakimś czasie znów by odpadło więc postanowiłem przykleić klejem, nie miałem pod ręką kleju do szyb ale był Poxipol, skleiło się pięknie ale klej był za dobry i za sztywny, ściągnął szybę i po kilku dniach pękło ładnie wokół mocowania lusterka.

Właśnie przyjechałem od Classmobile'a, szyba leży na tylnej kanapie, od poniedziałku się przełoży (mam nadzieję, że przypasuje, wyglądała tak samo).

Tyko tak przyszłościowo, jak już wyschną źródła to skąd będziemy brać szyby? Przecież wystarczy mały kamyczek rzucony kołem ciężarówki...

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-25 19:41:44 /


Odświeżę kotleta.
Wiem że w TC3 były szyby 61.5 i 60.8. Pytanie czy można je stosować zamiennie stosując odpowiednią uszczelkę? Czy tc3 miał rożne wymiary obramowania przedniej szyby?

Przemek S. Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-11-29 19:22:52 /


Nie. Nie spotkalem sie namacalnie zeby szyba z tc3 nie pasowala.
Jedynie tc3 kombi ma inna szybę

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-11-29 19:25:02 /


Nadwozie było cały czas takie samo w tc3 sedanie. Szyby były dwie i trzeba stosować odpowiednią uszczelkę do danej szyby.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-11-29 20:39:14 /


jakby ktoś szukał przednich szyb do sedana tc1-2 to mam 2 sztuki. jedna z uszczelką druga bez

Janina / 2021-11-29 20:58:47 /


Ilenza szybę z uszczelką do tc 2?

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-11-29 21:00:58 /


dzwoń do starego kliencie hurtowy :)

Janina / 2021-11-29 21:02:43 /


Dzięki Pająk, o taką odpowiedź mi chodziło.

Przemek S. Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-11-30 10:22:07 /