logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » wkrętki do gazu do 2.3 v6

wkrętki do gazu do 2.3 v6

Witam
Jaka powinna być średnica wkrętek do Solex'a 35/35 EEIT,chciałbym na takowe zmienić a obecnie mam wpuszczone rurki nad przepustnice od ssania i nie chodzi to najlepiej(mimo różnych regulacji).I pytanie drugie czy powinna być osobna regulacja ilości gazu do obydwu gardzieli.
Michał

Consul2.3V6 / 2004-02-29 22:18:41 /


http://www.rybacki.pl/ poszukaj miksera do gazu na swój gaźniczek.. wkrętki są niezłe ale tylko wtedy gdy nie można dobrać miksera..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-01 00:08:01 /


trójkat który rekomendujesz? ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-01 00:40:20 /


Mielimy temat mikserów do V6-tek któryś raz z kolei. O ile pamiętam to chyba Palio wynalazł gdzieś mikser montowany zamiast przekładki pomiędzy podstawę a korpus gaźnika, natomiast ja obstaję przy mikszerze od pomyloneza (w wersji "okulary" nie rurki). Koszt 30-35zł w zależności plastik czy aluminium. Odrobinka wyobrażni żeby nie chaczył o ssanie, i nie ciągnął powietrza bokami, a samochód będzie śmigał bez bólu.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-01 09:07:24 /


Ja zastosowałem w swoim gażniku wkretki o średnicy 10mm, próbowałem bawić się z mikserem od poldka,lecz wkrętka daje lepszy efekt. A co do regulacji to ja mam osobną na każdą gardziel.

Pozdrawiam

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-01 11:09:16 /


Ja mialem mikser (od czego to nie wiem) i "zamienilem" go na wkretki- teraz lepiej ciagnie w gornych partiach obrotow. wogole jakos lepiej sie teraz zbiera.

Wolff(miłosz) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-03 20:58:59 /


Jeżeli nie zrobicie odpowiednich regulacji wakuometrem na kolektorze ssącym i na przewodach gazowych to wogóle nie polecam oddzielnej regulacji gazu na gardziel.
Na oko ustawiane, to zawsze jedna strona będzie inaczej zasilana niż druga, potrzebana jest synchronizacja.
Przy takim "wolnoobrotowym" silniku jak 2.3V6 jest to całkowicie zbędne, wystarczy, że są wykonane i zamocowane z taką samą dokładnością obie części miksera (zwężka, czy też wkrętka) i do tego JEDNA regulacja (dławik na wężu gazowym, np. w trójniku)
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-07 16:49:57 /


Mam pytanie , gdzie można te wkrętki nabyć?? Okolice Warszawy mnie interesują

karrol / 2004-06-11 11:05:25 /


Dostępne w każdym dobrym zakładzie tokarskim ;)
a tak powaznie, to nie jest czesc która mozesz kupic w sklepie, trzeba nawiercic gaznik, przygotowac wkretki - np. u tokarza, i wkrecic je w gaznik.
Pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-11 12:02:04 /


bardzo dobrze ze mowa o v-ce z gazem .jezdze v6,2.3.auto od roku jest zgazowane i szlak mnie trafia bo nie chce ciagnąć na gazie,mam mikser , okulary nad przepustnicami ssania ,od czego niewiem bo montowal to poprzedni wlasciciel ,oczywiscie u "FACHOWCOW".na benzynce autko chula jak talala,a na gazie poldki robia zemną co chcą.panowie pytanie do was :w ktorym miejscu wierćić dziury w gażniku na wkretki (chyba ostatnia deska ratunku bo auto bylo 2 razy regulowane i powiedzieli ze tak musi byc ,lepiej sie nieda)

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-01 16:59:19 /


Nie no, bylo to juz z 1000 razy, mixer sie sprawdza w v6 tylko z parownikiem BRC duzej srednicy, na 100kW, bo v-ka ma niskie podcisnienie na ssaniu zas parownik ten z racji duzej srednicy membrany i regulacji charakteryzuje sie duzą czuloscią. Mozna go zestroic z mixerem z poldka tak, ze 2.3 bedzie hulalo bez zadnych zwezek na dolocie rownie dobrze jak na benzynce.

Mysza liil (EM) / 2004-07-01 19:43:38 /


marko - przyzwoity mikser, dobra regulacja i auto MUSI smigac na gazie. Nie niszcz gaznika tylko dlatego, ze jakies gamonie nie potrafia zrobic porzadku z instalacja.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-01 19:55:06 /